نرم افزار CRM

چگونه نرم‌افزار CRM به افزایش درآمد کسب و کارها کمک می‌کند؟

  • ۸ مرداد ۱۳۹۹
  • 106
  • 1610
مزایای استفاده از استراتژی باشگاه مشتریان

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نرم‌افزاری شناخته شده در زمینه فروش و افزایش درآمد است. این نرم‌افزار این قابلیت را دارد که مشخص کند کسب و کارها باید کالا و خدمات خود را به چه کسانی بفروشند و چگونه اینکار را انجام دهند.

نرم‌افزار CRM با ارائه داده‌های مناسب، این فرصت را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد تا برای آینده کاری خود تصمیم گیری کنند و بهترین استراتژی کار را برگزینند.

افزایش درآمد موضوع بسیار مهمی در تمامی کسب و کارها به شمار می‌رود. برای دستیابی به این  هدف، امور مهمی از جمله روش کاری، وجود نرم‌افزارهای مختلف و استراتژی کاری مهم هستند.

در این مقاله قصد داریم به موضوع افزایش درآمد با استفاده از نرم‌افزار CRM بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار تصمیم بگیرید.

افزایش درآمد با استفاده از نرم‌افزار CRM

افزایش درآمد با استفاده از نرم‌افزار CRM

با توجه به رشد سریع تکنولوژی در دهه‌های اخیر، صاحبان کسب و کارها به دنبال راهکارهای مناسب برای بهبود روند فروش و افزایش درآمد هستند. استفاده از نرم‌افزار مناسب برای مدیریت روابط با مشتریان و دستیابی به داده‌های مورد نیاز برای تعیین قدم‌های بعدی در کسب و کار موضوع پراهمیتی است.

مطالعات نشان داده‌اند نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد که داده‌های مورد نیاز را در اختیار کسب و کارها قرار دهد تا آنها بتوانند با استفاده از این داده‌ها به اهداف کاری خود دست پیدا کنند. تعداد کاربران این نرم‌افزار در دو دهه اخیر افزایش پیدا کرده است و همین امر گواهی بر قابلیت بالای این نرم‌افزار است.

افزایش درآمد یکی از ویژگی‌های اصلی این نرم‌افزار است. مطالعات بر این امر تاکید می‌کنند اگر این نرم‌افزار به خوبی نصب و پیاده‌سازی شود روند کاری را متحول می‌کند.

افزایش درآمد استراتژی کسب و کار است نه هدف تیم فروش

افزایش درآمد استراتژی کسب و کار است نه هدف تیم فروش

اگرچه موفقیت تیم کاری برای فروش اسحله‌ای پنهانی برای افزایش درآمد است، اما بهتر است بدانید فروش دیگر هدف اصلی تیم کاری به شمار نمی‌رود. این حرف بدین معناست که کسب و کارها دیگر نباید تنها بر فروش تمرکز داشته باشند.

هر چقدر کسب و کاری تلاش کند تا روابط بهتری را با مشتریانش برقرار کند، درآمدش را به همان اندازه افزایش می‌دهد. افزایش درآمد یک بازی طولانی مدت است که تیم‌های مختلف کاری باید وارد این بازی  شوند و با یکدیگر همکاری داشته باشند.

توجه به نوع محصولاتی که به فروش می‌روند، ویژگی‌های آنها و نوع روابط با مشتریان مسائل مهمی به شمار می‌روند. نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد تغییر عظیمی در کسب و کارها به وجود بیاورد.

این نرم‌افزار  با تغییر استراتژی‌های کاری بر مبنای داده‌هایی که به دست می‌آید، کسب و کارها را به اهداف کاریشان نزدیک می‌کند و در آینده‌ای نزدیک موفقیت را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

توجه به برقراری تعادل میان استفاده از نرم‌افزار CRM و تعاملات معنادار با مشتریان برای افزایش درآمد

توجه به برقراری تعادل میان استفاده از نرم‌افزار CRM و تعاملات معنادار با مشتریان برای افزایش درآمد

در دهه‌های اخیر، استفاده از هوش مصنوعی در فرآیند فروش افزایش یافته است و دیگر کسب و کارها از روشهای خسته کننده برای افزایش درآمد استفاده نمی‌کنند.

با این وجود، صنعت فروش نیز به دنبال نرم‌افزاری قابل اعتماد برای برقراری ارتباط با مشتریان به روشی انسانی ( نه بر مبنای تکنولوژی) است. مطالعات اخیر نشان می‌دهند که ۳۶ درصد از مشتریان به پیشنهادات فروشندگان برای خرید کالا اعتماد دارند.

برقراری تعادل میان داده‌های بدست آمده از نرم‌افزار CRM و انسانی کردن این داده‌ها اهمیت زیادی دارد. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که منظور از انسانی کردن داده‌ها چیست؟!

داده‌هایی که از طریق نرم‌افزار CRM بدست می‌آیند، داده‌هایی کاملا منطقی هستند. اما مسئله مهم است که این داده‌ها چگونه مورد استفاده قرار گیرند! تیم فروش باید آموزش ببینند تا اطلاعات بدست آمده از این داده‌ها را به روشی که برای انسانها قابل درک است به کار ببرند.

این موضوع اهمیت دارد که امروزه مشتریان بدانند که شما نیازهای آنها را به خوبی می‌شناسید. آنها توقع دارند شما به  نیازهایشان پاسخ دهید و تجربه دل‌انگیزی را از فروش  برای آنها به وجود بیاورید.

در نتیجه، کارشناسان فروش نباید تنها به دنبال فروش کالا و خدمات باشند. آنها باید به دنبال ارائه ارزش کاری خود باشند. در دنیای دیجیتال امروزی، کارشناسان فروش باید مشکلات مشتریان خود را بشناسند و به دنبال راهکاری برای حل آن باشند.

آنها با اینکار به مشتریان خود نشان می‌دهند که وجودشان برای این برند ارزشمند است. توجه به این موارد به افزایش درآمد کمک می کند.

ایجاد اعتماد موضوع مهمی در افزایش درآمد

ایجاد اعتماد موضوع مهمی در افزایش درآمد

مسئله بسیار مهم دیگری که این روزها گربیان‌گیر بسیاری از افراد شده است این است که بسیاری از افراد کسب و کارهای تقلبی راه می‌اندازند و با جلب اعتماد پول را از مشتریان خود می‌گیرند و در پایان کالا و خدماتی به آنها ارائه نمی‌دهند.

همین امر باعث شده است که بسیاری از افراد اعتماد خود را به کسب و کارها از دست بدهند. اولین کاری که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید انجام دهید، ایجاد حس اعتماد به بهترین شکل است.

شما باید تلاش کنید هرگونه سوظن را از بین ببرید و کسب و کار خود را به صورت شفاف به مشتریان خود نشان دهید. نرم‌افزار CRM در این مسیر کمک بزرگی به شما می‌کند.

داده‌هایی که از این نرم‌افزار بدست می‌آیند ویژگی‌های مشتریان شما را مشخص می‌کنند. شما باید این داده‌ها را تحلیل کنید و سپس به موقع برای برقراری روابط درست و قابل اعتماد از آنها استفاده کنید.

مطالعات نشان می‌دهند که اگر کسب و کاری بتواند اعتماد مشتریان خود را جلب کند، به زودی به افزایش درآمد چشمگیری می‌رسد. به همین دلیل به راحتی می‌توان گفت که ایجاد اعتماد فاکتوری کلیدی در افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه افزایش درآمد است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

اگر شما صاحب کسب و کار هستید و قصد دارید از نرم‌افزار CRM برای افزایش درآمد استفاده کنید، باید این نکته توجه داشته باشید که یک نرم‌افزار وقتی می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید