نرم افزار CRM

۱۰ دلیل برای اینکه چرا همه کسب و کارها به نرم‌افزار CRM نیاز دارند!

 • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • 126
 • 1935
10 دلیل برای اینکه چرا همه کسب و کارها به نرم‌افزار CRM نیاز دارند!

بی شک بزرگترین چالشی که بخش فروش و بازاریابی با آن رو به رو است این است که چگونه سرنخ‌ها (مشتریان) را مدیریت کند تا در پایان از کسب و کار شما کالا و یا خدمات دریافت کنند.

نرم‌افزار CRM یکی از بهترین نرم‌افزارهای موجود برای مدیریت روابط با مشتری است. اگر این نرم‌افزار به خوبی نصب و پیاده‌سازی شود به تیم فروش کمک می‌کند تا با شناخت الگوی خرید مشتری روابط درستی را با مشتریان خود برقرار کنند.

با این وجود بسیاری از افراد فکر می‌کنند مدیریت روابط با مشتریان تنها کاری است که این نرم‌افزار انجام می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم به دلایلی که چرا هر کسب و کاری به نرم‌افزار CRM نیاز دارد بپردازیم، در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داست و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید!

چرا هر کسب و کاری به نرم‌افزار CRM نیاز دارد؟

چرا هر کسب و کاری به نرم‌افزار CRM نیاز دارد؟

به طور کلی، تیم بازاریابی و تیم فروش مخاطبان اصلی این نرم‌افزار هستند. این نرم‌افزار فضایی امن و مناسب را برای مدیران فروش فراهم می‌سازد تا بتوانند فرآیند فروش و عملکرد اعضای دیگر گروه را بسنجند و با اشتراک‌گذاری اطلاعات بهترین نتیجه را برای کسب و کار خود بدست بیاورند. در واقع هر کسب و کاری برای افزایش افزیش سود خود به این نرم‌افزار نیاز دارد. اما این تمام ماجرا نیست! رخی از این دلایل دیگری که سبب می‌شوند هر کسب و کاری به این نرم‌افزار نیاز پیدا کند، به شرح زیر هستند:

 • فراهم‌سازی فضای امن برای ذخیره‌سازی اطلاعات
 • برنامه‌ریزی و مدیریت زمان
 • ساده‌سازی فرآیند تحویل گزارش کاری
 • شناسایی فرصتها
 • به‌روز ماندن اطلاعات
 • تصمیم‌گیری به موقع برای فروش
 • بررسی عملکرد در طی فرآیند فروش
 • شناخت دقیق نیازهای مشتریان
 • کاهش هزینه‌ها
 • کمک به پس‌انداز بیشتر

فراهم‌سازی فضای امن برای ذخیره‌سازی اطلاعات با CRM

فراهم‌سازی فضای امن برای ذخیره‌سازی اطلاعات

نرم‌افزار CRM به کارکنان بخش فروش اجازه می‌دهد تا اطلاعات مرتبط با مشتریان خود را مانند خریدهای قبلی و یا تعاملاتی را که آنها با کسب و کار شما داشته‌اند، در محیطی امن به اشتراک بگذراند. افراد مختلف از بخش‌های مختلف کاری می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند و همین امر به تسریع فرآیند فروش کمک می‌کند. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید مطمن شوید که اطلاعات شما هرگز از دست نمی‌روند!

برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

نرم‌افزار CRM به تیم فروش کمک می‌کند تا برنامه‌های روزانه خود را به بهترین شکل مدیریت کنند و بدانند چه فعالیتهایی را در اولویت خود قرار دهند. این کار به آنها کمک می‌کند تا به مشتریان خود اطمینان بدهند که مشتریان هرگز نادیده گرفته نمی‌شوند و به موقع به تمامی نیازهای آنها پاسخ داده می‌شود.

در واقع این نرم‌افزار این فرصت را به تیم فروش می‌دهد تا زمان بیشتری را با مشتریان خود صرف کنند و همین امر به اعتبار برند و کسب و کار آنها کمک می‌کند.

ساده‌سازی فرآیند تحویل گزارش کاری با CRM

ساده‌سازی فرآیند تحویل گزارش کاری

نرم‌افزار CRM به کارکنان تیم فروش کمک می‌کند تا گزارشهای هفتگی و یا ماهیانه خود را به راحتی برای بخش مدیریت آماده کنند. این روند به طور خود کار در این نرم‌افزار وجود دارد و تنها با چند کلیلک این گزارش برای افراد مورد نظر ارسال می‌شود.

شناسایی فرصتها با CRM

شناسایی فرصتها

نرم‌افزار CRM به تیم فروش کمک می‌کند تا فرصتهای ارزشمند را شناسایی کنند. در واقع این نرم‌افزار از ساعتها کاراضافی بر روی داده‌های مختلفی که هیچ ارزشی ندارند، می‌کاهد.

به‌روز ماندن اطلاعات با CRM

به‌روز ماندن اطلاعات

نرم‌افزار CRM تقویمی را به اشتراک می‌گذارد و این امکان را برای تیم فروش فراهم می‌سازد تا به اطلاعات به روزی دسترسی داشته باشند و تمامی وظایف خود را به موقع انجام دهند. اشتراک گذاری الگوهای فروش سبب می‌شود تمامی کارکنان بهترین عملکرد را داشته باشند. این نرم‌افزار تعاملات میان تیم فروش و مدیران را افزایش می‌دهد.

تصمیم‌گیری به موقع برای فروش با CRM

تصمیم‌گیری به موقع برای فروش

نرم‌افزار CRM با دنبال کردن تمامی تعاملات با مشتریان، به تیم فروش در تشخیص زمان درست برای برقراری ارتباط با مشتریان کمک می‌کند. به طور مثال تیم فروش می‌تواند تشخیص دهد در صورت وجود محصول و یا خدمات جدید با کدام مشتریان تماس بگیرید و آنها را از وجود این محصولات جدید آگاه کند. تمامی این امور شانس فروش را افزایش می‌دهند.

بررسی عملکرد تمامی اعضا در طی فرآیند فروش با CRM

بررسی عملکرد تمامی اعضا در طی فرآیند فروش

نرم‌افزار CRM به تیم فروش کمک می‌کند تا کل چرخه فروش را بررسی کنند. در این بررسی عملکرد هر فرد و تاریخ عقد قرارداد به خوبی مشخص است و شما می‌توانید تشخیص دهید که چرا فعالیتی منجر به فروش شده است و یا در فروش شکست خورده است! این امر به کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد کمک می‌کند.

شناخت دقیق نیازهای مشتریان با CRM

شناخت دقیق نیازهای مشتریان

باتوجه به اینکه تمامی داده‌های مرتبط با مشتریان در نرم‌افزار CRM ذخیره می‌شوند، این امر به تیم فروش کمک می‌کند تا نگاهی دقیق به نیازهای مشتریان داشته باشند و بدانند در چه موقعی باید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. تمامی این امور رضایت مشتریان از کسب و کار شما را افزایش می‌دهد و سبب افزایش سود و درآمد می‌شود.

کاهش هزینه‌ها با CRM

کاهش هزینه‌ها

نرم‌افزار CRM به تیم فروش کمک می‌کند تا با حذف کارهای زمان‌بر تنها بر فروش تمرکز داشته باشند و این امر به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. این نرم‌افزار تمامی اطلاعات مرتبط با مشتری را ذخیره می‌کند و نیاز به صرف زمان زیاد بری ثبت اطلاعات مرتبط با مشتری نیست.

کمک به پس‌انداز بیشتر با کمک نرم‌افزار CRM

کمک به پس‌انداز بیشتر

اگرچه نرم‌افزار CRM نرم‌افزار ارزان قیمتی نیست اما این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا پول خود را پس انداز کنید. این نرم‌افزار به کاهش اشتباهات تیم فروش کمک می‌کند. همین امر از بروز خسارت و هزینه‌های مازاد بر کسب و کار شما می‌کاهد. همچنین این نرم‌افزار به تیم فروش کمک می‌کند تا فرصتها را شناسایی کنند و بتوانند به بهترین شکل آن را مدیریت کنند. همین موضوع منجر به افزایش سود کسب و کار می‎شود.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری برای موفقیت کسب و کار شما

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری برای موفقیت کسب و کار شما

به طور کلی نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری نیست که به محض نصب و پیاده‌سازی کسب و کار شما را دگرگون کند. هر چقدر که بیشتر برای این نرم‌افزار وقت بگذارید و با آن ارتباط برقرار کنید بهتر می‌توانید از مزایای آن استفاده کنید.

اگر این نرم‌افزار به درستی مورد استفاده قرار گیرد بر فعالیت تیم فروش اثر می‌گذارد و آنها را در مسیر درستی قرار می‌دهد. در واقع این نرم‌افزار به شناسایی هر چه بهتر فرصتها کمک می‌کند و همین امر سود و بهره‌وری کسب و کار را افزایش می‌دهد.

نرم افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

حتما تا به حال متوجه شده اید که چرا هر کسب و کاری به این نرم‌افزار نیاز دارد!

اما باید بدانید این نرم‌افزار تنها وقتی به موفقیت شما کمک می‌کند که به درستی نصب و اجرا شود. شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در پیاده‌سازی این نرم‌افزار به موفقیت شما در کسب و کارتان کمک می‌کند.

اگر سوالی در مورد استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک دارید می‌توانید با تیم شرکت پویا توسعه پارمیس در ارتباط باشید!

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید