نرم افزار CRM

آیا استراتژی بازاریابی کسب و کار شما بر مبنای داده‌های مناسب است؟

  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
  • 132
  • 1545
چرا هر کسب و کاری به مدل‌سازی رفتار مشتری نیاز دارد؟

بحران پیش‌بینی نشده سلامتی  در سال ۲۰۲۰ سبب شد که رشد کسب و کارها با مشکلات زیادی رو به رو شود. با توجه به وقوع این بحران، بسیاری از تیم‌های کاری مجبور شدند تلاش خود را برای فروش و راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی دو برابر کنند.

آنها دیگر نمی‌توانستند بر فرضیه‌های قبلی در مورد اینکه مشتریان به چه چیزی علاقه دارند، چرا باید از خطر مشی خاصی پیروی کنند، چگونه باید مشتریان را تشویق به خرید کنند، تکیه کنند.

این بحران سبب شده است که تجارت الکترونیک و خرید و فروش آنلاین بیش از هر وقت دیگری مورد توجه قرار گیرد. همچنین رسانه‌های اجتماعی به بستر مناسبی برای کار از خانه یا دورکاری تبدیل شده‌اند و دیگر زمان کمتری صرف تعاملات انسانی می‌گردد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع دریافت داده‌ها برای تعیین استراتژی بازاریابی بپردازیم. در پایان این مقاله دید بهتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای آینده کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید.

نقش داده‌ها در راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی و انتخاب استراتژی بازاریابی

نقش داده‌ها در راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی

تغییرات سریع دنیای کسب و کار سبب شده است که تمامی کسب و کارها به جمع‌آوری داده‌ها برای تعیین استراتژی بازاریابی توجه ویژه‌ای داشته باشند. در نتیجه، تقریبا تمامی کسب و کارها بر روند تحلیل داده‌ها سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی می‌کنند.

به طور مثال، در سال گذشته کمپانی CMO، بر طبق گزارش Gartner ، مبالغ زیادی را بر روی سیستم‌های تحلیل داده‌ بازاریابی سرمایه‌گذاری کرده است تا بتواند بازار را در دست بگیرد و رضایت مشتریان را افزایش دهد.

در ادامه به رویکردهایی می‌پردازیم که تیم بازاریابی باید به آنها توجه داشته باشد تا بتواند استراتژی بازاریابی مناسب را انتخاب کند.

از داده‌های درست برای انتخاب استراتژی بازاریابی استفاده کنید!

از داده‌های درست استفاده کنید!

بازاریابان اغلب  بر  روشهای مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا به داده‌های متنوعی دست پیدا کنند و بر اساس آنها برای آینده کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنند.

اما جمع‌آوری داده‌ها بدون استراتژی بازاریابی بزگترین اشتباهی است که کسب و کارها می‌توانند انجام دهند. ورود داده‌ها متنوع و بی‌هدف سبب خستگی روحی و ذهنی تیم بازاریابی می‌شود.

مطالعه‌ای که اخیرا در این رابطه صورت گرفته است نشان داده است که تقریبا ۳۱ درصد از بازاریابان با چالش تحلیل داده‌ها روبه رو هستند و همین امر سبب می‌شود که عملکرد آنها تحت الشعاع قرار گیرد.

اگر می‌خواهید دوباره به میدان بازگردید، باید ساده‌ترین پایگاه داده را انتخاب کنید و سپس بر مبنای آن برای آینده کسب و کار خود تصمیم بگیرید. بهتر است داده‌ها را از مناسب‌ترین کانال انتخاب کنید.

برای اینکار می‌توانید از نرم‌افزار CRM استفاده کنید. این نرم‌افزار داده‌ها را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا بهترین استراتژی بازاریابی را برگزینند.

برای انتخاب استراتژی بازاریابی، مفهوم محتوای دیجیتال را دوباره بازنگری کنید!

برای انتخاب استراتژی بازاریابی، مفهوم محتوای دیجیتال را دوباره بازنگری کنید!

مفهوم محتوای دیجیتال بسیار گسترده است و بازاریابان باید درک کاملی به این موضوع داشته باشند. وقتی کاربران بر روی نتایج جستجوی گوگل کلیک می‌کنند و یا در اینستاگرام می‌گردند و یا ایمیل خود را چک می‌کنند، همگی با محتوای دیجتال سر و کار دارند.

در زمانهای بحران، کاربران نیازمند برقراری تعاملات مستقیم هستند. امروزه به دلیل بحران سلامتی کویید ۱۹، بسیاری از بازاریابان کمپین‌های بازاریابی خود را کنسل کردند و تلاش کردند تعاملاتی را برقرار کنند که حس اعتماد را در مشتریان به وجود بیاورد.

به همین دلیل بازاریابان باید با شرایط روز پیش بروند. هرچه رخ می‌دهد، می‌تواند بر نحوه بازاریابی اثر بگذارد. اما آنها اول از همه باید محتوای دیجیتال را بشناسند و در هر زمان بدانند از کدام داده به بهترین شکل استفاده کنند.

مطالعات نشان می‌دهند در زمان بحران سلامتی کویید ۱۹، اینستاگرام مرجع بسیار مهمی برای کاربران بود. به همین دلیل بسیاری از بازاریابان تلاش کردند در این دوران بر روی این کانال تمرکز داشته باشند و محتوای دیجیتال را برای فروش بیشتر عرضه کنند.

استفاده از الگوی درست کسب و کار و استراتژی بازاریابی به افزایش سود و درآمد کسب و کار کمک می‌کند. اکنون این امر امکان پذیر است که رفتار کاربران با استفاده از بررسی محتوای دیجیتال اندازه گیری شود.

شما می‌توانید با انتخاب استراتژی بازاریابی مناسب اطلاعات را از مشتریان خود بدست بیاورید و سپس به تحلیل الگوی رفتاری کاربران بپردازید. بازاریابی نوعی تکنولوژی است که این روزها بسیار پیشرفت کرده است. محتوای دیجیتال سرمایه بزرگی برای اتخاذ تصمیمات درست و پیشرفت کاری است.

برای لحظات اعتماد در استراتژی بازاریابی برنامه ریزی کنید!

برای لحظات اعتماد برنامه ریزی کنید!

در سال ۲۰۱۱، گوگل اصطلاح لحظه صفر اعتماد را مطرح کرد. این اصلاح اولین مرحله‌ای است که مشتری محصول و یا خدماتی را برای خرید جستجو می‌کند. امروزه، لحظات بیشمار و کوچکی وجود دارند که مسیر دیجیتال را برای خرید مشتریان فراهم می‌سازند و این لحظه مهم‌ترین لحظات برای ایجاد حس اعتماد است.

به طور مثال تصور کنید یک کمپانی فروش وسایل هوشمند خانگی محصولات زیادی را به صورت آنلاین به فروش می‌رساند. مشتری به جستجوی سیستم امنیتی خانه می‌پردازد و پیج این کمپانی را پیدا می‌کند. لحظه‌ای که کاربر کلیک می‌کند و وارد پیج می‌شود لحظه صفر اعتماد است.

صاحبان کسب و کار باید بر روی نوع ارائه کالا و خدمات کار کنند (محتوای دیجیتال را به درستی در اختیار کاربران قرار دهند) تا بتوانند در این لحظات اعتماد مشتری را جلب کنند. انتخاب استراتژی بازاریابی مناسب سبب می‌شود که این مشتریان به مشتریان دائمی کسب و کار تبدیل شوند.

در استراتژی بازاریابی تحلیل داده‌ها را با میزان درآمد خود بسنجید!

تحلیل داده‌ها را با میزان درآمد خود بسنجید!

تحلیل داده‌ها برای انتخاب استراتژی بازاریابی موضوع بسیار مهمی است و منجر به افزایش درآمد می‌شود. اما تحلیل داده‌ها کار آسانی نیست. به ویژه اگر کسب و کار شما در حوزه محصولات سلامتی کار می‌کند این دشواری بیشتر می‌شود.

به همین دلیل کسب و کارها برای تحلیل داده‌ها باید از نرم‌افزارهای هوشمند و قابل اعتمادی استفاده کنند. یکی از بهترین نرم‌افزارها برای تحلیل داده‌ها نرم‌افزار CRM است. این نرم‌افزار داده‌ها را از کانالهای مختلف دریافت می‌کند و آنها را در قالب نمودارها در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد.

مرحله بعدی بعد از تحلیل داده‌ها انتخاب استراتژی بازاریابی است. این استراتژی باید منجر به افزایش درآمد شود. این بهترین فاکتور برای سنجش میزان اثربخشی استراتژی بازاریابی است. شما به راحتی می‌توانید میزان درآمد خود را بسنجید و این عدد را با میزان درآمد خودقبل از استفاده از استراتژی بازاریابی مورد بررسی قرار دهید.

اگر سود شما افزایش پیدا کرده است، می‌توانید مطمئن باشید که از استراتژی مناسبی استفاده می‌کنید. اما اگر سود شما کاهش یافته است و یا تغییری نکرده است بهتر است نگاهی دوباره به استراتژی خود داشته باشید.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری مناسب برای رشد کسب و کار و انتخاب استراتژی بازاریابی

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری مناسب برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری است که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و توانسته است با افزایش رضایت مشتریان، وفاداری آنها به کسب و کارها را بالا ببرد. این نرم‌افزار قابلیتهای ویژه‌ای دارد و قادر است تمامی نیازهای کسب و کارها را پوشش دهد.

استفاده از نرم‌افزار CRM ایده‌ای هوشمندانه برای کسب نام در دنیای پر رقابت امروزی است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

اگر صاحب کسب و کاری هستید و قصد دارید از نرم‌افزار CRM استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که یک نرم‌افزار وقتی می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید