نرم افزار CRM

معرفی راهکارهای ویژه برای ترغیب مشتری به خرید!

  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹
  • 107
  • 92227
معرفی راهکارهای ویژه برای ترغیب مشتری به خرید!

با همگانی شدن اینترنت در سال ۲۰۰۰، تغییرات عظیمی در مدل زندگی و کاری  انسانها به وجود آمد. آمازون اولین شرکتی بود که فروش آنلاین بر روی اینترنت را آغاز کرد و از این طریق به ثروتی عظیم رسید.

بسیاری از شرکتهای برجسته به اهمیت تبلغات در فضای اینترنت پی بردند و با معرفی محصولات خود به صورت آنلاین تغییراتی چشمگیر در مدل کسب و کارخود به وجود آورند.

از سال ۲۰۰۰ تا کنون ، نرم‌افزارهای متعددی از جمله نرم‌افزار CRM به دنیای کسب و کار وارد شده‌اند و به افزایش سود و درآمد کسب و کارها کمک کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از این نرم‌افزارها دسته بندی اطلاعات و ارائه برنامه‌های مشخص برای بازاریابی است.

در این مقاله قصد داریم به موضوع راهکارهای مناسب برای ترغیب مشتری به خرید بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای رشد کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید.

مغز انسان برای ترغیب مشتری به خرید چگونه کار می‌کند؟

مغز انسان چگونه کار می‌کند؟

مغز انسان مرکز تفکر در انسان به شمار می‌رود و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اگر به خوبی بیاندیشند، می‌توانند تصمیمات منطقی می‌گیرند! اما تحقیقات امروزی نشان می‌دهند که راهکارهای زیادی وجود دارند که سبب می‌شوند حتی مغز انسان در برخی مواقع تصمیماتی منطقی نگیرد و دستخوش احساسات شود.

یکی از موقعیتهایی که فرد شدیدا می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد زمان خرید است. به همین دلیل اگر کسب و کاری با راهکارهای ترغیب مشتری به خرید آشنایی داشته باشد، به راحتی می‌تواند مشتریان زیادی را به کسب و کار خود جذب کند.

شناخت واکنش مغز انسان به عدد صفر بسیار قابل تامل است. مطالعات اخیر نشان داده‌اند وقتی مغز انسان در موقعیتهایی قرارمی‌گیرد که در آن کالا و یا خدماتی به قیمت صفر ارائه می‌شود به شدت متاثر می‌شود!

به طور مثال برای بسیاری از ما این اتفاق بارها افتاده است که به نمایشگاهی برویم و هدایای تبلیغاتی مانند بروشور را جمع‌آوری کنیم، اما بعد از مدتی بدون اینکه کوچکترین استفاده‌ایی از آنها ببریم، آنها را کنار بگذاریم!

دریافت تمامی بروشورها و جاکلیدیهای تبلیغاتی تنها به این دلیل است که آنها رایگان به ما داده شده‌اند و ما بدون هیچگونه تفکری آنها را دریافت کرده‌ایم و این همان واکنش مغز انسان به عدد صفر است.

راهکارهای ترغیب مشتری به خرید

راهکارهای ترغیب مشتری به خرید

همانطور که بارها به آن اشاره کرده‌ایم، مشتریان قلب تپنده هر کسب و کاری به شمار می‌روند. امروزه این مشتریان به مشتریانی هوشمند تبدیل شده‌اند و اگر کسب و کاری می‌خواهد حضور مشتریان را در کسب و کار پررنگ کند باید به نیازهای آنها توجه ویژه‌ای داشته باشد.

راهکارهای برتر ترغیب مشتری به خرید به شرح زیرند:

  • اگر کسب و کار خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، بهتر است برای مدت کوتاهی به مشتریانی که می‌خواهند از شما کالا و یا خدمات دریافت ‌کنند، بخشی از این کالا و یا خدمات را رایگان ارائه دهید.
  • اگر مدت زیادی است که کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید، بهتر است برخی از دوره‌های زمانی را برای تخفیفات ویژه و رایگان کالا و خدمات در نظر بگیرید.
  • یکی از بهترین روشهای ترغیب مشتری به خرید استفاده از محصول هدیه در ازای خرید تعداد مشخصی محصول است. به همین دلیل بهتر است در این راستا برنامه مشخصی برای مشتریانی که بار اول است از شما خرید کرده‌اند و یا مشتریانی که مدتهاست از شما کالا و یا خدمات دریافت می‌کنند داشته باشید.
  • ارائه خدمات رایگان یکی از اصول مهم در ترغیب مشتری به خرید به شمار می‌رود. به طور مثال فرض کنید که شما صاحب کسب و کار شستشوی فرش هستید. شما می‌توانید با توجه به سیاستهای کسب و کار خود حمل و نقل رایگان برای مشتریان در نظر بگیرید. در اینصورت ظرف مدتی کوتاه مشتریان شما چند برابر می‌شود.
  • برای مشتریان خود سقف خرید تعیین کنید و به آنها بگویید اگر بیشتر از این مبلغ در طی یکماه ( ویا زمانی که شما طبق اصول کسب و کار خود تعیین می‌کنید) خرید کنند، هدیه دریافت می‌کنند. این راهکار، راهکاری ویژه برای ترغیب مشتری به خرید است.
  • برای مشتریان وفادار خود آفرهای ویژه بدون سقف خرید مشخص و یا هر استراتژی دیگر در نظر بگیرید. این امر، در کنار ترغیب مشتری به خرید، نقش بسیار مهمی در شناساندن برند شما به عنوان برندی معتبر به مشتریان دیگر دارد.

با استفاده از نرم‌افزار CRM  به ترغیب مشتری به خرید کمک کنید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM  به ترغیب مشتری به خرید کمک کنید!

ممکن است این حرف را بارها شنیده باشید که حفظ تداوم کاری در دنیای پر رقابت امروز کاری دشوار است. اما این حرف هرگز بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید در دنیای کسب و کار دوام بیاورید. شما باید به امور کلیدی در کسب و کار توجه داشته باشید تا بتوانید با برنامه‌ریزی درست به رشد کسب و کار و موفقیت خود کمک کنید.

بهتر است برای برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از نرم‌افزار مناسب داده‌های قابل اعتمادی داشته باشید تا با استفاده از آنها بتوانید اهداف تجاری واقع بینانه‌ای را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید.

نرم‌افزار CRM قابلیتهای متنوعی دارد و می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا روابط خود را با مشتریان مدیریت کنند و با شناخت مشتریان راهکارهای مناسب برای ترغیب مشتری به خرید را به کار ببرند.

به طور مثال همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از راههای ترغیب مشتری به خرید در نظر گرفتن آفرهای ویژه برای مشتریان قدیمی است. نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد تا اطلاعات مربوط به هر مشتری را در پروفایلی جداگانه ذخیره کند.

در نتیجه شما می‌توانید به راحتی مشتریان وفادار خود را شناسایی کنید و خدمات ویژه را به آنها ارائه دهید. همچنین با توجه به اینکه این نرم‌افزار اطلاعات مرتبط با مشتری را در هنگام ورود به کسب و کار شما ذخیره می‌کند، شما می‌توانید با دنبال کردن مشتری  او را در پروسه خرید قرار دهید. وجود این نرم‌افزار در کسب و کار جلوه‌ای حرفه‌ای به کسب و کار می‌بخشد و اعتبار آن را بالا می‌برد.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد راهکارهای ترغیب مشتری به خرید و رشد کسب و کار صحبت کردیم. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از نرم‌افزار CRM به شما در رسیدن اهداف کاریتان کمک می‌کنید.

اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید