نرم افزار CRM

چگونه تبلیغات گوگول را همیشه بالاتر از رقبا نگه داریم؟

 • ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
 • 125
 • 2008
top-of-google-ads

تبلیغات گوگل خود را به بالای صفحه‌ی اول برسانید.

به طور متوسط، تبلیغاتی که در صفحه‌ی اول یا بالای نتایج جست‌وجو نشان داده می‌شوند، کلیک‌های خیلی بیشتری نسبت به تبلیغات در صفحات دیگر به خود اختصاص می‌دهند. Google Ads برای کمک به شما در دستیابی به این جایگاه ارزشمند، برآوردهایی را برای پیشنهاد هزینه‌ی هر کلیک (CPC) تدارک دیده است تا بتوانید در پیشنهاد خود از آن‌ها بهره ببرید.

همچنین این مقاله، برآورد پیشنهاد را برای صفحه‌ی اول، بالای صفحه، و جایگاه اول، به همراه نحوه‌ی یافتن آن‌ها توضیح می‌دهد.

درباره‌ی برآوردهای پیشنهاد

۳ نوع برآورد پیشنهاد در تب Keywords وجود دارد تا به شما کمک کند که در صورت برابری کامل کوئری جست‌وجو با کلیدواژه‌ی شما، تبلیغات خود را در صفحه‌ی اول نتایج جست‌وجو نمایش دهید.

برآورد پیشنهاد صفحه‌ی اول: پیشنهادی که احتمالاً لازم است برای قرارگیری تبلیغ خود در هر جای صفحه‌ی اول نتایج جست‌وجو ارائه دهید.

برآورد پیشنهاد بالای صفحه: پیشنهادی که احتمالاً لازم است برای قرارگیری تبلیغ خود در میان تبلیغات بالای صفحه‌ی اول نتایج جست‌وجو ارائه دهید.

برآورد پیشنهاد جایگاه اول: پیشنهادی که احتمالاً لازم است برای قرارگیری تبلیغ خود در جایگاه اول نسبت به سایر تبلیغات ارائه دهید.

 

دستورالعمل

نسخه‌ی Google Ads خود را انتخاب کنید.

نسخه‌ی قدیمی

 • وارد حساب کاربری AdWords خود شوید.
 • روی تب Keywords کلیک کنید.
 • بر روی دکمه‌ی Columns در بالای جدول آمار کلیک کنید.
 • از لیست آبشاری، گزینه‌ی Modify columns را انتخاب کنید.
 • در منوی «Attributes»، « first page bid»، «Est. top page bid»، و «Est. first position bid» را افزوده و Save را کلیک کنید. اکنون این ستون‌ها را در جدول آمار خواهید دید.

نسخه‌ی جدید

 • وارد حساب کاربری AdWords خود شوید.
 • در منوی صفحه، Keywords را کلیک کنید.
 • ستون‌های زیر را به Attributes اضافه کنید (نحوه‌ی افزودن ستون‌ها):
  1. first page bid
  2. top of page bid
  3. first pos. bid
 • روی Apply کلیک کنید. اکنون این ستون‌ها را در جدول آمار خواهید دید.

برآوردهای پیشنهاد برای صفحه‌ی اول، بالای صفحه، و جایگاه اول صرفاً یک راهنمایی هستند تا به شما بینش بهتری در طراحی استراتژی پیشنهادتان بدهند؛ اما پیشنهاد همین مقدارها یا حتی مقدارهای بیشتر، تضمینی برای قرارگیری تبلیغ شما در جایگاه مد نظرتان نیست.

جایگاه نهایی شما به رقیبان، مقدار Ad Rank شما، بودجه و تنظیمات حساب شما، و رفتار کاربران بستگی دارد.

نکته: دستگاه هدف و برآوردهای پیشنهاد

برآوردهای پیشنهاد برای صفحه‌ی اول، بالای صفحه و جایگاه اول، مقدار احتمالی پیشنهاد شما را برای قرارگیری تبلیغتان در جایگاه مورد نظر در نتایج جست‌وجو بر روی دستگاه‌های مد نظرتان تعیین می‌کنند.

برای مثال اگر کمپین شما فقط بر روی دستگاه‌های موبایل است، برآورد پیشنهاد صفحه‌ی اول، میزان احتمالی پیشنهاد لازم را برای قرارگیری تبلیغ شما در صفحه‌ی اول نتایج موبایل نشان می‌دهد.

اگر تبلیغتان هنوز هم نشان داده نمی‌شود، این کار را انجام دهید.

گاهی اوقات، حتی با وجود پیشنهادی متناسب با برآورد، تبلیغ شما در جایگاه مورد نظر در نتایج نمی‌آید. به یاد داشته باشید که این برآوردها صرفاً راهنمایی هستند که بر اساس Quality Score (امتیاز کیفیت) کلیدواژه‌ی شما و رقابت‌های اخیر تعیین می‌شوند و فقط بر روی کوئری‌هایی اعمال می‌شوند که دقیقاً با کلیدواژه‌ی شما برابر باشد. مثلاً اگر برآورد پیشنهاد صفحه‌ی اول شما خیلی زیاد باشد، ممکن است نشان از کیفیت پایین تبلیغات و وب‌سایت شما داشته باشد. پیشنهادی برابر با یا بیشتر از مقدار این برآوردها، جایگاه قرارگیری تبلیغ شما را تضمین نمی‌کند.

برخی از دلایل متداول در صورت عدم نمایش تبلیغ شما در صفحه‌ی اول (با وجود پیشنهادی متناسب با برآوردها) به شرح زیر است:

 • رقابت: ممکن است رقابت جدیدی در کلیدواژه‌های شما ظهور کرده باشد.
 • برابری کلیدواژه: ممکن است که جست‌وجوی مشتریان با کلیدواژه‌های شما دقیقاً برابری نکند.
 • تغییرات بودجه: اگر بودجه‌ی شما اخیراً تمام شده باشد، ممکن است تبلیغ شما اصلاً اجرا نشود.

اگر پیشنهاد شما با برآوردها متناسب است ولی تبلیغ شما هنوز هم در جایگاه مورد نظرتان در نتایج جست‌وجو قرار نگرفته است، ممکن است لازم باشد تا اصول اولیه‌ی جایگاه تبلیغ و Ad Rank را مرور کنید.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید