نرم افزار CRM

با ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در هتل آشنا شوید!

 • ۱۶ تیر ۱۳۹۹
 • 128
 • 1334
با ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در هتل آشنا شوید!

هتلداری بخش مهمی از صنعت گردشگری به حساب می‌رود. هر چقدر رضایت مشتریان از هتلی بیشتر باشد، افراد بیشتری به آن هتل می‌روند و همین امر سبب افزایش سود هتلداران می‌شود.

مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته است و همگی آنها به هتلداران توصیه می‌کنند که سرویس خدمات به مشتریان را به روزرسانی کنند تا بتوانند برند خود را به برندی شناخته شده در میان مشتریان تبدیل کنند. امروزه نرم‌افزارهای متعددی در دسترس هستند که می‌توانند در این زمینه به هتلداران کمک کنند.

با این وجود، نرم‌افزار CRM یکی از بهترین نرم‌افزارهای شناخته شده در زمینه بازاریابی است و با مدیریت درست تیم کاری رضایت مشتریان را افزایش می‌دهد و همین امر سود زیادی را برای کسب و کارها به ارمغان می‌آورد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار تصمیم بگیرید.

نرم‌افزار CRM تمامی نیازهای ویژه کسب و کار را پوشش می‌دهد!

نرم‌افزار CRM تمامی نیازهای ویژه کسب و کار را پوشش می‌دهد!

قبل از آنکه به موضوع استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل بپردازیم بهتر است درک روشنی نسبت به مفهوم CRM یا مدیریت روابط با مشتری داشته باشید. بهتر است به موضوعات زیر دقت کنید:

 • نرم‌افزار CRM سیستم ایمیل نیست!
 • نرم‌افزار CRM پایگاه داده نیست!
 • نرم‌افزار CRM سیستم افزایش رضایت مشتری نیست!
 • نرم‌افزار CRM کمپین بازاریابی نیست!
 • نرم‌افزار CRM تمامی این ویژگی‌ها همراه با موارد دیگری است!

بنابراین اگر تصمیم دارید در هتل خود تمامی این امور را پوشش دهید به نرم‌افزار CRM نیاز دارید.

قبل از استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل فلسفه کاری خود را تغییر دهید

قبل از استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل فلسفه کاری خود را تغییر دهید!

اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در هتل استفاده کنید، باید فلسفه کاری خود را تغییر دهید. در این روش شما با تمرکز بر افزایش رضایت مشتری و راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی سود و درآمد خود را افزایش می‌دهید.

در اینجا دیگر صحبت از یک نرم‌افزار نیست، بلکه صحبت از تغییر روش کاری با تمرکز بر مدلهای مشتری محور است. مشتریان در هتل باارزش‌ترین دارایی‌های کسب و کار به شمار می‌روند.

بهتر است روشهای سنتی را کنار بگذارید و با استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل تحولی عظیم در کسب و کار خود ایجاد کنید.

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در هتل

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در هتل

نرم‌افزار CRM در هتل قابلیتهای ویژه‌ای دارد و می‌تواند به خودکارسازی فرآیندکاری و ساده‌سازی امور کمک کند. این ویژگی‌ها به شرح زیرند:

 • ثبت اطلاعات مسافران
 • ارسال پیام خوشامدگویی به مسافر
 • ارسال پیام نظرسنجی و ثبت آن در پرونده مسافر
 • دسته بندی اتاق‌های هتل بر اساس استانداردهای تعریف شده در هتل
 • هایلات کردن پروفایل مسافر در صورت وجود مشکل در ثبت اطلاعات مسافر

بازاریابی با استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل

بازاریابی خود را هدفمند کنید!

بازاریابی نقش بسیار مهمی در شناسایی مشتریان هدف دارد. با استفاده از از نرم‌افزار CRM در هتل می‌توانید کمپین‌های مناسب بازاریابی را راه اندازی کنید و مشتریان بیشتری را به سمت هتل خود جذب کنید.

این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا با تحلیل داده‌ها بهترین روشهای بازاریابی را در اختیار شما قرار دهد. شما با دنبال کردن این روشها می‌توانید سود و درآمد خود را افزایش دهید.

اطلاعات هر مشتری را به طور جداگانه ذخیره کنید!

اطلاعات هر مشتری را به طور جداگانه ذخیره کنید!

ثبت اطلاعات تمامی مشتریانی که در هتل شما حضور دارند هم از لحاظ امنیتی و هم از لحاظ بازاریابی اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه شما باید به دنبال نرم‌افزاری باشید که بتوانید اطلاعات مشتریان خود را به خوبی ثبت کنید.

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید اطلاعات مشتریان خود را در پروفایلهای جداگانه‌ای ثبت کنید و در اختیار افراد دیگر در تیم کاری قرار دهید. در نتیجه آنها با استفاده از این اطلاعات می‌توانند خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهند.

همچنین، شما می‌توانید با ارسال پیام به مشتریانی که اطلاعاتشان ثبت شده است، به طور مثال پیام تبلیغاتی برای گذراندن تعطیلات عید همراه با  آفر ویژه‌، آنها را به سمت هتل خود بکشانید.

این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا به طور خودکار پیام‌های مربوطه را برای مشتریان ارسال کند. همین امر سبب می‌شود فشار کاری مضاعف از روی دوش تیم کاری برداشته شود و آنها بر نکات مهمتری تمرکز داشته باشند.

با استفاده  نرم‌افزار CRM در هتل نیازهای مشتریان خود را بشناسید!

با استفاده  نرم‌افزار CRM در هتل نیازهای مشتریان خود را بشناسید!

وقتی اطلاعات مرتبط با هر مشتری در سیستم شما ثبت شده باشد با مراجعه دوباره آن مشتری به هتل، اطلاعات او در اختیار شما قرار دارد. شما به راحتی با تکیه بر این اطلاعات می‌توانید نیازهای مشتریان خود را بشناسید. به طور مثال مشتری شما اتاقی با شرایط خاصی را می‌خواهد و یا نیازمند امکانات خاصی است. این امر سبب می‌شود که تیم کاری به سرعت هر آنچه را مشتریان نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهند. در نتیجه رضایت مشتری افزایش پیدا می‌کند و نام هتل شما برای همیشه در ذهن او باقی می‌ماند.

با استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل پیشرفت کاری خود را بسنجید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل پیشرفت کاری خود را بسنجید!

نرم‌افزار CRM می‌تواند برای هر اپراتور به صورت جداگانه تعریف شود. در نتیجه در پایان ماه شما می‌توانید گزارش کاری هر اپراتور را به صورت جداگانه بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت آنها را بشناسید.

همچنین این نرم‌افزار می‌تواند گزارشهای متنوع کاری از بخش خدمات، آشپزخانه، پاسخگویی به مشتریان، گردشگری و بخشهای دیگر در اختیار شما قرار دهد. در نتیجه شما می‌توانید پیشرفت کاری خود را از نقطه نظرات مختلف بسنجید و همین امر تحول شگرفی را در کسب و کار شما به وجود خواهد آورد.

با استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل انقلابی در کسب و کار خود به وجود بیاورید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM در هتل انقلابی در کسب و کار خود به وجود بیاورید!

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای ایجاد تحول در کسب و کار خود نیازمند نرم‌افزارهای پیچیده و صرف هزینه‌های زیاد هستند. اما بهتر است بدانید این تفکر کاملا اشتباه است. شما با شناسایی نیازهای بازار و استفاده از نرم‌افزار متناسب با آن می‌توانید تحول را ایجاد کنید.

در واقع اگر بتوانید به طور هدفمند فشار کاری را در بین تیم کاری خود تقسیم کنید قدم بزرگی را برداشته‌اید. نرم‌افزار CRM در هتل به شما کمک می‌کند تا بتوانید تیم کاری خود را به درستی مدیریت کنید و با اینکار سود خود را افزایش دهید.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

در کنار تمامی مواردی که در بالا مطرح شدند باید این نکته توجه داشته باشید وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در کسب و کارهای مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید