نرم افزار CRM

نگاهی به ویژگی‌ها و آینده نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

  • ۱۸ تیر ۱۳۹۹
  • 104
  • 1598
نگاهی به ویژگی‌ها و آینده نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

اکنون عصر یکپارچه‌سازی نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی فرا رسیده است. نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهایی است که در این دهه به شدت رشد یافته است  و توانسته است به کسب و کارها کمک کند تا روابط خود با مشتریانشان را بهبود ببخشند و با استفاده از روشهای مشتری محور به پیشرفت و افزایش سود کسب و کارشان کمک کنند.

در این مقاله قصد داریم نگاهی به ویژگی‌ها و آینده نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی داشته باشیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

اهمیت نرم‌افزار CRM

اهمیت نرم‌افزار CRM

در آغاز سال ۲۰۰۰، با افزایش اهمیت فروش و بازاریابی در تمامی کسب وکارها، نیاز اساسی به نرم‌افزارهایی برای مدیریت داده‌ها و تحلیل درست آنها احساس می‌شد. به همین دلیل از آن سال به بعد، نرم‌افزارهای زیادی به بازار عرضه شدند. در این میان، نرم‌افزار CRM  توانسته است در این امور به خوبی عمل کند و رضایت مشتریان را افزایش دهد.

نرم‌افزار CRM نقش مهمی در تحلیل داده‌های کلیدی و فراهم‌سازی نگاهی عمیق به کسب و کارها دارد و همین امر به موفقیت کسب و کارها کمک می‌کند.

روابط کسب و کارها با مشتریان روابطی پویاست که دایما در حال تغییر است. بهتر است بدانید شما در دنیای پر رقابت امروزی به روشی موثر برای مدیریت روابط با مشتریان نیاز دارید.

بنابراین اگر بخواهیم نگاهی عمیق‌تر به این موضوع داشته باشیم وجود هوش مصنوعی در نرم‌افزار CRM بی‌شک یکی از عوامل بسیار مهم کارآیی این نرم‌افزار است.

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

با توجه به حجم بالای اطلاعات که امروزه در دسترس است، نرم‌افزار CRM باید نگاهی عمیق‌تر از گذشته به اطلاعات بدست آمده از مشتریان داشته باشد. به همین دلیل هوش مصنوعی به بخش مهمی از نرم‌افزار CRM تبدیل شده است.

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی به خودکارسازی تمامی فرآیندهای کاری، پیکربندی دوباره الگوهای کاری و کاهش فشار بر تیم فروش و بازاریابی کمک بیشتری می‌کند.

این نرم‌افزار قادر است تا فعالیتهای روزانه را خودکارسازد، به جمع‌آوری داده‌ها از سرنخ‌ها کمک کند و با تحلیل درست داده‌ها به پیش‌بینی و اتخاذ تصمیمات درست کاری کمک بیشتری کند.

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی در آینده انجام کارهای دستی را که هنوز انجام می‌شوند به میزان بیشتری کاهش می‌دهد و همین امر باعث می‌شود تیم کاری وقت آزاد بیشتری برای تمرکز بر فروش و بازاریابی داشته باشد.

هوش مصنوعی به صاحبان کسب و کارها در شناسایی زمان و مکان درست بازاریابی کمک می‌کند و همین امر سبب می‌شود آنها کمپین‌های بازاریابی بهتری را راه‌اندازی کنند.

تحلیل خودکار، هوش تجاری و ماشین یادگیری از جمله مواردی هستند که در آینده در نرم‌افزار CRM مورد استفاده قرار خواهند گرفت و به تحول شگرف این نرم‌افزار کمک خواهند کرد.

بهتر است بدانید نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی سرآغاز تحولی عظیم در تاریخچه تولید نرم‌افزارهای کاری است.

خودکارسازی کارهای روزانه با استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

خودکارسازی کارهای روزانه با استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

با توجه به دنیای پر رقابت امروز، نیاز ویژه‌ای به خودکارسازی فعالیتهای روزانه احساس می‌شود. نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی با مدیریت دریافت داده‌ها، به روزرسانی داده‌ها و مشخص کردن پیش‌بینی‌های کاری توانسته است رفتار خرید مشتریان را بیشتر از گذشته تشخیص دهد.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی تمامی ترجیحات و الگوهای رفتاری مشتریان را ضبط می‌کند می‌تواند راهکارهای ویژه‌ای را برای پوشش نیازهای مشتریان در اختیار تیم کاری قرار دهد.

با استفاده از خودکارسازی فرآیند فروش در نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی، تیم کاری شما قادر خواهد بود بهترین استراتژی برای فروش را به کار ببرد.

دستیاران مجازی با استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

دستیاران مجازی

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی به کارکنان کسب و کار کمک می‌کند تا پاسخ بهتری به مشتریان بدهند. وجود چت‌بات‌ها نمونه‌ای از تحول هوش مصنوعی در نرم‌افزار CRM است. در واقع، چت‌بات‌ها دستیاران مجازی هستند که به خودکارسازی روند پاسخ به مشتریان کمک می‌کنند و همین امر تاثیر شگرفی در افزایش رضایت مشتریان از برند شما دارد.

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی داده‌ها را تحلیل می‌کند و مکالمات فروش را ضبط می‌کند. نمایندگان و کارشناسان فروش با استفاده از این نرم‌افزار در کار خود بسیار موفق‌تر عمل می‌کنند، زیرا چت‌بات‌ها به سرعت به نیازهای مشتریان پاسخ می‌دهند و کارهای اضافی را از دوش کسب و کارها برمی‌دارند.

سفارش‌سازی سرنخ‌ها با استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

تقسیم‌بندی و سفارش‌سازی سرنخ‌ها

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی فرآیند جمع‌آوری داده‌ها را آسان می‌سازد. این نرم‌افزار با دسترسی به تمام اطلاعات مشتریان بهترین تحلیل را از مشتریان ارایه می‌دهد. هوش مصنوعی الگوریتم اطلاعات مشتریان مانند جنسیت، محل خرید، تاریخچه خرید، تاریخچه حضور در وب سایت و مسائل دیگر را به خوبی بررسی می‌کند.

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی قادر است با استفاده از این اطلاعات مشتریان ویژه و معمولی کسب و کارها را شناسایی کند و همین امر تاثیر بزرگی در موفقیت کسب و کارها دارد.

ارایه خدمات بهتر به مشتریان با استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

ارایه خدمات بهتر به مشتریان

هوش مصنوعی در نرم‌افزار CRM مانند یک کارمند تمام وقت و بسیار دقیق در خدمت شماست. این کارمند نه تنها اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند، بلکه با کمک به فروش بهتر و پاسخ به نیازهای مشتریان رضایت مشتریان را بالا می‌برد.

نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی با خودکارسازی فعالیتها در کسب و کار یک گام رو به جلو بر می‌دارد و به تیم بازاریابی و فروش کمک می‌کند تا از پس نیازهای پیچیده مشتریان بربیایند.

هوش مصنوعی داده‌های متنی را برای درک رفتار مشتریان تحلیل می‌کند. این داده‌ها در حفظ رضایت و وفاداری مشتریان بسیار مهم هستند.

استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

سخن پایانی

اکنون هوش مصنوعی در آغاز راه استفاده در نرم‌افزار CRM است. کارشناسان این حوزه معتقد هستند که با پیشرفت هوش مصنوعی تحولات شگرفی در این نرم‌افزار به وجود خواهد آمد. ممکن است در آینده‌ای نزدیک شاهد دگرگون شدن چرخه فروش و ظهور نوع جدیدی از فرآیند فروش باشیم.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

مطمن هستم که اکنون برای نصب نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود مصمم شده باشید. اما باید این نکته توجه داشته باشید وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف و استارت‌آپ‌ها آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید