نرم افزار CRM

رابطه پیش‌بینی فروش هوشمند و رشد کسب و کار

  • ۶ مرداد ۱۳۹۹
  • 101
  • 1284
طراحی استراتژی باشگاه مشتریان برای کسب و کار

پیش‌بینی فروش یکی از فاکتورهای مهم در روند فروش به شمار می‌رود و از گذشته تا به امروز کسب و کارها به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته‌اند. در گذشته انجام اینکار بسیار زمان‌بر بود و صاحبان کسب و کار باید ساعتهای طولانی را وقت می‌گذاشتند تا داده‌ها را تحلیل کنند و بر مبنای آنها برای آینده کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنند.

اما امروزه به یمن ظهور هوش مصنوعی تحولی عظیم در این زمینه به وجود آمده است و پیش‌بینی سنتی فروش در گذشته جای خود را به پیش‌بینی فروش هوشمند داده است. امروزه کسب و کارها از نرم‌افزارهای مختلفی برای تعیین پیش‌بینی فروش استفاده می‌کنند تا بتوانند استراتژی مناسب را برای ادامه حیات در دنیای پر رقابت امروزی اتخاد کنند.

در این مقاله قصد داریم به موضوع پیش‌بینی فروش هوشمند و تاثیر آن در رشد کسب و کار بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای مختلف از جمله نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید.

پیش‌بینی فروش با استفاده از نرم‌افزار CRM

پیش‌بینی فروش با استفاده از نرم‌افزار CRM

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری منحصر به فرد در زمینه پیش‌بینی فروش هوشمند است. در این نرم‌افزار از هوش مصنوعی استفاده است و همین امر دقت آن را بالا می‌برد. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید پیش‌بینی فروش را انجام دهید و داده‌ها را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید.

کمپانی Salesforce مطالعه‌ای را در این زمینه انجام داده است و بدین نتیجه رسیده است تنها یک چهارم کمپانی‌هایی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند به قابلیت تجزیه و تحلیل پیش‌بینی فروش این نرم‌افزار توجه دارند. این امر بدین معناست که بسیاری از کسب و کارها هنوز به اهمیت پیش‌بینی فروش پی نبرده‌اند!!

نتایج این مطالعه نشان می‌داد کمپانی‌هایی که از قابلیت پیش‌بینی فروش هوشمند در نرم‌افزار CRM استفاده کرده‌اند، توانسته‌اند سود خود را به میزان ۸۶ درصد افزایش دهند. تجزیه و تحلیل برای فروش سبب شده است که آنها بتوانند استراتژی‌های مناسب کاری را انتخاب کنند.

پیش‌بینی فروش هوشمند در این نرم‌افزار با عنوان تجربه هوشمند نیز شناخته شده است. این تجربه در دهه اخیر به افزایش سود و رشد کسب و کار کمک چشمگیری کرده است.

مزایای استفاده از پیش‌بینی فروش هوشمند

مزایای استفاده از پیش‌بینی فروش هوشمند

مطالعات زیادی در زمینه پیش‌بینی فروش صورت پذیرفته‌اند. تمامی مطالعات صورت گرفته در این رابطه نشان می‌دهند که به منظور استفاده از داده‌ها به روشی معنادار، کمپانی‌ها باید  مهارت‌های ویژه‌ای را در خود پروش دهند و از ابزارهای مناسب برای تغییر داده‌ها به داده‌هایی مناسب و معنادار استفاده کنند.

وجود نرم‌افزار مناسب پایه و اساس دستیابی به تجربه هوشمند و یا پیش‌بینی فروش هوشمند است. با استفاده از نرم‌افزار مناسب مانند نرم‌افزار CRM دیگر نیازی نیست اعضای تیم کاری وقت زیادی را صرف جستجو داده‌هایی که برای پیش‌بینی نیاز دارند، بکنند. این نرم‌افزار داده‌های مورد نیاز را به شکل نمودار در اختیار تیم کاری قرار می‌دهد.

به طور مثال، اگر یک کمپانی از نرم‌افزار استاندارد CRM استفاده کند، قادر خواهد بود با توجه به داده‌های بدست آمده برای پیش‌بینی فروش هوشمند، بهترین راهکار را برای کسب و کار خود انتخاب کند . اگر همین کمپانی از نرم‌افزاری استفاده کند که داده‌های زیادی را در اختیار آنها قرار می‌دهد و هیچ‌یک از این داده‌ها به روشی هوشمند تفسیر نشده باشند، هرگز نمی‌تواند به نتیجه دلخواه دست پیدا کند.

پیش‌بینی فروش هوشمند فرصتها، موفقیت‌ها و شکست‌های کاری گذشته را برای دست‌یابی به پیش‌بینی درست مورد بررسی قرار می‌دهد. دقت داده‌های بدست آمده از نرم‌افزار CRM بسیار بالاست و کسب و کارها می‌توانند به آن اعتماد کامل داشته باشند و تصمیمات بعدی خود را بر اساس این داده‌ها شکل دهند.

رویکرد پیش‌بینی فروش هوشمند

رویکرد پیش‌بینی فروش هوشمند

کسب و کارها برای انجام پیش‌بینی فروش به روشی هوشمندانه ابتدا باید دید روشنی به این موضوع داشته باشند تا بتوانند  درآمد خود را افزایش دهند. به طور مثال، تیم فروش باید بتواند تجربه‌های مختلف کاری را با یکدیگر ادغام کند و با استفاده از پیش‌بینی فروش استراتژی‌های مناسب کاری را انتخاب کند.

نرم‌افزار CRM داده‌ها را از کانال‌های مختلف کاری در اختیار تیم فروش قرار می‌دهد تا آنها بتوانند مشتریان هدف را مدیریت کنند. تیم فروش با استفاده از این داده‌ها می‌تواند مدلهای مناسب کاری را در اختیار کسب و کارها قرار ‌دهد.

پیش‌بینی فروش هوشمند شامل استفاده از متدها و جریانهای مختلف کاری است که به افزایش سود کسب و کار کمک می‌کند.

چگونه پیش‌بینی فروش هوشمند را آغاز کنیم؟

چگونه پیش‌بینی فروش هوشمند را آغاز کنیم؟

اکثریت نرم‌افزارهای کاری داده‌های مورد نیاز را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند تا به پایگاه داده ارزشمندی دسترسی داشته باشند. این نرم‌افزارها به شفافیت کاری و اتخاذ تصمیمات درست کاری کمک می‌کنند.

با این وجود واقعیت این است که بسیاری از کسب و کارها از این داده‌ها به روشی هوشمندانه استفاده نمی‌کنند و این قابلیت را نرم‌افزارهای کاری خود نادیده می‌گیرند.

ویژگی پیش‌بینی فروش هوشمند به شرح زیر است:

  • این مدل باید شفاف و ساده باشد به طوریکه برای تیم فروش قابل درک باشد.
  • این مدل باید بتواند در طول دوره‌های سه تا چهار ماهه تاثیر چشمگیری بر سود کسب و کار داشته باشد.
  • این مدل باید قابلیت بسط داشته باشد و در بررسی مدل‌های بعدی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
  • تمامی افراد تیم کاری (تیم فروش، تیم بازاریابی، تیم آی.تی) باید شناخت کاملی به این مدل داشته باشند.

پیش‌بینی فروش هوشمند باید همیشه در دسترس باشد. نرم‌افزار CRM با استفاده از هوش مصنوعی عملکرد کسب و کار را می‌سنجد و بهترین روش کاری را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد.

 نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

 نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

اگر شما صاحب کسب و کار هستید و قصد دارید از نرم‌افزار CRM برای پیش‌بینی فروش هوشمند استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که یک نرم‌افزار وقتی می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید