نرم افزار CRM

فواید استفاده از نرم‌افزار CRM در بیمارستان و مراکز درمانی!

  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
  • 102
  • 1770
فواید استفاده از نرم‌افزار CRM در بیمارستان و مراکز درمانی!

نرم‌افزار CRM که در محیط‌های درمانی مانند بیمارستانها مورد استفاده قرار می‌گیرد طراحی شده است تا به آسان‌سازی مدیریت روابط با بیماران کمک کند. در این محیط‌ها بیماران در حکم مشتریان شما هستند.

در محیط‌های درمانی اطلاعات متفاوتی از بیماران ضبط می‌شوند و همین امر به شما کمک می‌کند تا عادات و فعالیتهای بیماران را به طور کامل و جامع تشخیص دهید. هدف نرم‌افزار CRM در بیمارستان ساده‌سازی روند درمان و ارائه خدمات به بیماران است. در نتیجه بیماران و کسانی که به دنبال سلامتی هستند بیمارستان شما را برای دریافت خدمات انتخاب می‌کنند.

چگونه نرم‌افزار CRM در بیمارستان به وفاداری بیماران به بیمارستان شما کمک می‌کند؟

چگونه نرم‌افزار CRM در بیمارستان به وفاداری بیماران به بیمارستان شما کمک می‌کند؟

نرم‌افزار CRM در بیمارستان نگاه ویژه‌ای به نیازهای بیماران دارد. درمان‌گران و تیم کاری شما با استفاده از داده‌های مرتبط با هر بیمار که در این نرم‌افزار ذخیره می‌شوند، می‌توانند ارتباطات قوی با بیماران برقرار کنند و با ارسال پیام‌های مرتبط و دوستانه به هر بیمار، مانند یادآوری زمان ملاقات با پزشک و موارد مرتبط، بیماران را به سمت مراکز درمانی خود جذب کنند.

نرم‌افزار CRM در بیمارستان این قابلیت را دارد که با داده‌های EHR یک‌پارچه شود. این ارتباطات سبب می‌شوند بیماران دید مثبتی به بیمارستان و مرکز درمانی شما پیدا کنند و احساس مسئولیت شما را در برابر سلامتی خودشان درک کنند.

مطالعات نشان‌ داده‌اند بیماران تمایل دارند به مراکز درمانی بروند که به نیازهای جسمانی آنها اهمیت داده می‌شود. اگر بیماران چنین مرکز درمانی را پیدا کنند هرگز آن را رها نمی‌کنند!

فواید نرم‌افزار CRM در بیمارستان

فواید نرم‌افزار CRM در بیمارستان

این نرم‌افزار، نرم‌افزاری منحصر به فرد است که به شما کمک می‌کند نیازهای بیماران خود را شناسایی کنید. تیم کاری شما می‌توانند اطلاعات هر بیمار را  در این نرم‌افزار ذخیره کنند و دیگر نیاز به پرونده‌های متعدد برای حفظ اطلاعات بیماران نیست.

همچنین آنها می‌توانند دفعات مراجعه بیمار به مرکز درمانی را در نظر داشته باشند و در اینصورت متوجه می‌شوند بیمار برای چه مواردی به مرکز درمانی مراجعه می‌کند. در نتیجه آنها می‌توانند خدمات ویژه و مرتبط با نیازهای هر بیمار را به او ارائه دهند.

با توجه به اینکه بیماران معمولا صبر کمی دارند، با استفاده از این نرم‌افزار سرعت انجام کار بیمار افزایش پیدا می‌کند و همین امر رضایت بیماران را دو چندان می‌کند.

موارد ویژه قبل از نصب و پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM در بیمارستان

موارد ویژه قبل از نصب و پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM در بیمارستان

قبل از نصب و پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM شناخت اهداف و نیازهای آن مرکز اهمیت ویژه‌ای دارد! ابتدا باید به این سوالات پاسخ دهید:

  • هدف اصلی شما از سفارش این نرم‌افزار چیست؟
  • این نرم‌افزار چه کاربردهایی برای شما دارد؟
  • چرا باید مرکز درمانی شما از این نرم‌افزار استفاده کند؟

به طور مثال برخی از بیمارستانها و مراکز درمانی برنامه‌های آموزشی زیادی را  ( مانند برگزاری کلاسهای قبل از بارداری) ارائه میدهند. همین امر سبب می‌شود که روش بازاریابی این نرم‌افزار اهمیت فراوانی برای آنها داشته باشد. در واقع با پاسخ به این سوالات می‌توانید بسنجید این نرم‌افزار چگونه با اهداف ویژه مرکز درمانی شما سازگار می‌شود و کدام نرم‌افزار بهترین بازدهی را دارد.

مسئله مهم بعدی این است که داده‌ها از چه کانالهایی (تلفن، وب سایت و غیره) وارد مرکز درمانی شما می‌شوند. با توجه به اینکه در مراکز درمانی روشهای متعددی برای ارتباط بیمار با آن مرکز وجود دارد نرم‌افزار CRM در بیمارستان باید قابلیت بالایی برای پوشش این کانالها را داشته باشد.

چگونه نرم‌افزار CRM بازگشت سرمایه را بهبود می‌بخشد؟

چگونه نرم‌افزار CRM بازگشت سرمایه را بهبود می‌بخشد؟

با توجه به پیچیدگی‌هایی که در محاسبه بازگشت سرمایه وجود دارد، شما نمی‌توانید اینکار را با انجام عملیات ساده ریاضی انجام دهید. استفاده از این نرم‌افزار این امکان را برای شما به وجود می‌آورد تا برای کمپینهای بازاریابی خود برنامه ریزی داشته باشید و بتوانید بر اساس اصول علمی میزان بازگشت سرمایه را بسنجید.

نرم‌افزار CRM در بیمارستان روند بازاریابی را در فاکتورهای مختلفی از جمله چرخه عمر مشتری می‌سنجد و سپس زمان درست عمل را به شما نشان می‌دهد.

این نرم‌افزار با ارائه گزارشهای متنوع کاری، درآمد هر یک از کمپینها و تاکتیکهای ویژه را مشخص می‌کند. به همین ترتیب تیم بازاریابی بیمارستان و یا مرکز درمانی شما بهتر می‌تواند برای روشهای بازاریابی تصمیم بگیرید.

نرم‌افزار CRM در بیمارستان چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

نرم‌افزار CRM در بیمارستان چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

اگر می‌خواهید این نرم‌افزار را در محیط درمانی خود به کار ببرید باید به این موارد توجه داشته باشید:

  • پایگاه داده این نرم‌افزار منحصرا برای مرکز درمانی شما طراحی شده بشد.
  • گزارشهای کاری باید به آسانی به سوالات شما در مورد برنامه هدف و بازگشت سرمایه پاسخ بدهند.
  • این نرم‌افزار باید کانالهای ارتباط متنوعی را پوشش دهد.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

حتما تا به حال متوجه شده اید که نرم‌افزار CRM تنها برای کسب و کارهای خاص نیست! بلکه هر جا سخن از مشتریان و برقراری ارتباط با آنها باشد شما می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید.

اما باید بدانید این نرم‌افزار تنها وقتی به موفقیت شما کمک می‌کند که به درستی نصب و اجرا شود. شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در پیاده‌سازی این نرم‌افزار به موفقیت شما در کسب و کارتان کمک می‌کند.

اگر سوالی در مورد استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک دارید می‌توانید با تیم شرکت پویا توسعه پارمیس در ارتباط باشید!

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید