نرم افزار CRM

مدیران اجرایی مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM را نادیده می‌گیرند!

  • ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • 103
  • 1715
مدیران اجرایی مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM را نادیده می‌گیرند!

امروزه تمرکز مدیران اجرایی در تمامی کسب و کارها تاکید به برقراری روابط درست با مشتریان است و تقریبا می‌توان گفت تمامی آنها به اهمیت این موضوع در موفقیت کسب و کار پی برده‌اند.

مهم نیست که شما یک سازمان بزرگ هستید و یا یک استارت‌آپ کوچک! بلکه باید بدانید که موفقیت شما در گرو برقراری روابط گسترده و موفق با مشتریانتان است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

تیم کاری، مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM

تیم کاری، مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM

ممکن است تا به حال مقالات متعددی در مورد شکست نرم‌افزار CRM خوانده باشید یا با افراد زیادی ملاقات کرده باشید که از این نرم‌افزار استفاده کرده‌اند، اما هرگز آن را نرم‌افزاری مفید نمی‌دانند!

بهتر است بدانید در اینجا مشکل از این نرم‌افزار نیست، دلیل عمده این امر استراتژی اشتباهی است که کسب و کارها بعد از استفاده از این نرم‌افزار پیش روی می‌گیرند. یکی از مشکلات بزرگ در استفاده از این نرم‌افزار این است که اهداف این نرم‌افزار با نحوه عملکرد آن در زندگی واقعی متفاوت است.

برای تمامی کسب و کارها فروش مسئله بسیار مهمی است. اما گاهی نرم‌افزار CRM روشهای ناکارآمد متعددی را پیش روی تیم فروش و بازاریابی قرار می‌دهد.

موضوع بسیار مهمی که بسیاری از مدیران اجرایی نادیده می‌گیرند این است که تیم کاری شما مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM هستند. برقراری روابط درست هرگز از طریق بررسی آمار و ارقام بدست نمی‌آید. وظیفه نرم‌افزار CRM ارائه آمار درست از روند کاری است اما این تیم کاری شما هستند که باید از این داده‌ها به بهترین شکل استفاده کنند.

تیم کاری، به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM ، استراتژی کاری را توسعه می‌دهد و با استفاده از داده‌های بدست آمده از این نرم‌افزار در مورد انتخاب بهترین روش بازاریابی و فروش تصمیم می‌گیرد.

در واقع این افراد هستند که نقش مهمی در رضایت مشتری و حفظ آن دارند. اگر افرادی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند، به خوبی با یکدیگر تعامل نداشته باشند این نرم‌افزار هرگز به موفقیت نمی‌رسد.

ایجاد رویکرد کاری با مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM

ایجاد یک رویکرد مشترک در شبکه برقراری ارتباط با مشتری

تمامی کسب و کارها می‌خواهند که با برقراری روابط درست با مشتریان خود، سود و درآمد خود را افزایش دهند. به همین دلیل بسیاری از آنها تصمیم به نصب و پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود می‌گیرند.

بله درست است! این نرم‌افزار انبوهی از داده‌ها را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. اما در اینجا تیم کاری شما، به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM ، باید به رویکردی مشترک برای برقراری روابط با مشتریان دست پیدا کنید.

کمپانی‌های بزرگ و موفق دنیا مانند آمازون را در نظر بگیرید. رمز موفقیت این کمپانی‌ این است که می‌داند چگونه باید روابط خود با مشتریانش را مدیریت کند. در واقع استراتژی‌های ارتباط با مشتری از قبل در خط مشی کمپانی آمازون مشخص شده‌اند.

بهتر است این موضوع را با ذکر مثالی روشن‌تر کنیم. به طور مثال یک کمپانی در نظر می‌گیرد برای مشتریانی که اولین بار از او کالا و خدمات دریافت می‌کنند، استراتژی a را به کار ببرد. این استراتژی باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که مشتری را به مشتری دایم تبدیل کند و اگر در اینکار موفق نشد، خاطره خوشی از برند شما در ذهن مشتری به جای بگذارد.

اگر این مشتری تصمیم گرفت که دوباره از شما کالا و خدمات دریافت کند، این استراتژی باید به استراتژی b تبدیل شود. این استراتژی باید برای این مشتریان آفرهای بیشتری در نظر داشته باشد.

اگر این مشتری به مشتری دایم و وفادار شما تبدیل شد، اکنون وقت آن رسیده است که از استراتژی c استفاده کنید. بدین صورت است که شما با استفاده از نرم‌افزار CRM می‌توانید به داده‌های مناسب دست پیدا کنید و با استفاده از آنها کسب و کار خود را رونق ببخشید.

اولویت دادن به روابط درست با کمک تیم کاری به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM

اولویت دادن به روابط درست با کمک تیم کاری به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM

مدیر عامل و تیم کاری، به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM ، به خوبی می‌دانند که مدیریت درست روابط معمولا منجر به خرید مشتری از کسب و کار می‌شود، اما مهم‌تر از خرید، برقراری روابط درست با مشتریان برای ثبت برند شما در خاطر آنهاست.

بهتر است بدانید که اولویت شما باید برقراری روابط درست و هدفمند باشد. اگر این روابط منجر به خرید شوند بسیار خوب است، اما اگر منجر به خرید نشوند، باید بتوانند نام برند شما را در خاطر مشتری ثبت کنند.

برای برنامه‌ریزی در جهت یافتن استراتژی درست برقراری ارتباط با مشتری باید به نکات کلیدی که سبب می‌شوند برند شما حس خوبی را در مواجه اول مشتری با کسب و کار شما ایجاد کند، در نظر داشته باشید.

نمونه موفق در این زمینه کمپانی eBay است. این کمپانی با برقراری روابط مناسب با مشتریان توانسته است به یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های دنیا تبدیل شود. دلیل اصلی این امر تمرکز آن بر ایجاد تجربه خوش برای مشتریان است.

این کمپانی از نرم‌افزارهای متعددی برای ارتقا کسب و کار خود کمک می‌گیرد، اما تیم کاری او مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM و یا هر نرم‌افزار دیگری را که این کمپانی برای افزایش سود و درآمد خود استفاده می‌کند، تشکیل می‌دهند.

ایجاد پارمترهای کاری مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM

پیش‌بینی پارامترها برای سنجش میزان موفقیت برقراری روابط با مشتریان

یکی از بهترین مزیت‌های نرم‌افزار CRM این است که این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا الگوی رفتار مشتریان را بسنجد. در واقع این نرم‌افزار داده‌های مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

به طور مثال هر چند وقت یکبار مشتری به سایت شما وارد می‌شود؟ آیا آنها نظراتشان را در مورد خرید از برند شما در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند؟ کدام‌یک از آنها بیش از دوبار از شما کالا و خدمات دریافت کرده‌اند؟

این داده‌ها بسیار ارزشمند هستند. اکنون نوبت تیم کاری شما، به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM ، می‌رسد که با توجه به این داده‌ها پارامترهایی را برای سنجش موفقیت کسب و کار تعیین کند.

این کسب و کار شماست که باید تصمیم بگیرد به طور مثال مشتری که بیش از سه بار از شما کالا و یا خدمات دریافت کرده است در دسته مشتریان خوب و یا متوسط قرار می‌گیرد.

در واقع وظیفه اصلی نرم‌افزار CRM ارائه داده‌های درست و قابل اعتماد و وظیفه تیم کاری، به عنوان مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM ، تحلیل درست داده‌هاست.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تا بدینجا به خوبی متوجه شده‌اید که تیم کاری شما مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM را تشکیل می‌دهند و شما با کمک آنها می‌توانید داده‌های منحصر به فرد بدست آمده از نرم‌افزار CRM را به خوبی مورد استفاده قرار دهید. در واقع مهم‌ترین بخش نرم‌افزار CRM در کنار شما حضور دارد و شما با نصب این نرم‌افزار از قابلیتهای ویژه تیم کاری خود استفاده می‌کنید.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید وقتی این نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای این نرم‌افزار در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید