نرم افزار CRM

نرم افزار CRM

سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان

نکته بسیار مهم در خرید نرم افزار CRM

یک نکته بسیار مهم در خرید نرم افزار CRM که فروشندگان نمی‌خواهند شما بدانید!

قیمت نرم افزار CRM چقدر است؟

رمز موفقیت برترین شرکتها چیست؟

چطور یک کسب و کار بدون CRM می تواند سرمایه شمارا نابود کند؟

چگونه افزایش فروش را بدون افزایش بودجه برای تبلیغات تجربه کنیم؟

داستان ما
سلام من سعید کاظمی هستم
تا چند سال پیش حتی اسم نرم افزار CRM را هم نشنیده بودم! همچنین هیچ ایده ای از یک کسب و کار منظم نداشتم. شرکت را در ابتدا در زمینه طراحی سایت راه اندازی کردیم. باید اعتراف کنم پروژه هایی که انجام می‌دادیم واقعا افتضاح بود!

ما علاقه زیادی به تغییر، بهبود و مطالعه داشتیم به خاطر همین ناامید نشدیم و شروع کردیم به یادگیری حرفه ای مباحث وب. پس از مدتی در کارمان خِبره شدیم. ولی هنوز هیچ آرامشی در کارمان وجود نداشت! ساعتهای بسیار زیادی در طول روز کار میکردیم اکثر روزها از ۹صبح تا ۹شب در شرکت بودیم و گاهی اوقات شبها و حتی آخر هفته ها کار میکردیم.

نمی‌توانستیم زمان را درست مدیریت کنیم و از آن بدتر این بود که هیچ هماهنگی در شرکت وجود نداشت. بسیاری از کارهای اساسی فراموش می شد! مثلا مشتری جدیدی با ما تماس می گرفت و ما پس از نوشتن اطلاعات ایشان می گفتیم بعد از بررسی با شما تماس میگیریم. ولی همیشه یکی از این دو اتفاق می افتاد: نوشته هایمان هارا گم میکردیم اگر هم پیدا می کردیم آنقدر نامفهوم بود که متوجه نمیشدیم این اطلاعات مربوط به کدام مشتری است یا انقدر غرق در کارهای تکراری و بیپایان بودیم که نمی‌توانستیم درخواست مشتریان جدید را بررسی کنیم و به همین راحتی مشتریان را از دست می دادیم.

ایجاد یک تغییر اساسی

ما هم مثل شما از وجود نرم افزار CRM اطلاعی نداشتیم. هرچه کار می‌کردیم پیشرفت چشم گیری نصیبمان نمی‌شد و آنگونه که انتظار داشتیم درآمدمان افزایش نمی‌یافت. بعد از تمام این اتفاقات با توجه به تجاربی که کسب کردیم به این فکر افتادیم که یک نرم افزار CRM متناسب با نیاز مدیران ایرانی درست کنیم تا شما مثل ما متضرر نشوید.

تمام شرکتهای برتر ایرانی و خارجی، اول از CRM استفاده کردند،
سپس پیشرفت جهشی خودشان را آغاز کردند!

شرکت های استفاده کننده از crm

CRM برای چه بخشی از شرکت است؟

یک سیستم CRM برای همه بخشهای شرکت از فروش، خدمات پس از فروش، طراحی و توسعه، استخدام، بازاریابی، و هر قسمت دیگر در کسب و کار که نیاز به تعاملات خارجی و روابط داخلی دارد، کاربردی است و موجب موفقیت شما می‌شود. با CRM می‌توانید اطلاعات تماس، شناسایی فرصت های فروش، مشکلات مشتریان شاکی و کمپین‌های بازاریابی را در یک مکان مرکزی مدیریت کنید.

با دید باز و دسترسی آسان به اطلاعات، همکاری و افزایش بهره‌وری آسان تر است. می توانید ببینید که مشتری چگونه با شما ارتباط برقرار کرده، چه چیزی از شما خریداری کرده، خرید قبلی‌اش چه بوده، کدام فاکتورها را پرداخت و کدام را پرداخت نکرده است و بسیاری از این قبیل اطلاعات. CRM می‌تواند به شرکتها کمک کند تا در همه ابعاد، فعالیتشان را توسعه دهند. این مهم می‌تواند برای کسب و کارهای کوچک نیز مفید باشد، زیرا استارت آپ‌ها و کسب و کارهای کوچک اغلب باید راهی برای انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر پیدا کنند.

یک نکته بسیار مهم در خرید CRM که فروشندگان نمی‌خواهند شما بدانید!

اغلب فروشندگان بدون در نظر گرفتن این نکته که این نرم افزار برای شما سود آور است یا خیر، به شما پیشنهاد خرید می دهند! ما با یک فرمول خیلی ساده می توانیم به شما بگوییم که زمان خرید نرم افزار فرا رسیده یا اینکه فعلا برای خرید اقدام نکنید.

اگر زمانی رسید که دیدید مرتباً از مشتریان خود این سوالات را می‌پرسید، متوجه می‌شوید که می‌توانید به فکر یک نرم‌افزار CRM باشید:

  • شماره تلفن شما چیست؟
  • آخرین سفارش شما چه بوده است؟
  • آیا با فرد دیگری از این شرکت صحبت کرده‌اید؟
  • در چه طرحی (plan) قرار دارید؟
  • چه مدت است که مشتری ما هستید؟

پس می‌توانید به فکر یک نرم‌افزار CRM باشید.

CRM پارمیسافت چه امکاناتی دارد؟

(۱)  نگهداری و مدیریت مشتریان

یکی از اهداف و کاربردهای اصلی نرم افزار CRM مدیریت و نگهداری اطلاعات مشتریان و دستیابی سریع و آسان به آن ها می باشد.
شما با استفاده از این بخش از نرم افزار می توانید با یک کلیک به کلیه اطلاعات مشتری خود دسترسی پیدا کنید و تمامی اطلاعات, مدارک , مکاتبه ها و سایر ارتباط هایی که با آن مشتری داشته ابد را در پرونده آن مشاهده کنید.
اهمیت مدیریت مشتری در زمان هایی که تعداد مشتریان زیاد می شود بیشتر به چشم می آید. زیرا به صورت سیستم سازی شده از زمانی که مشتری با شما تماس میگیرد پرونده مربوط به آن که شامل کلیه ارتباطات آن مشتری با شما است سریعا نمایش داده می شود. این کار باعث می شود که قبل از صحبت کردن مشتری تمامی اطلاعات مربوط به آن را پیش رو داشته باشید و با دانایی کامل با آن مشتری صحبت و درخواست یا سفارش آن را پیگیری نمایید. همچنین دریافت کامل گزارشات سفارشی در این بخش می تواند در کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار باشد.

 

(۲) مرکز تماس و ارتباط با مشتریان

در نرم افزار CRM پارمیس از تلفن, فکس, پیامک و ایمیل جهت ارتباط با مشتریان استفاده می شود. که مشتری از هر کدام از این راه ها با شما ارتباط برقرار کند به صورت تفکیک شده در پرونده آن قابل مشاهده می باشد.

تماس تلفنی : در تماس تلفنی امکاناتی از قبیل: نمایش آی دی کالر در صفحه نمایش که شامل نام و شماره تماس گیرنده می باشد, همچنین اطلاعاتی مانند شماره تماس گیرنده, خطی که به آن وصل شده, شماره داخلی که با آن صحبت شده, مدت مکالمه, نوع مکالمه (اعم از ورودی و خروجی) قابل ثبت می باشد.

فکس : با استفاده از این قسمت دیگر احتیاجی به دستگاه فکس برای ارسال فکس وجود ندارد وهر کاربری می‌تواند به آسانی از پشت میز خود فکس ها را دریافت و ارسال نماید.

پیامک : از طریق این سیستم کاربران می‌توانند بسادگی اقدام به ارسال پیامک بصورت تکی یا انبوه نمایند.

ایمیل : با استفاده از این قسمت می توانید بدون احتیاج به برنامه های جانبی ایمیل های خود را ارسال و یا از مشتریان دریافت نمایید.

(۳)  جذب مشتری و فروش

برای رسیدن به فروش بیشتر و جذب  مشتری های جدید کافی است که به نیاز و خواسته های مشتری پی ببرید. باید بدانید که مشتری از کسب و کارتان چه میخواهد و به دنبال چیست. به همین راحتی میتوانید نرخ تبدیل کاربران به مشتری را افزایش داده و فروش را بالا ببرید.

CRM پارمیس به شما کمک می کند با پیگیری های به موقع و دقیق مشتری ها نیاز ها و خواسته های آن ها را بهتر بشناسید و فرصت فروش را با دقت بیشتری ایجاد کنید. همچنین به مدیران و کارشناسان فروش دیدگاهی کامل درباره فرصت های فروش می دهد. این کار با فراهم آوردن دید مناسب نسبت به تاریخچه فرصت ها و فعالیت هایی که برای هر فرصت انجام شده است، صورت می گیرد. با این امکان زمان بیشتری برای تمرکز بر فروش واقعی و موفق ایجاد می شود تا هیچ فرصتی برای فروش از دست نرود.

با استفاده از CRM شما می توانید اهداف فروش را در بازه های مختلف زمانی و با شاخص های متفاوت تعیین کرده و سازمان را در مسیر دستیابی به اهداف فروش کنترل نمائید. بدین ترتیب شما می توانید در هر لحظه متوجه باشید که تا کنون چند درصد از اهداف فروش شما محقق شده است.

(۴)  گردش کار و اتوماتیک سازی فرآیندها

این قسمت برای مکانیزه کردن فرآیندهامی باشد. در آن می‌توان موارد مختلف کاری را در قالب پروژه‌های متفاوت ثبت کرد و جزئیات آن‌ها را به صورت کار و وظایف متفاوت، با تعیین زمان اجرای خاص و یا اولویت‌بندی مناسب ثبت کرد. به همین دلیل زمان، انرژی و هزینه‌های سازمان به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

گردش کار به شما اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار، بسیاری از وظایف کسب ‌و کار در بازه ی زمانی مشخص انجام شود.

این وظایف مواردی هم‌ چون ارسال ایمیل یا پیامک، ایجاد یک رکورد و یا بروزرسانی فیلدهای مختلف را شامل می‌شود. علاوه بر کارهایی که به افراد محول می‌کنید خود سیستم هم می‌تواند به صورت خودکار کارهایی از قبیل ارسال ایمیل، پیامک، یادآوری، ارسال به کارتابل و کارهایی شبیه این را انجام دهد.

خودکارسازی روزانه روند کاری با استفاده از نرم‌افزارهای مفید

(۵) تحلیل و گزارش گیری لحظه ایی

خودکارسازی روزانه روند کاری با استفاده از نرم‌افزارهای مفید برای رشد استارت آپ

گزارش های لحظه ایی در صفحه ی داشبورد قابل مشاهده می باشد. داشبوردهای مدیریتی تا حدودی شبیه داشبورد اتومبیل هستند که میزان کیلومتر طی شده، دمای آب رادیاتور، میزان بنزین باقی مانده، سرعت، وضعیت ایمنی و… را در یک پنل کوچک، جلوی چشم راننده ارائه می دهد، در داشبورد مدیریتی نیز مدیران می توانند، میزان فروش در لحظه، میزان کار پرسنل، سود واقعی و هزینه های جاری و هر اطلاعات دیگری که در مورد شرکت خود نیاز دارند را در یک صفحه در قالب تصویر و نمودارهای مختلف مشاهده کنند.
چیزی که در بین داشبورد مدیریتی و داشبورد خودرو مشترک است این است که در هر دو شاخص های عملکردی کلیدی که برای کاربر حیاتی است را نمایش می دهند. سازماندهی و ارائه اطلاعات را به عهده دارند و باعث می شوند اطلاعات آسان خوانده و مشاهده شوند. با استفاده از داشبورد، مدیران و مدیران ارشد سازمان ها می توانند به سادگی در یک محیط پویا و ساده، بر شاخص های عملکردی سازمان، بخش یا واحد خود نظارت کامل و به روز داشته باشند.

تخمین قیمت نرم افزار CRM از نرم افزار های مشابه؟

یک CRM خارجی با امکانات مشابه مبلغ ۲۱۰دلار ماهانه از شما دریافت میکند بعلاوه ۸دلار بابت هر کاربری که از نرم افزار استفاده کنند.
اگر یک شرکت ۱۰نفره داشته باشید و بخواهید این نرم افزار را به مدت یکسال استفاده کنید، می‌بایست مبلغی معادل ۳۴۸۰دلار پرداخت کنید.
که با حساب دلار ۱۲هزار تومان معادل ۴۱٫۷۶۰٫۰۰۰ چهل و یک میلیون و هفت صد و شصت هزار تومان فقط در یک سال می‌شود.

درحالی که به دلیل عشق فراوانمان به این نرم افزار و همچنین برای اینکه دوست داشتیم تمام مدیران بتوانند از این نرم افزار استفاده کنند، قیمت این نرم افزار فوق العاده را از ماهانه ۱۵۹ هزار تومان به ازای هر کسب و کار در نظر گرفتیم.

البته همانطور که می دانید این قیمت CRM ابری می باشد. اگر میخواهید یک CRM سفارشی دقیقا مطابق با نیازهای شرکت خودتان داشته باشید، درست مانند کت و شلواری که فقط برازنده شما است، می توانید با ما تماس بگیرید.

یک کسب و کار بدون CRM می تواند سرمایه شمارا نابود کند!

یک تیم فروش فعال اطلاعات ارزشمندی از مشتریان را در اختیار شما قرار می دهد، اما اغلب این اطلاعات در یادداشت های کاغذی، لپ تاپ ها و یا در ذهن فروشندگان شما ذخیره می شود.

این جزئیات از دست می‌روند، جلسات به سرعت مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و اولویت بندی مشتریان به جای یک دسته‌بندی دقیق بر اساس واقعیت تبدیل به موضوعی برای حدس زدن می شود. و اگر یک فروشنده‌ی کلیدی شرکت شما را ترک کند، وضعیت «بحرانی» می‌شود. اما این فقط فروش نیست که بدون CRM رنج می برد…

حالا خودتان محاسبه کنید هر روزی که از CRM استفاده نمی کنید چقدر متضرر می شوید؟

چگونه افزایش فروش را بدون افزایش بودجه برای تبلیغات تجربه کنیم؟

پس از زحمت و هزینه‌های بسیار بابت ساخت تبلیغات، پیداکردن شبکه های مناسب برای پخش تبلیغات و درنهایت تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری واقعی، اگر نتوانیم مشتریانمان را راضی نگهداریم مجبور به هزینه مجدد بابت تبلیغات و صرف زمان زیادی هستیم. در صورتی که با استفاده از نرم‌افزار CRM به‌راحتی می‌توانیم هزینه پیدا کردن مشتری جدید را کم‌کنیم و به مشتریان قبلی بفروشیم.

ضمانت بازگشت وجه

پیاده سازی نرم افزار CRM کار حساسی است. شاید بگویید همه از این قول‌ها می‌دهند! ولی ما نه تنها قول می‌دهیم بلکه کارمان را تضمین می‌کنیم.

شما از زمان خرید یک ماه فرصت دارید از این نرم افزار استفاده کنید و اگر به هر دلیلی از محصول ما ناراضی بودید، کافی است یک ایمیل برای ما ارسال کنید تا پول پرداخت شده بدون پرسیدن هیچ سوالی در کمال آرامش و احترام به شما بازگردد. بنابراین هیچ چیزی برای از دست دادن وجود ندارد. شما یا از نرم افزار CRM کاملا لذت می‌برید یا از آن استفاده نمی کنید و کل مبلغ خود را پس می‌گیرید.

البته در اینصورت از سود نرم افزار بی بهره خواهید ماند، چون برای بهره بری از یک سیستم جدید نیاز به شش ماه زمان می باشد. البته نرم افزار آن‌قدر کاربردی و پراز امکانات است که امیدواریم از آن کاملا راضی و خشنود باشید.

شاید بتوانید یک سال دیگر بابت سرمایه گزاری ای که در چنین روزی انجام دادید و توانستید کسب کارتان را متحول کنید، مورد تحسین دوستان و آشنایان قرار گیرید.

از اعتماد شما سپاسگزاریم

شرکت انارستان
موسسه فرهنگی سفیرساعی
شرکت ناوشگران عصر پارسه (NAP)
شرکت نوران ارتباطات نوین
شرکت توسعه ریز کامپیوتر ایران

اگر بعد از استفاده نرم افزار CRM بتوانیم کاری کنیم که:

  1. هزینه تبلیغات را کاهش دهید.
  2. فروشتان ۲ تا ۳ برابر افزایش یابد.
  3. هیچ کاری فراموش نشود و رضایت کارکنان افزایش یابد.
  4. ارتباط شما با مشتریان از هر نظر بهتر شود و برندسازی انجام شود.
  5. به مسافرت بروید و همه کارها درست مثل زمانی که در شرکت حضور داشتید انجام شود.

و تمام این موارد تضمینی باشد نظرتان چیست؟

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید