نرم افزار CRM

با ویژگی‌های نرم‌افزار CRM عملیاتی آشنا شوید!

 • ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 • 119
 • 5562
آشنایی با ویژگی‌های نرم‌افزار CRM عملیاتی

در دنیای پر رقابت امروزی کسب و کارها برای پیشرفت و افزایش سود باید بر روشهای نوین تمرکز داشته باشند. یکی از این روشها استفاده از نرم‌افزارهای کارآمد مانند نرم‌افزار CRM است.

نرم‌افزار CRM روابط کسب و کارها با مشتریان را به خوبی مدیریت می‌کند و با تجزیه و تحلیل داده‌های بدست آمده از مشتریان به آنها کمک می‌کند تا بهترین استراتژی کاری را انتخاب کنند.

این نرم‌افزار مانند دوربینی عمل می‌کند که کسب و کارها را از جنبه‌های مختلف کاری زیر نظر می‌گیرد و سپس با ارائه گزارشهای متنوع کاری به آنها کمک می‌کند تا نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسند.

به طور کلی سه نوع نرم‌افزار CRM وجود دارد که بدین ترتیب هستند: (۱) نرم‌افزار CRM عملیاتی، (۲) نرم‌افزار CRM تحلیلی و (۳) نرم‌افزار CRM مبتنی بر همکاری.

در این مقاله قصد داریم به معرفی نرم‌افزار CRM عملیاتی می‌پردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این نرم‌افزار خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی آن در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

با ویژگی‌های نرم‌افزار CRM عملیاتی آشنا شوید!

نرم‌افزار CRM عملیاتی چیست؟

همانطور که می‌دانید وظیفه نرم‌افزار CRM «مدیریت روابط با مشتری» است. CRM عملیاتی، به طور ویژه، بر نیازهای مشتریان تمرکز دارد و با تحلیل داده‌های بدست آمده از مشتریان تلاش می‌کند تا نیازهای آنها را به خوبی درک کند و در نتیجه کمپین‌های مناسب بازاریابی، استراتژیهای مناسب فروش و راهکارهای منحصر به فرد برای ارائه خدمات به مشتریان را در اختیار کسب و کارها قرار دهد.

این نرم‌افزار تلاش می‌کند تا مشتریان بالقوه را به مشتریان دائمی کسب و کارها تبدیل کند و با افزایش رضایت مشتریان وفاداری آنها به کسب و کارها را همیشگی کند.

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM عملیاتی

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM عملیاتی

این نرم‌افزار ویژگی‌های متنوعی دارد و با خودکارسازی جریانهای مختلف کاری به افزایش سود و درآمد کسب و کارها کمک می‌کند. ویژگی‌های این نرم‌افزار به شرح زیرند:

 • خودکارسازی مدیریت فروش
 • مدیریت کمپین‌های بازاریابی
 • خودکارسازی روند ارائه خدمات به مشتریان

این نرم‌افزار تلاش می‌کند تا با ارائه روش مناسب بازاریابی کانالهای مناسب برای جذب مشتریان را شناسایی کند. مطالعات نشان داده‌اند که نحوه ارائه خدمات به مشتریان نقش بسیار زیادی در افزایش مشتریان دارد.

این نرم‌افزار بر نحوه ارائه خدمات به مشتریان تمرکز می‌کند و با تامین رضایت مشتریان به شناخته شدن برند در دنیای کسب و کار کمک می‌کند.

خودکارسازی مدیریت فروش یکی از ویژگی های CRM عملیاتی

خودکارسازی مدیریت فروش

یکی از ویژگیهای بسیار مهم CRM عملیاتی خودکارسازی مدیریت فروش است. این نرم‌افزار با مدیریت داده‌های بدست آمده از مشتریان استراتژی‌های مناسب کسب و کار را شناسایی می‌کند. این نرم‌افزار به طور ویژه بر موارد زیر نظارت دارد:

 • شناسایی مشتریان بالقوه
 • مدیریت روابط با مشتری
 • مدیریت ارائه خدمات به مشتریان
 • مدیریت روند فروش از اعلام قیمت تا خرید نهایی
 • پیش‌بینی فروش

مدیریت کمپینهای بازاریابی

مدیریت کمپینهای بازاریابی

بازاریابی بخش بسیار مهمی در کسب و کار و شناسایی برند به مشتریان به شمار می‌رود. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که تمرکز اصلی هر کسب و کاری باید بر تعیین استراتژی‌های مناسب بازاریابی باشد.

CRM عملیاتی به کسب و کارها کمک می‌کند تا فرآیند بازاریابی را بهتر مدیریت کنند و با تحلیل داده‌های بدست آمده از مشتریان روشهای مناسب بازاریابی را انتخاب کنند.

این نرم‌افزار داده‌های بدست آمده از کانالهای مختلف بازاریابی مانند ایمیل، تماس تلفنی، وب سایت، رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات تلویزیونی را به خوبی تحلیل می‌کند و نتایج این تحلیلها را در قالب گزارشهای متنوع کاری در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد.

همچنین، CRM عملیاتی به کسب و کارها کمک می‌کند تا فرصتهای جدید فروش را به خوبی شناسایی ‌کنند. آمارها نشان داده‌اند اگر کسب و کارها بتوانند به درستی از این داده‌ها استفاده کنند، می‌توانند تحولی عظیم در کسب و کار خود به وجود بیاورند.

خودکارسازی روند ارائه خدمات به مشتریان یکی از ویژگی های CRM عملیاتی

خودکارسازی روند ارائه خدمات به مشتریان

مشتریانی که در قرن بیست و یکم اقدام به خرید می‌کنند مشتریانی هوشمند هستند که به کیفیت خدمات ارئه شده از سوی کسب و کارها اهمیت زیادی می‌دهند.

مطالعات نشان داده‌اند اگر کسب و کارها بتوانند بر نیازهای مشتریان و خدمات ارائه شده به آنها تمرکز داشته باشند، می‌توانند برند خود را به زودی به تمامی افراد بشناسانند.

خدمات ارائه شده به مشتریان شامل موارد متعددی می‌شود. اگر مشتری در این مسیر نتواند پاسخ مناسبی از کسب و کار دریافت کند به زودی از آن دلزده می‌شود و آن را رها می‌کند.

CRM عملیاتی با تحلیل داده‌های مشتریان نیازهای آنها را به خوبی شناسایی می‌کند و به تیم کاری کمک می‌کند تا بهترین خدمات را به آنها ارائه دهند.

نرم‌افزار CRM عملیاتی نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM عملیاتی نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای منحصر به فرد است که بار اضافی را از دوش کسب و کارها بر می‌دارد و به آنها کمک می‌کند تنها بر  مشتریان خود تمرکز داشته باشند.

CRM عملیاتی این قابلیت را دارد تا اطلاعات مشتریان را از کانالهای مختلف دریافت و تحلیل کنید. در نتیجه شما با استناد بر این تحلیل‌ها می‌توانید مشتریان را به سمت کسب و کار خود بکشانید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

درواقع می‌توان گفت یکی از قابلیتهای نرم‌افزار CRM کمک به شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهتر به آنهاست.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد ویژگی‌های CRM عملیاتی در رشد کسب و کار صحبت کردیم. نرم‌افزار CRM عملیاتی یکی از نرم‌افزارهای موفق برای مدیریت روابط با مشتریان است. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید