نرم افزار CRM

استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی به موفقیت این صنایع کمک میکند!

 • ۵ خرداد ۱۳۹۹
 • 96
 • 1616
استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی به موفقیت این صنایع کمک میکند!

آیا می‌دانید CRM تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رضایت مشتری دارد؟

CRM مخفف عبارت «مدیریت روابط با مشتری» است. این نرم‌افزار تمامی روابط و تعاملات کاری شما با مشتریانتان را مدیریت می‌کند. مهم‌ترین اهداف CRM به شرح زیر هستند:

 • بهبود روابط کاری
 • ارتباط موثرتر با مشتریان
 • خودکارسازی جریان کاری
 • افزایش بهره‌وری و سود

استفاده از این نرم‌افزار راهکاری موثر برای مدیریت فرآیند خرید، فروش و بازاریابی است و همین امر سبب می‌شود تمامی افراد در جایگاه کاری خود موفق‌تر عمل کنند. CRM طراحی شده است تا روابط قدرمند و هدفمندی را با مشتریان شما برقرار کند.

در این مقاله قصد داریم به مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی بپردازیم. در پایان این مقاله از اثرات شگفت‌آور این نرم‌افزار بر بهبود این کسب و کار متعجب می‌شوید و برای نصب و پیاده‌سازی CRM مصم‌تر خواهید بود!

استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی مزایای زیادی دارد!

استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی مزایای زیادی دارد!

نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی به متمرکزسازی داده‌های بدست آمده از تولیدکنندگان دارو کمک می‌کند. ممکن است این داده‌ها از طریق ایمیل، موبایل و یا کانالهای ارتباطی دیگر برای شما ارسال شوند.

هر زمان که کارکنان شما وارد این نرم‌افزار می‌شوند، می‌توانند به اطلاعات دقیق در مورد خدمات و محصولات این شرکتها دسترسی داشته باشند.

با استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی، شما می‌توانید از تولید جدیدترین داروها مطلع شوید و با ارایه آنها به مشتریان خود سودتان را به حداکثر برسانید.

مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی به شرح زیر هستند:

 • خودکارسازی مدیریت کمپینهای بازاریابی
 • برقراری روابط قوی با مشتریان
 • ارائه خدمات بهتر
 • تلفیق داده‌های مشتریان
 • مدیریت عملیاتی
 • اتخاذ رویکرد مناسب کاری

خودکارسازی مدیریت کمپینهای بازاریابی با استفاده از نرم‌افزار CRM

خودکارسازی مدیریت کمپینهای بازاریابی

به طور کلی، صنایع داروسازی نیاز به ارتقا محصولات و خدمات خود برای جلب توجه مشتریانشان دارند. کمپینهای بازاریابی روشی موثر برای رشد صنایع داروسازی هستند. اما شما باید از روشی مناسب در این مسیر استفاده کنید تا بتوانید سود خود را افزایش دهید.

استفاده از نرم‌افزار CRM روشی منحصر به فرد برای مدیریت هوشمندانه کمپینهای بازاریابی است. امکانات موجود در این نرم‌افزار تیم فروش را قادر می‌سازند تا فعالیتهای درست بازاریابی را که منجر به فروش بیشتر می‌شوند، شناسایی کنند.

برقراری روابط قوی با مشتریان

برقراری روابط قوی با مشتریان

استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی سبب می‌شود تا فروشندگان دارو شناخت بهتری نسبت به توزیع‌کنندگان دارو و کانالهای وابسته به آنها داشته باشند.

این امر به حفظ و تقویت ارتباط شما با مشتریان احتمالی کمک می‌کند. با استفاده از امکاناتی که این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید مطلع شوید چه موقع قرداد شما با یک تولید کننده به اتمام می‌رسد.

همچنین می‌توانید برای دریافت داروهای جدید با این تولید کننده وارد مذاکره شوید. در واقع با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگانی را که بهترین سود را برای شما دارند شناسایی کنید.

ارائه خدمات بهتر با استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی

ارائه خدمات بهتر

کیفیت بالای ارائه خدمات به مشتریان کلید موفقیت هر کسب و کاری به شمار می‌رود. به ویژه وقتی شما در صنایع دارویی مانند داروخانه‌ها فعالیت دارید، این امر اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند تا خدماتی را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه دهید. زیرا در این صنایع شما با جان و سلامتی مردم سر و کار دارید.

استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی این امکان را برای شما به وجود می‌آورد تا داده‌های موجود را برای ارائه خدمات بهتر مدیریت کنید.

همچنین، شما با استفاده از این نرم‌افزار به لیست داروها دسترسی دارید و به راحتی می‌توانید جزییات هر دارو را مشاهده کنید. اگر موجودی دارویی در حال تمام شدن بود باید فورا برای خرید دوباره اقدام کنید. با این روش مشتریان همیشه برای خرید دارو به شما اعتماد می‌کنند.

در کنار این موارد، شما می‌توانید ترجیحات و خریدهای مشتریان ثابت خود را پیگیری کنید و اگر داروی جدیدی به فهرست داروهای شما اضافه گردید که مناسب با خریدهای قبلی آنهاست، به آنها اطلاع دهید.

تلفیق داده‌های مشتریان با استفاده از نرم‌افزار CRM

تلفیق داده‌های مشتریان

هدف اصلی نرم‌افزار CRM ذخیره اطلاعات مشتریان برای اتخاذ تصمیمات درست و مناسب کاری است. این امر به تیم فروش شما کمک می‌کند با صرفه جویی در زمان، ارتباطات خود را با مشتریانتان تقویت کنند.

با توجه به اینکه شما با استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی با یک بانک اطلاعاتی بزرگ رو به رو هستید، ممکن است نگران از دست دادن این اطلاعات باشید. نگران نباشید! امنیت استفاده از این نرم‌افزار بسیار بالاست.

مدیریت عملیاتی با استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی

مدیریت عملیاتی

استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی برای مدیریت فازهای مختلف عملیاتی در این صنایع از جمله پیش‌بینی فروش، مدیریت زنجیره ذخیره کالا، کنترل کیفیت و بسیاری از موارد دیگر بسیار مناسب است.

این امر به کسب و کار شما اجازه می‌دهد تا فعالیتهای مختلف عملیاتی را به خوبی مدیریت کنید تا بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید و سود خود را افزایش دهید.

اتخاذ رویکرد مناسب کاری

اتخاذ رویکرد مناسب کاری

شما هرگز نمی‌توانید دقیقا بدانید که مشتریان شما از کجا جذب کسب و کار شما می‌شوند. با استفاده از این نرم‌افزار شما می‌توانید فورم‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید. اگر شما یکی از این راههای ارتباطی را نادیده بگیرید، مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

نرم‌افزار CRM به موفقیت کسب و کار شما کمک می‌کند و شما را در بین رقیبانتان برجسته می‌کند.

چگونه نرم‌افزار CRM مناسب برای صنایع دارویی را انتخاب کنید؟

چگونه نرم‌افزار CRM مناسب برای صنایع دارویی را انتخاب کنید؟

 • ویژگی‌های کلیدی را که به شما کمک می‌کنند تا قابل اعتمادترین خدمات را به مشتریان خود ارایه دهید، مشخص کنید.
 • مزایای این نرم‌افزار را برای هدایت درست تیم کاری در صنایع دارویی در نظر بگیرید.
 • این نرم‌فزار را با اهداف کاری خود هم‌راستا کنید.
 • انواع متفاوت نرم‌افزار CRM را قبل از اتخاذ تصمیم نهایی تحلیل و بررسی کنید.
 • در زمینه استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی به خوبی تحقیق کنید.
 • بودجه خود را مشخص کنید.
 • از شرکتی معتبر بخواهید این نرم‌افزار را برای شما پیاده‌سازی کند.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تا بدینجا با مزایای منحصر به فراد استفاده از نرم‌افزار CRM در صنایع دارویی آشنایی شدید. این نرم‌افزار تغییرات شگرفی را در کسب و کار شما به وجود می‌آورد و شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهد.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید وقتی این نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای این نرم‌افزار در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید