نرم افزار CRM

نکات طلایی در مورد مدیریت روابط با مشتری و ایجاد تحول در کسب و کار!

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
  • 114
  • 2006
نکات طلایی در مورد مدیریت روابط با مشتری و ایجاد تحول در کسب و کار

مشتریان پایه و اساس هر کسب و کاری را تشکیل می‌دهند. در واقع می‌توان گفت بدون حضور مشتری کسب و کار معنایی ندارد. به همین دلیل توجه به نیازهای مشتریان و جذب مشتریان بالقوه آینده هر کسب و کاری را تضمین می‌کند.

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که نرم‌افزارهای مختلفی برای بهبود کیفیت روابط با مشتریان به بازار عرضه می‌شوند. در میان این نرم‌افزارها، نرم‌افزار CRM در دهه اخیر توانسته است با تمرکز بر نیازهای مشتریان تحولی عظیم در کسب و کارها به وجود بیاورد.

این نرم‌افزار با مدیریت روابط با مشتری رضایت آنها از کسب و کار را بالا می‌برد و همین امر سبب می‌شود که مشتریان به مشتریان وفادار کسب و کار شما تبدیل شوند. در واقع کسب و کار شما با توجه به نوع رابطه‌ای که با مشتریان خود برقرار می‌کند، می‌تواند امیدوار باشد که در دنیای پر رقابت امروزی دوام بیاورد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع افزایش کیفیت مدیریت روابط با مشتری بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و می‌توانید تغییرات زیادی در کسب و کار خود به وجود بیاورید.

افزایش کیفیت مدیریت روابط با مشتری = بقای کسب و کار

افزایش رضایت مشتری= بقای کسب و کار

افزایش رضایت مشتری به بقای کسب و کارها کمک می‌کند. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان تجاری بر این موضوع تاکید می‌ورزند که کسب و کارها باید کیفیت محصولات و خدماتی را که به مشتریان ارائه می‌دهند، ارتقا بخشند تا بتوانند روابطی پایدار با مشتریان خود برقرار کنند.

برای رسیدن به این هدف مجموعه متنوعی از قوانین وجود دارند که به بهبود کیفیت مدیریت روابط با مشتری کمک می‌کنند و سبب می‌شوند به زودی برند شما به برندی شناخته شده در میان مشتریان تبدیل شود.

ارائه بهترین خدمات به مشتری اصلی‌ترین فاکتور برای برجسته‌سازی برند شما در میان رقبای کاریتان به شمار می‌رود. این فاکتور به شما کمک می‌کند که نام برند شما برای همیشه در ذهن و خاطره مشتری باقی بماند.

مهم‌ترین مواردی که در افزایش کیفیت مدیریت روابط با مشتری باید در نظر گرفته شوند «ایجاد حس اعتماد» و «نشان دادن تعهد شما به مشتریان» است.

ایجاد حس اعتماد به معنای جلب اعتماد مشتریان و ایمن‌سازی روابط با آنهاست. در واقع به جرات می‌توان گفت حس اعتماد بزرگترین سرمایه‌ای است که شما می‌توانید در کسب و کار خود بدست بیاورید. اعتماد وقتی بین کسب و کار شما و مشتریانتان ایجاد می‌شود که بتوانید به خوبی پاسخگوی نیازهای آنها باشید و تمامی تلاش خود را به برطرف سازی نیازهای آنان معطوف کنید. جلب اعتماد مشتریان خطرهای احتمالی شکست در کسب و کار را کاهش می‌دهد و تجربه خوشایندی را برای مشتریان بازآفرینی می‌کند.

تعهد نیز موضوع بسیار مهمی دیگری است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. تعهد شما در برابر مشتریانتان سبب می‌شود که آنها به بخشی از کسب و کار شما تبدیل شوند و همین امر حس وفاداری آنها به شما را افزایش می‌دهد.

تعهد سبب می‌شود که مدیریت روابط با مشتری دگرگون شود و مشتریان هرگز نمی‌خواهند از کسب و کاری که شاهد تعهد آنها بوده‌اند، خارج شوند.

این دو فاکتور موضوعات مهمی هستند که به کسب و کارها کمک می‌کنند مشتریان دایمی خود را حفظ کنند و مشتریان بالقوه را به سمت کسب و کار خود جذب کنند.

چه عواملی به افزایش کیفیت مدیریت روابط با مشتری کمک می‌کنند؟

چه عواملی به افزایش کیفیت مدیریت روابط با مشتری کمک می‌کنند؟

در این مسیر، علاوه بر تعهد و اعتماد، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که در موضوع مدیریت روابط با مشتری باید در نظر گرفته شوند. این موارد به شرح زیرند:

  • حس نیت: گاهی به دلایل پیش بینی‌نشده‌ای مشتریان نسبت به کسب و کار شما سوظن پیدا می‌کنند و یا نسبت به آن ابراز خشم می‌کنند. مهم‌ترین کاری که کسب و کار شما به عنوان کسب و کاری حرفه‌ای باید انجام دهد حفظ آرامش در برابر مشتریان است. هرگز صدای خود را در برابر چنین مشتریانی بالا نبرید و تلاش کنید با صدایی آرام نگرانی خود را به مشتریان خود نشان دهید. این امر به مدیریت روابط با مشتری کمک می‌کند و سبب می‌شود آنها کسب و کار شما را ترک نکنند.
  • در دسترس بودن: تقریبا تمامی مشتریان ترجیح می‌دهند که منابع انسانی کسب و کارها در صورت نیاز پاسخگوی آنها باشند. به همین دلیل این موضوع ضروری است که کسب و کارها سیستم پاسخگویی به مشتریان را مجهز سازند تا بتوانند نیازهای آنها را تامین کنند. این کار سبب می‌شود که رابطه عاطفی قوی از طرف مشتریان با کسب و کار شما برقرار شود و همین امر به افزایش سود و درآمد کسب و کار کمک می‌کند. به طور مثال این موقعیت را در نظر بگیرید که مشتری با کسب و کار شما تماس می‌گیرد و در مورد نحوه تحویل کالا و یا کیفیت کالا شکایتی دارد. در این موقعیت اگر تیم خدمات پس از فروش بتواند ارتباط درستی با مشتری برقرار کند و به خوبی به شکایات این مشتری رسیدگی کند، رضایت مشتری تامین می‌گردد و همین امر بر مدیریت روابط با مشتری اثر می‌گذارد.
  • هوش و ذکاوت: بسیاری از مشتریان شیفته خرید کالا با تخفیف‌های مناسب هستند. در این میان تیم کاری شما باید به خوبی آموزش دیده باشند تا بدانند در چه مواقعی باید به مشتریان تخفیف بدهند تا بتوانند آنها را به خرید ترغیب کنند. در کنار هوش و ذکاوت استفاده از نرم‌افزار مناسب مانند نرم‌افزار CRM به مشتریان کمک می‌کند تا به تاریخچه مشتری دسترسی داشته باشند. این نرم‌افزار ( همانطور که از نامش پیداست) مدیریت روابط با مشتری را متحول می‌کند.
  • آینده نگری: آینده نگری فاکتور بسیار مهمی در مدیریت روابط با مشتری و افزایش سود کسب و کار به شمار می‌رود. شما باید تلاش کنید تا با علم روز دنیا پیش بروید و با استفاده از نرم‌افزارها و تکنولوژی‌های مدرن کیفیت کالا و خدمات خود را متحول کنید. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که شما دایما باید به فکر به روزرسانی استراتژی‌های کاری خود باشید تا بتوانید رضایت مشتریان را جلب کنید.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار و مدیریت روابط با مشتری

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای منحصر به فرد است که با تمرکز ویژه بر مدیریت روابط با مشتری بار اضافی را از دوش کسب و کارها بر می‌دارد و به آنها کمک می‌کند تنها بر  نیازهای مشتریان و جلب رضایت آنها تمرکز داشته باشند.

این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا اطلاعات مشتریان را از کانالهای مختلف در اختیار شما قرار دهد و شما با تحلیل درست این داده‌ها می‌توانید مشتریان را به سمت کسب و کار خود بکشانید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

درواقع می‌توان گفت یکی از قابلیتهای نرم‌افزار CRM کمک به بهبود و ارتقا مدیریت روابط با مشتری است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد اثرات مدیریت روباط با مشتری در رشد کسب و کار صحبت کردیم. نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهای موفق برای مدیریت روابط با مشتریان است. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید