نرم افزار CRM

باشگاه مشتریان ، استراتژی هوشمند برای افزایش وفاداری مشتریان

  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • 106
  • 7223
باشگاه مشتریان، استراتژی هوشمند برای افزایش وفاداری مشتریان

حتما بارها شنیده‌اید که گفته‌اند «آب مایه حیات است!». اگر بخواهیم مصداق این حرف را در دنیای کسب و کار بازگو کنیم باید بگوییم «مشتریان مایه حیات هستند». در واقع، هیچ کسب و کاری بدون وجود مشتریانش نمی‌تواند سرپا بماند. به همین دلیل استفاده از استراتژی‌های لازم برای حفظ وفاداری مشتریان به کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد.

فورنل، یکی از محققان برجسته در حوزه کسب و کار، به این موضوع اشاره می‌کند که استراتژی‌های حفظ مشتری صرفا برای از میان برداشتن موانع در کسب و کار و افزایش رضایت مشتریان طرحی شده‌اند. یکی از این استراتژی‌ها، استفاده از  «باشگاه مشتریان» است. این روش نقش بسیار چشمگیری در افزایش رضایت مشتریان دارد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع باشگاه مشتریان به عنوان روشی برای حفظ مشتری و افزایش رضایت مشتری بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید تغییرات لازم را برای رشد کسب و کار خود به وجود بیاورید.

افزایش رضایت مشتری با ایجاد باشگاه مشتریان

چرا حفظ و افزایش رضایت مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد؟

امروزه، دنیای کسب و کار دستخوش تغییرات زیادی شده است و همین امر زمینه را برای ورد افراد متعدد به حوزه کسب و کار مهیا کرده است. پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگانی به اینترنت سبب شده‌اند که افراد بسیار راحت‌تر از گذشته بتوانند برای راه‌اندازی کسب و کار خود برنامه ریزی کنند.

اما بهتر است به این موضوع از نقطه نظر دیگری نیز توجه داشته باشید! وجود کسب و کارهای متعدد در یک حوزه مشترک سبب می‌شود که گزینه‌های زیادی برای مشتریان وجود داشته باشد.

در نتیجه اگر کسب و کاری نتواند رضایت مشتریان را تامین کند، آن مشتری به راحتی کسب و کار را ترک می‌کند و از کسب و کار دیگری کالا و یا خدمات دریافت می‌کند.

بنابراین، در دنیای امروزی کسب و کار، حفظ مشتریان و افزایش رضایت آنها سخت‌تر از گذشته شده است و کسب و کارها باید به دنبال راهکارهایی نوین برای حفظ و جذب مشتریان خود باشند.

باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان چیست؟

ایجاد ارتباط با مشتریان نقش بسیار مهمی در حفظ مشتری دارد و در واقع به جرات می‌توان گفت که برقراری روابط پایدار و مثبت با مشتریان یکی از مهم‌ترین اهداف کسب و کارها به شمار می‌رود. با توجه به این موضوع، یکی از بهترین راهکارها برای نیل به این هدف، راه‌اندازی باشگاه مشتریان است. هدف این استراتژی رفع نیازهای مشتریان و برقراری روابط پایدار و طولانی مدت با آنهاست.

برای ایجاد این باشگاه، کسب و کارها باید به مجموعه کاملی از اطلاعات دسترسی داشته باشند. سپس آنها با توجه به اطلاعات موجود در این پایگاه اطلاعاتی برنامه‌هایی را برای جذب مشتریان و افزایش رضایت آنها طراحی می‌کنند.

با توجه به اینکه مشتریان محوریت اصلی هر کسب و کاری را تشکیل می‌دهند، استفاده از این استراتژی در ۴ دهه اخیر بسیار رایج شده است.

مزایای استفاده از استراتژی باشگاه مشتریان

مزایای استفاده از استراتژی باشگاه مشتریان

استراتژی باشگاه مشتریان مزایای زیادی را برای کسب و کارها به ارمغان می‌آورد که به شرح زیرند:

  • تبدیل مشتریان معمولی به مشتریانی فعال ( به طور مثال آفرهای ویژه‌ای که در این باشگاه برای مشتریان در نظر گرفته می‌شود آنها را ترغیب به خرید بیشتر می‌کند)
  • صرفه جویی در زمان برای ارتباط با مشتری
  • ایجاد حس اعتماد
  • افزایش سود
  • کاهش هزینه‌های بازاریابی

طراحی استراتژی باشگاه مشتریان برای کسب و کار

طراحی استراتژی باشگاه مشتریان برای کسب و کار

برای طراحی این استراتژی در کسب و کار خود، شما به یک نرم‌افزار ویژه برای ثبت اطلاعات مشتریان و ایجاد پایگاه اطلاعاتی نیاز دارید. یکی از بهترین نرم‌افزارها برای اینکار نرم‌افزار CRM است. این نرم‌افزار اطلاعات مرتبط با مشتریان را از بدو ورود به کسب و کار ثبت می‌کند.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم‌افزار این است که اطلاعات مرتبط با هر مشتری را در فایلی جداگانه ذخیره می‌کند و پایگاه داده‌ای مرتب و منسجم برای کسب و کار شما به وجود می‌آورد.

با استفاده از این داده‌ها می‌توانید باشگاه مشتریان کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از مشتریان خود بخواهید به عضویت این باشگاه درآیند. برای ترغیب مشتریان برای حضور در این باشگاه باید برنامه‌ها و آفرهای ویژه‌ای را برای آنها در نظر بگیرید. یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که برای آفرهای خود زمان مشخص کنید تا مشتری به خرید و دریافت آن کالا و یا خدمات با شرایط ویژه ترغیب شود.

هر چند وقت یکبار مشتریان خود را با برنامه‌های ‌خود غافلگیر کنید. در واقع، هدف اصلی باشگاه مشتریان ارتباط مداوم با آنهاست. پایداری ارتباط سبب می‌شود که نام برند شما برای همیشه در ذهن مشتریان باقی بماند و مشتریان همیشه نام شما را برای دریافت کالا و خدمات در گوشه ذهن خود داشته باشند.

راه اندازی باشگاه مشتریان با نرم‌افزار CRM

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای منحصر به فرد است که بار اضافی را از دوش کسب و کارها بر می‌دارد و به آنها کمک می‌کند تنها بر  مشتریان خود تمرکز داشته باشند.

این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا اطلاعات مشتریان را از کانالهای مختلف در اختیار شما قرار دهد و شما با تحلیل درست این داده‌ها می‌توانید مشتریان را به سمت کسب و کار خود بکشانید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

درواقع می‌توان گفت یکی از قابلیتهای نرم‌افزار CRM کمک به مدیریت روابط با مشتریان است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد استراتژی باشگاه مشتریان صحبت کردیم. نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهای موفق برای راه‌اندازی باشگاه مشتریان و مدیریت روابط با آنها است.

اما اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید