نرم افزار CRM

برنامه‌ریزی استراتژیک CRM چگونه به رشد کسب و کار کمک می‌کند؟

  • ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
  • 128
  • 3206
برنامه‌ریزی استراتژیک CRM چگونه به رشد کسب و کار کمک می‌کند؟

امروزه دنیای کسب و کار به طور کلی متحول شده است. مشتریان قرن بیست و یکم مشتریانی هوشمند و توانمند هستند که قبل از خرید و دریافت کالا و خدمات، ابتدا به خوبی در مورد آن اطلاعات بدست می‌آورند و پس از تحلیل اطلاعات، کسب و کار مناسب برای خرید را انتخاب می‌کنند.

در این میان، کسب و کارهایی که به مشتریان خود توجه می‌کنند و برای تامین نیازها و افزایش رضایت مشتریان  می‌کوشند، به زودی به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا می‌کنند.

مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از نرم‌افزارهای متعدد از جمله نرم‌افزار CRM نقش بسیار زیادی در جلب رضایت مشتریان و در نتیجه افزایش سود کسب و کار دارد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع «برنامه‌ریزی استراتژیک CRM» بپردازیم. در پایان این مقاله دید کاملی به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید.

برنامه‌ریزی استراتژیک CRM چیست؟

برنامه‌ریزی استراتژیک CRM چیست؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که برنامه‌ریزی استراتژیک CRM به چه معناست. بهتر است بدانید مشتریان اصلی‌ترین فاکتور در سقوط و یا موفقیت کسب و کار به شمار می‌روند. به همین دلیل مدیریت ارتباط با مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد.

کسب و کارها باید تلاش کنند تا نیازهای مشتریان را بشناسند و هماهنگی میان تیم کاری و مشتریان خود به وجود بیاورند. به زبان ساده «برنامه‌ریزی استراتژیک CRM » شناخت نیاز مشتریان و ایجاد هماهنگی میان تیم کاری و مشتریان است. نرم‌افزار CRM با فراهم‌سازی شرایط کاری به مدیریت امور مرتبط با مشتریان کمک می‌کند.

شناسایی مشتریان هدف یکی از موارد مهم در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM

شناسایی مشتریان هدف یکی از موارد مهم در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM

مهم‌ترین قدم برای توسعه کسب و کار شناسایی مشتریان هدف است. نرم‌افزار CRM به کسب و کارها در شناسایی کانال مناسب برای جذب مشتری هدف کمک می‌کند. این نرم‌افزار اطلاعات مورد نیاز مشتریان را جمع‌آوری می‌کند و به صورت بانک اطلاعاتی نگهداری می‌کند.

راه‌اندازی کمپین‌های مناسب بازاریابی یکی از فاکتورهای مهم در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM است. این نرم‌افزار با تحلیل مناسب داده‌های بدست آمده از مشتریان بهترین روشهای بازاریابی را شناسایی می‌کند و در اختیار تیم‌بازاریابی قرار می‌دهد.

در این کمپین‌ها باید از تکنیکهای مناسب رفتار با مشتری برای ترغیب مشتری به خرید استفاده شود. به طور مثال هر کسب و کاری، با توجه به کالا و یا خدماتی که ارائه می‌دهد، باید آفرهای ویژه‌ای را برای یک دوره محدود در نظر داشته باشد و یا تخفیفاتی را به مشتریانی که بار اول از آن کسب و کار کالا و خدمات دریافت می‌کنند، ارائه دهد.

در نتیجه، کسب و کارها با استفاده از نرم‌افزار CRM و پیروی از روشی هوشمندانه می‌توانند کسب و کار خود را ارتقا دهند و مشتریان زیادی را جذب کنند.

حفظ مشتری یک فاکتور حیاتی در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM

حفظ مشتری یک فاکتور حیاتی در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM

یکی از موارد بسیار مهم در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM حفظ مشتری در کسب و کار است. در این زمینه کیفیت خدمات پس از فروش اهمیت بسیار زیادی دارد. کسب و کار شما باید قادر باشد تا شکایات مشتریان را به خوبی مدیریت کند و در اسرع وقت نیازهای آنها را پاسخ دهد.

همچنین نوع رفتار تیم کاری  اهمیت بسیار زیادی در حفظ وفاداری مشتریان دارد. مشتریان نمی‌خواهند مدتها منتظر بمانند تا پاسخ خود را دریافت کنند. سرعت پاسخگویی و برطرف کردن نیازهای مشتریان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در افزایش وفاداری مشتریان به کسب و کارهاست.

با توجه به این امور، سیستم تلفنی و آنلاین در هر کسب و کار باید همیشه فعال باشد و افرادی که در این قسمت کار می‌کنند باید شناخت کاملی از نیازهای مشتریان داشته باشند و به سرعت پاسخگوی آنها باشند.

نرم‌افزار CRM اطلاعات تمامی مشتریان را در فایلهای جداگانه ذخیره می‌کند و در اختیار تیم کاری قرار می‌دهد. در نتیجه تیم کاری می‌تواند به سرعت پاسخ مشتریان را بدهد و همین امر رضایت مشتریان را افزایش می‌دهد.

مطالعات نشان می‌دهند که افزایش رضایت مشتری نقش بسیار مهمی در حفظ مشتری و توسعه کسب و کار دارد.

همچنین یکی از موارد مهم در برنامه‌ریزی استراتژیک CRM راه‌اندازی باشگاه مشتریان و در نظر گرفتن آفرهای ویژه برای مشتریانی است که مدتهاست از کسب و کار شما کالا و خدمات دریافت می‌کنند.

در واقع شما با استفاده از نرم‌افزار CRM می‌توانید نشان دهید که به مشتریان خود اهمیت زیادی می‌دهید. از لحاظ روانی مورد توجه قرار گرفتن اهمیت بسیار زیادی دارد. نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد تا پیامی را برای تبریک تولد ( و یا هر مناسبتی که شما طبق استراتژی کاری در نظر دارید) برای مشتریان ارسال کند.

این امر سبب می‌شود که مشتری حس بسیار خوبی داشته باشد و ترجیح دهد از کسب و کاری خرید کند که مورد توجه قرار می‌گیرد.

با برنامه‌ریزی استراتژیک CRM در بازار کسب و کار بدرخشید!

با برنامه‌ریزی استراتژیک CRM در بازار کسب و کار بدرخشید!

حفظ تداوم  کسب و کار در دنیای پر رقابت امروز کاری دشوار است. اما این حرف هرگز بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید در دنیای کسب و کار دوام بیاورید. شما باید نیازهای ویژه مشتریان را بشناسید و با پاسخگویی به این نیازها مشتریان را برای کسب و کار خود حفظ کنید.

ایجاد تجربه خوشایند در خرید موضوع بسیار مهمی برای حفظ کسب و کار است. در دنیای پرهیاهوی امروزی همه افراد به دنبال آرامش و خریدی لذت بخشی هستند. شما باید تلاش کنید تا این تجربه خوشایند را برای مشتریان خود بازآفرینی کنید.

نرم‌افزار CRM قابلیتهای متنوعی دارد و می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا روابط خود را با مشتریان مدیریت کنند و هماهنگی میان تیم کاری و مشتریان به وجود بیاورند. وجود این نرم‌افزار در کسب و کارها ظاهری حرفه‌ای به کسب وکار می‌بخشد و مشتریان مطمئن می‌شوند از جایی کالا و یا خدمات دریافت می‌کنند که به مشتریانشان اهمیت بسیار زیادی می‌دهند.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد برنامه‌ریزی استراتژیک CRM صحبت کردیم. نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهای موفق برای مدیریت روابط با مشتریان است. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید