نرم افزار CRM

معرفی ۴ راهکار مفید برای موفقیت پایدار استارت‌آپ‌ها !

  • ۷ تیر ۱۳۹۹
  • 101
  • 1631
معرفی 4 راهکار مفید برای موفقیت پایدار استارت‌آپ‌ها !

همگی ما بارها نام استارت‌آپ را شنیده‌ایم. این کسب و کار، روشی نوین است که ایده شکل‌گیری آن در سال ۱۹۱۱ در آمریکا و در سیلیکون ولی پایه‌گذاری گردید و پس از آن به سرعت در تمامی دنیا مرسوم شد.

این کسب و کار تا به حال راه زیادی را پیموده است تا به شکلی که امروزه شاهد آن هستیم، در میان مردم شناخته شده است. اگر با ویژگی‌های این کسب و کار آشنایی داشته باشید، به سرعت می‎‌توانید در دنیای پر رقابت امروزی پیشرفت کنید.

در این مقاله قصد داریم به معرفی ۴ راهکار مفید برای موفقیت پایدار استارت‌آپ‌ها بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای موفقیت کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

برای موفقیت استارت‌آپ چه کاری باید انجام دهید؟

برای موفقیت استارت‌آپ چه کاری باید انجام دهید؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که در این نوع کسب و کارها مطرح می‌شود، مسئله بودجه است. به همین دلیل این امر بسیار طبیعی است که برای موفقیت کسب و کار خود به دنبال راهکارهایی باشید که انجام آنها هزینه زیادی نداشته باشد.

ممکن است شما از راهکارهایی استفاده کنید که در مراحل اولیه موفقیت زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند، اما مطمئنا بسیاری از این روشها به موفقیت پایدار ودائمی کسب و کار شما کمکی نمی‌کنند.

کارآیی و پایداری استارت‌آپ موضوعات بسیار مهمی هستند که در اغلب و کسب و کارها نادیده گرفته می‌شوند و همین امر یکی از دلایلی است که سبب می‌شود بشنویم استارت‌آپ‌ها زود شکست می‌خورند!!!

کسب و کارهایی که از نرم‌افزارهای مفیدی مانند نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند در مقایسه با رقبای خود در زمان کمتری به موفقیت می‌رسند و این موفقیت اغلب اوقات پایدار است. همچنین استفاده از نرم‌افزارهای مفید به کسب و کارها کمک می‌کند تا سود حاشیه‌ای خود را افزایش دهند و رضایت مشتریان را از برند خود بالا ببرند.

رضایت مشتری یکی از مسائل بسیار مهم در جذب مشتری و حفظ آنها در یک کسب و کار است. کسب و کارهای مدرن می‌توانند برای موفقیت خود از نرم‌افزارهای متنوعی استفاده کنند.

اما تمامی این کسب و کارها باید به مواردی که در ادامه مطرح می‌شوند توجه داشته باشند تا بتوانند موفقیت خود را همیشگی کنند.

خودکارسازی روزانه روند کاری برای رشد استارت‌آپ

خودکارسازی روزانه روند کاری با استفاده از نرم‌افزارهای مفید

یک مثال خوب در این زمینه، کمپانی ساخت و ساز و مهندسی Black & Veatch است. این کمپانی از یک چهارچوب کاری قوی برای هر پروژه خود استفاده می‌کند و تمامی  مراحل انجام پروژه‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای قوی کاری دنبال می‌شوند.

در واقع این شرکت ۱۰۰ ساله در زمینه ساخت و ساز توانسته است با استفاده از نرم‌افزارهای مناسب کارهای اضافی را کاهش دهد و از هزینه‌های مازاد خود بکاهد و سود خود را افزایش دهد.

یکی از نرم‌افزارهای مفید برای کاهش کارهای اضافه از کسب و کارها نرم‌افزار CRM است. این نرم‌افزار کارهایی را که در هر پروژه و قرداد باید انجام شوند به صورت خودکار تنظیم می‌کند و همین امر سبب می‌شود کارمندان دیگر کارهای تکراری را انجام ندهند.

همچنین این نرم‌افزار قادر است وظایف هر فرد را مشخص کند. در این صورت دیگر نیاز نیست کارمندان برای انجام وظایف خود منتظر دریافت دستور باشند. همین امر خلاقیت را در میان تیم کاری افزایش می‌دهد و استارت‌آپ شما را به برندی شناخته شده تبدیل می‌کند.

پیگیری آنلاین کارها برای رشد استارت‌آپ

پیگیری آنلاین کارها

اگر استارت‌آپ شما به سرعت در حال رشد است باید تیم کاری و منابع انسانی خود را با نرم‌افزارهایی آشنا کنید تا بتوانند کارها را به صورت آنلاین پیگیری کنند و دیگر نتوانند دلیلی مبنی بر اینکه در شرکت حضور ندارند و یا به داده‌ها دسترسی ندارند، داشته باشند.

نرم‌افزارها و اپ‌های زیادی وجود دارند که به تیم کاری شما کمک می‌کنند کاغذ بازی را برای همیشه کنار بگذارند و به صورت آنلاین بتوانند کارهای خود را انجام دهند و نیازهای مشتریان را برطرف سازند.

به طور مثال نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهای شناخته شده در این زمینه است و به تیم کاری شما کمک می‌کند تا به تمامی داده‌ها دسترسی داشته باشند و با استفاده از آنها بتوانند رسیدن به اهداف کاری را آسان کنند.

همچنین این نرم‌افزار تعاملات تیم کاری و مشتریان را به خوبی هدایت می‌کند. این نرم‌افزار داده‌های مختلفی را از کانالهای مختلف از جمله جیمیل ( که یکی از کانالهای مهم در استارت‌آپ به شمار می‌رود) دریافت می‌کند و با تیم کاری شما به اشتراک می‌گذارد.

با استفاده از  نرم‌افزار CRM تیم کاری شما همیشه آماده هستند و دیگر هیچ مشتری برای دریافت پاسخ در صف انتظار نخواهد ماند!

برقراری روابط قوی با مشتری برای رشد استارت‌آپ

برقراری روابط قوی با مشتری

اگر مشتریان از کسب و کاری رضایت نداشته باشند آن کسب و کار هر چقدر هم زود پیشرفت کند به زودی با شکست مواجه می‌شود. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به تیم کاری کمک می‌کند روابطی ایده‌آل با مشتریان داشته باشند و همین امر سبب می‌شود مشتریان هرگز برند و استارت‌آپ شما را فرموش نکنند.

پلت‌فورم‌های نرم‌افزار CRM تمامی اطلاعات مرتبط با مشتریان را ضبط می‌کنند و اطلاعات مرتبط با هر مشتری را در صفحه مخصوص به او قرار می‌دهند. همین امر از بروز سردرگمی در تیم کاری جلوگیری به عمل می‌آورد.

با استفاده از این نرم‌افزار، تیم کاری می‌توانند بر اساس الگوی خریدی که هر یک از مشتریان دارند، مشتریان برتر استارت‌آپ را از مشتریان دیگر تشخیص دهند و با ارائه خدمات ویژه به آنها، حضور همیشگی آنها را در استارت‌آپ تضمین کنند.

همچنین نرم‌افزار CRM با تقویت روابط با مشتریان به زودی برند شما را به برندی شناخته شده در میان مشتریان تبدیل می‌کند. این نرم‌افزار از سوی کمپانی‌های متعددی ارائه می‌شود و ۶ نرم‌افزار برتر CRM در سال ۲۰۲۰ معرفی شده‌اند. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله و ویژگی هر نرم‌افزار بهترین گزینه را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

استفاده از چت‌بات برای پاسخ سریع‌تر به مشتریان در استارت‌آپ

استفاده از چت‌بات برای پاسخ سریع‌تر به مشتریان

برای چند لحظه این شرایط را در استارت‌آپ خود تصور کنید:

تیم کاری ۵۰ نفره شما قادر است روزانه به ۱۰۰۰۰ مشتری پاسخ دهد. با پیشرفت و شناخته شدن برند شما آیا این تیم کاری می‌تواند از عهده پاسخ‌گویی به یک میلیون نفر بربیاید؟

راهکار شما برای حل این مشکل در زمان رشد کسب و کار چیست؟ آیا می‌خواهید تعداد افرادی را که تیم کاری شما حضور دارند، افزایش دهید؟ اینکار سبب می‌شودهزینه‌های زیادی بر کسب و کار شما اعمال شود!!!

اکنون زمان آن فرارسیده است که از روشهای هوشمندانه برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید. شما در این مواقع باید از نرم‌افزارهایی استفاده کنید که دارای چت‌بات هستند.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای است که حاوی چت‌بات است و به سرعت می‌تواند به نیازهای مشتریان پاسخ دهد. در صورتی که مشتری نیاز به تعاملات انسانی داشته باشد، این نرم‌افزار به سرعت آن مشتری را به منابع انسانی ارجاع می‌دهد و همین امر سبب می‌شود کارهای اضافی از دوش تیم کاری برداشته شود و آنها تنها بر فروش و افزایش رضایت مشتریان تمرکز داشته باشند!

سنجش استارت‌آپ از نقطه نظرات مختلف

سنجش استارت‌آپ از نقطه نظرات مختلف

یکی از موارد بسیار مهمی که در بسیاری از استارت‌آپ‌ها نادیده گرفته می‌شود سنجیدن کسب و کار از نقطه نظرات مختلف است.  این امر نقش بسیار مهمی در موفقیت کسب و کار دارد.

به همین دلیل کارشناسان امور تجاری همیشه پیشنهاد می‌دهند بهتر است صاحبان کسب و کارها از نرم‌افزارهایی استفاده کنند که مانند دوربینی عمل می‌کنند و با عکسبرداری از زوایای مختلف کاری به پیشرفت کسب و کار کمک می‌کنند.

نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد که گزارشهای متنوع کاری را در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار دهد. همین امر سبب می‌شود این کسب و کار دیگر رشد تک بعدی نداشته باشد و بر جنبه‌های متفاوت رشد در دنیای پر رقابت کسب و کار توجه داشته باشد.

همچنین این نرم‌افزار انواع نمودارهای گرافیکی از روند رشد کسب و کار را در اختیار مدیران و تصمیم گیرندگان قرار می‌دهد. در نتیجه آنها می‌توانند با تکیه بر چنین اطلاعاتی موفقیت روزانه خود را زیر نظر داشته باشند و با اتخاد تصمیمات درست، کسب و کار خود را در مسیر درستی هدایت کنند.

موفقیت استارت‌آپ خود را تضمین کنید!

موفقیت استارت‌آپ خود را تضمین کنید!

شناخت نرم‌افزارهای مختلف کاری به شما کمک می‌کند تا بتوانید نرم‌افزاری متناسب با نیازهای خود را در کسب و کار خود نصب و راه اندازی کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که هر کسب و کاری نیازهای ویژه و منحصر به فرد خود را دارد و هرگز هیچ کسب و کاری مشابه به دیگری نیست.

در نتیجه هر نرم‌افزاری که برای کسب و کار خود تهیه می‌کنید باید انعطاف‌پذیری بالایی برای انطباق با نیازهای کسب و کار شما داشته باشد. در غیر اینصورت هرگز این نرم‌افزار نمی‌تواند موفقیت کسب و کار شما را تضمین کند.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری پویا است که می‌تواند با نیازهای ویژه هر کسب و کاری منطبق شود.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

در کنار تمامی مواردی که در بالا مطرح شدند باید این نکته توجه داشته باشید وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف و استارت‌آپ‌ها آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید