نرم افزار CRM

تکنولوژی فروش چیست و چه اثری بر رشد کسب و کار دارد؟

 • ۱ مرداد ۱۳۹۹
 • 105
 • 1646
فضاهای اجتماعی و آنلاین اعتبار شما را در فضای کسب و کار افزایش می‌دهد!

تکنولوژی فروش، خودکارسازی روند فروش و توانمندسازی فروش سه عبارت متفاوتی هستند که در دهه اخیر به شدت محبوبیت یافته‌اند. بهتر است بدانید هر یک از این عبارتها تفاوتهای زیادی باهم دارند.

«تکنولوژی فروش» به مجموعه ابزار و نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که با توانمندسازی تیم کاری می‌تواند فروش را افزایش دهد و سود قابل ملاحظه‌ای را برای کسب و کار به ارمغان بیاورد.

از طرفی دیگر، «خودکارسازی روند فروش» به مجموعه کارها و فعالیتهای تکراری گفته می‌شود که برای کاهش بار اضافی از دوش کسب و کارها با استفاده از تکنولوژی فروش انجام می‌شوند.

«قدرتمندسازی فروش» به توانایی ابزار و نرم‌افزارهای تکنولوژی فروش گفته می‌شود که با شناسایی قدرت بازاریابی و فروش بهترین راهکار را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی و توضیح تکنولوژی فروش بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای ارتقا روند فروش در کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید.

فروش هوشمند و تکنولوژی فروش چیست؟

فروش هوشمند چیست؟

نانسی ناردین، مدیر یکی از کمپانی‌های ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای فروش هوشمند، بر این عقیده است که استفاده از این نرم‌افزارها به افزایش درآمد در کسب و کارها کمک می‌کند. او به کسب و کارها پیشنهاد می‌دهد که قبل از تهیه این نرم‌افزارها به سلسله مراتب تکنولوژی فروش توجه داشته باشند:

 • مهم‌ترین مسئه این است که بدانید چه کسانی قرار است از شما کالا یا خدمات دریافت کنند و چرا آنها به عنوان مشتریان هدف انتخاب شده‌اند؟
 • چه موقع باید کار فروش را آغاز کنید؟
 • چه زمانی باید خرید کنید؟
 • چه موقع باید خدمات خود را آپدیت کنید؟
 • چگونه باید مهارتهای فروش خود را مدیریت و تقویت کنید؟

پاسخ به این سوالها مسیر را برای استفاده بهینه از تکنولوژی فروش هموار می‌سازد.

صنعت تکنولوژی فروش در حال رشد است!

صنعت تکنولوژی فروش در حال رشد است!

تعداد نرم‌افزارهایی که از سال ۲۰۱۸ تا به حال برای فروش به بازار عرضه شده‌اند، ۱۰ درصد افزایش یافته است و اکنون نزدیک به ۵۷۰ نرم‌افزار برای بهینه‌سازی روند فروش در بازار وجود دارد. همین امر نشان می‌دهد که فروش مسیری هوشمندانه را طی می‌کند و برای رشد در این زمینه باید از استراتژی‌های منحصر به فردی استفاده شود.

در میان نرم‌افزارهای مختلفی که در این زمینه وجود دارد، نرم‌افزار CRM یکی از موفق‌ترین نرم‌افزارها در زمینه فروش در ده سال اخیر بوده است و آمارها نشان می‌دهند که تعداد کاربران این نرم‌افزار در حال افزایش است. در نتیجه کسب و کارها برای دستیابی به موفقیت در این زمینه باید استفاده از تکنولوژی فروش را جدی بگیرند.

اکثر تیم‌های فروش در حال استفاده از انواع تکنولوژی فروش هستند!

اکثر تیم‌های فروش در حال استفاده از انواع تکنولوژی فروش هستند!

نانسی می‌گوید «تحقیقات ما در سال ۲۰۱۷ نشان می‌داد که ۴ نرم‌افزار در رده بهترین نرم‌افزارهای فروش قرار داشتند. این نرم‌افزارها به شرح زیرند:

 • نرم‌افزار CRM
 • نرم‌افزار Online Meeting
 • نرم‌افزار Lead List
 • نرم‌افزار eSignature»

این امر نشان می‌دهد که کسب و کارها به فروش اهمیت زیادی می‌دهند و می‌دانند تنها راه دوام در دنیای تجارت امروزی استفاده از راهکارهای مناسب است.

در واقع به جرات می‌توان گفت که روشهای قدیمی دیگر پاسخگو نیستند و کسب و کارها باید به دنبال روشهای نوآورانه برای فروش باشند. برای اینکه فروش اتفاق بیافتد تیمی خلاق باید با یکدیگر همکاری داشته باشند و با اتخاذ تصمیمات درست مشتریان را به مشتریان وفادار و ثابت خود تبدیل کنند.

تیم فروش وقت زیادی را صرف استفاده از تکنولوژی فروش می‌کند!

تیم فروش وقت زیادی را صرف استفاده از تکنولوژی فروش می‌کند!

در گذشته وقتی نرم‌افزاری در کسب و کاری وارد می‌شد تنها مدیران به آن دسترسی داشتند و افراد دیگر از آن استفاده نمی‌کردند و یا تنها به بخشی از آن نرم‌افزار دسترسی داشتند.

اما در ۱۰ سال اخیر تغییرات شگرفی در این زمینه به وجود آمده است. وقتی نرم‌افزاری وارد کسب و کاری می‌شود این نرم‌افزار برای تمامی افرادی است که به نوعی در زمینه فروش و ارائه خدمات به مشتریان فعالیت دارند. در واقع با استفاده از این نرم‌افزار مرز میان رئیس و کارمند برداشته می‌شود و تنها به موضوع «فروش» اهمیت داده می‌شود.

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که همگانی شدن استفاده از تکنولوژی فروش از سال ۲۰۱۷ با رشد صعودی رو به رو بوده است. شاید بتوان گفت این تکنولوژی در آینده بر طرز تفکر و جهان‌بینی افراد نیز اثر می‌گذارد.

کسب و کارها بودجه راه‌اندازی تکنولوژی فروش را افزایش داده‌اند!

کسب و کارها بودجه راه‌اندازی تکنولوژی فروش را افزایش داده‌اند!

مطالعات اخیر نشان می‌دهند که تمامی کسب و کارها می‌دانند برای موفقیت باید از روشهای مناسب بازاریابی استفاده کنند. اما آنها برای بازاریابی به داده‌های مناسبی نیاز دارند. به همین دلیل تلاش می‌کنند تا با نصب انواع تکنولوژی فروش به این داده‌ها دست پیدا کنند.

یکی از بهترین نرم‌افزارها در این زمینه نرم‌افزار CRM است. این نرم‌افزار داده‌ها را از کانالهای مختلف دریافت می‌کند و در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. در نتیجه کسب و کارها با استفاده از این داده‌ها می‌توانند برای تعیین بهترین استراتژی بازاریابی و فروش تصمیم‌گیری کنند.

در واقع نانسی بر این عقیده است که پیدا کردن بهترین کانال برای فروش موضوع بسیار مهمی است. بسیاری از کسب و کارها تلاش می‌کنند در تمامی کانال‌ها کالا و خدمات خود را ارائه دهند.

اما شاید بتوان گفت این کار بیهوده است. اگر کسب و کار شما بتواند کانال اجتماعی مناسب برای یافتن مشتریان هدف را شناسایی کند، نیازی به صرف هزینه و وقت زیاد برای بازاریابی در تمامی کانال‌های ارتباطی ندارد.

همین امر سبب می‌شود تیم فروش تنها بر بهترین گزینه تمرکز داشته باشد و با جذب مشتریان هدف سود کسب و کار را به میزان زیادی افزایش دهد.

بازاریابی با ایمیل یکی از روشهای پرطرفدار است، اما باید بدانید این روش برای تمامی کسب و کارها پاسخ‌گو نیست و حتی بسیاری از کسب و کارها از این روش کوچک‌ترین نتیجه‌ای نمی‌گیرند. بنابراین نیازی نیست وقتی شما نمی‌توانید از این روش مشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید، برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید.

بررسی کسب و کار از چشم‌اندازهای متفاوت، یکی از ویژگی‌های تکنولوژی فروش

بررسی کسب و کار از چشم‌اندازهای متفاوت، یکی از ویژگی‌های تکنولوژی فروش

در دنیای امروز تک بعدی بودن بزرگ‌ترین اشتباه است. شما باید قدرت خود را با استفاده از ابزارهای مختلف افزایش دهید و روند رشد کسب و کار خود را از جنبه‌های متفاوت بنگرید.

در واقع باید مانند یک دوربین عمل کنید و سعی کنید کسب و کار را از زاویه‌های مختلف در نظر داشته باشید و در مورد نتایجی که از این رویدادها بدست می‌آورید با تیم فروش و بازاریابی خود صحبت کنید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد استفاده از تکنولوژی فروش فراهم‌سازی زمینه‌ای برای سنجیدن تمامی جوانب کاری است. در واقع این تکنولوژی به شما کمک می‌کند با در نظر گرفتن تمامی امور بهترین استراتژی را برای موفقیت کسب و کار خود انتخاب کنید.

با استفاده درست از تکنولوژی فروش می‌توانید در دنیای پر رقابت کسب و کار بدرخشید!

چرا باید از تکنولوژی فروش در کسب و کار خود استفاده کنیم؟

چرا باید از تکنولوژی فروش در کسب و کار خود استفاده کنیم؟

تا بدینجا به معرفی تکنولوژی فروش و مزایای استفاده از آن در کسب و کار پرداختیم. اما اجازه دهید از منظر دیگری به این موضوع نیز نگاه کنیم.

همانطور که دنیای کسب و کار امروز مانند گذشته نیست، باید بدانید که مشتریان امروزی نیز مانند مشتریان گذشته نیستند. امروزه مشتریان به افرادی هوشمند تبدیل شده‌اند که با آگاهی کامل اقدام به خرید می‌کنند و تمامی امور را برای خرید خود در نظر می‌گیرند.

راضی کردن این مشتریان نیاز به تمهیدات ویژه‌ای دارد. شما به عنوان فردی که صاحب کسب و کاری است، باید ابتدا نیازهای مشتریان خود را بشناسید و سپس تلاش کنید تا به این نیازها به بهترین شکل پاسخ دهید.

نحوه برقراری ارتباط شما با مشتریان کلید اصلی موفقیت کسب و کار شماست. استفاده از تکنولوژی فروش به شما کمک می‌کند مشتری هوشمند امروزی را به خوبی بشناسید و بدانید چگونه با او ارتباط برقرار کنید.

نرم‌افزار CRM یکی از بهترین انواع تکنولوژی فروش

نرم‌افزار CRM یکی از بهترین انواع تکنولوژی فروش

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری است که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و توانسته است با افزایش رضایت مشتریان، وفاداری آنها به کسب و کارها را بالا ببرد. این نرم‌افزار قابلیتهای ویژه‌ای دارد و قادر است تمامی نیازهای کسب و کارها را پوشش دهد.

استفاده از نرم‌افزار CRM ایده‌ای هوشمندانه برای کسب نام در دنیای پر رقابت امروزی است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

اگر صاحب کسب و کاری هستید و قصد دارید از نرم‌افزار CRM استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که یک نرم‌افزار وقتی می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید