نرم افزار CRM

تجربه مشتری چیست و چگونه به رشد کسب و کار کمک می‌کند؟

  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹
  • 129
  • 8164
تجربه مشتری چیست

همگی ما بارها در حوزه کسب و کار در مورد «ایجاد تجربه خوش برای مشتری» مطالبی را شنیده‌ایم. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تجربه مشتری دقیقا به چه معناست و شناخت این مفهوم چه کمکی به رشد کسب و کار می‌کند؟

متخصصان حوزه کسب و کار بر این باور هستند که برای ایجاد تجربه خوشایند برای مشتری باید از ابزارهای مناسب مانند نرم‌افزار CRM کمک گرفته شود. رشد استفاده از این نرم‌افزار در دهه اخیر بیانگر این موضوع است که این نرم‌افزار در تامین نیازهای مشتریان موفق بوده است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی تجربه مشتری و اثر آن در رشد کسب و کار بپردازیم. در پایان این مقاله، اطلاعات کافی خواهید داشت و به راحتی می‌توانید برای کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید.

تجربه مشتری چیست

تجربه مشتری چیست؟

این فاکتور، که در بحث‌های تخصصی به عنوان فاکتور CX شناخته می‌شود، به معنای درک کامل مشتری از کسب و کار و یا برند کاری شما است.پس از راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی، مشتریان برای دریافت کالا و خدمات، تعاملاتی را با شما از طریق وب سایت و یا به طور حضوری برقرار می‌کنند.

در این مسیر شما باید از روشهای مناسب برای درک بهتر مشتری از کسب و کارتان استفاده کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که فاکتور CX  (یا تجربه مشتری) رمز موفقیت شما در کسب و کارتان به شمار می‌رود.

چرا تجربه مشتری موضوع مهمی در کسب و کار است؟

چرا تجربه مشتری موضوع مهمی در کسب و کار است؟

وقتی شما به عنوان صاحب کسب و کار بتوانید به مشتری خود کمک کنید تا شناخت کاملی از برند شما داشته باشد و با دریافت کالا و یا خدمات از شما نیازهایش پاسخ داده شود، شما به دو مزیت مهم دست پیدا کرده‌اید:

  • وفاداری مشتری
  • رضایت مشتری

همانطور که می‌دانید، یکی از موارد بسیار مهم برای رشد کسب و کار وفاداری مشتری به برند شماست. وقتی مشتری از میان کسب و کارهای متفاوت برند شما را انتخاب کند، سود و درآمد شما افزایش پیدا می‌کند. برای تبدیل مشتری به مشتری وفادار رضایت مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد.

رضایت مشتری تنها با ایجاد تجربه خوشایند مشتری در کسب و کار به وجود می‌آید. اگر مشتری در این مسیر به خوبی بتواند به خواسته خود برسد، بی‌شک کسب و کار شما را رها نمی‌کند.

آیا تجربه مشتری همان ارائه خدمات به مشتری است؟

آیا تجربه مشتری همان ارائه خدمات به مشتری است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ارائه خدمات به مشتری بخشی از روند شکل‌گیری تجربه مشتری است. در واقع مشتری برای اینکه بتواند از شما کالا و خدمات دریافت کند وارد تعاملاتی با شما می‌شود.

در اینجاست که کیفیت خدمات به مشتری سبب ایجاد تجربه خوشایند و افزایش وفاداری مشتری به کسب و کار می‌شود.

روش پاسخگویی، تامین سریع نیازهای مشتری و ایجاد پایگاهی مناسب برای رسیدگی به شکایات مشتریان همگی به ارائه خدمات بهتر به مشتریان کمک می‌کنند و تاثیر شگرفی در رشد کسب و کار می‌گذارند.

ایجاد تجربه مشتری به بهترین شکل

چگونه تجربه لذت بخشی برای مشتری خود ایجاد کنیم؟

اکنون که با این مفهوم آشنا شده‌اید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای ایجاد تجربه خوش برای مشتری خود چه کارهایی باید انجام دهید.

روشهایی که در ادامه مطرح می‌شوند نکاتی کلیدی هستند که به شما در ایجاد تجربه‌ای لذت بخش برای مشتریان کمک می‌کنند:

  • توجه به نیازهای مشتریان
  • استفاده از بازبرخورد مشتری برای رفع نقایص و بهبود روش کاری
  • حل سریع مشکلات و پاسخگویی سریع به مشتریان
  • استفاده از نرم‌افزار مناسب مانند نرم‌افزار CRM برای جمع‌آوری اطلاعات مشتریان در ارائه خدمات بهتر به آنها

همچنین برخی از عوامل زمینه را برای دلزدگی مشتریان از کسب و کار شما فراهم می‌ساند. این عوامل به شرح زیرند:

این موارد سبب می‌شوند تجربه مشتری از کسب و کار شما تجربه‌ای تلخ باشد و همین امر مشتری را برای همیشه از کسب و کار شما دور می‌کند.

همچنین، این مشتری بر مشتریان بالقوه‌ای که ممکن است از طریق او جذب کسب و کار شما شوند اثر می‌گذارد و دیگر این مشتری کسب و کار شما را به دیگران معرفی نمی‌کند.

استراتژی تجربه مشتری چیست؟

استراتژی تجربه مشتری چیست؟

در قرن بیست و یکم نگاه علمی به تمامی امور سبب شده است که برای هر کاری از قبل اطلاعات کسب و کنیم و برنامه ریزی درستی داشته باشیم. این موضوع در کسب و کار بسیار پررنگ‌تر شده است.

استراتژی تجربه مشتری یک استراتژی مهم در تمامی کسب و کارها به شمار می‌رود. برای برنامه ریزی در این امر باید تمامی اطلاعات لازم از مشتریان خود را با استفاده از نرم‌افزارهای مناسب مانند نرم‌افزار CRM جمع‌آوری کنید و سپس راهکارهای کلی را برای ارئه خدمات بهتر به مشتریان و کاهش اصطکاک و تنش‌ میان تیم کاری و آنها در نظر بگیرید.

برای اینکار شما به اطلاعات تیم فروش و تیم خدمات پس از فروش نیاز دارید. بهتر است در طی برنامه ریزی برای این استراتژی، با این دو تیم کاری در ارتباط باشید تا بتوانید استراتژی مناسب برای کسب و کار خود را طراحی کنید.

با استفاده از نرم‌افزار CRM  به تقویت تجربه مشتری کمک کنید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM  به تقویت تجربه مشتری کمک کنید!

ممکن است این حرف را بارها شنیده باشید که حفظ تداوم کاری در دنیای پر رقابت امروز کاری دشوار است. اما این حرف هرگز بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید در دنیای کسب و کار دوام بیاورید. شما باید به امور کلیدی در کسب و کار توجه داشته باشید تا بتوانید با برنامه‌ریزی درست به رشد کسب و کار و موفقیت خود کمک کنید.

بهتر است برای برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از نرم‌افزار مناسب داده‌های قابل اعتمادی داشته باشید تا با استفاده از آنها بتوانید اهداف تجاری واقع بینانه‌ای را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید.

نرم‌افزار CRM قابلیتهای متنوعی دارد و می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا روابط خود با مشتریان را مدیریت کنند و تجربه مشتری را در مسیر خرید به تجربه‌ای خوشایند تبدیل کنند. وجود این نرم‌افزار در کسب و کار جلوه‌ای حرفه‌ای به کسب و کار می‌بخشد و اعتبار آن را بالا می‌برد.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد تجربه مشتری و اثر آن بر رشد کسب و کار صحبت کردیم. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از نرم‌افزار CRM به شما در رسیدن اهداف کاریتان کمک می‌کنید.

اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید