نرم افزار CRM

با نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی کسب و کار خود را متحول کنید!

  • ۱۴ تیر ۱۳۹۹
  • 103
  • 1796
نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

امروزه نرم‌افزار CRM یا مدیریت روابط با مشتری در صدر لیست نرم‌افزارهای مفید برای بازاریابی قرار دارد. مطالعات نشان داده‌اند که این نرم‌افزار در طی یک سال گذشته توانسته برای کسب و کارهای مختلف ۴۰ میلیون دلار درآمدزایی داشته باشد.

تقریبا از هر ۱۰ کمپانی، ۹ کمپانی که بیش از ۱۱ کارمند دارند، از این نرم‌افزار در کسب و کار خود استفاده می‌کنند، زیرا این نرم‌افزار می‌تواند تحولی شگرف در تیم کاری و بازاریابی به وجود بیاورد.

در همین راستا، با توجه به پیشرفتهای زیادی که در صنعت تکنولوژی به وجود آمده است، انواع نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی به بازار عرضه شده‌اند و هدف آنها پوشش نیازهای منحصر به فرد کسب و کارهای کوچکی است که مشتریان بسیار زیادی دارند.

اگر شما صاحب سالن زیبایی هستید، ممکن است تا به حال نام این نرم‌افزار را نشنیده باشید. اما بهتر است بدانید نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی تغییراتی را به وجود می‌آورد که شما را شگفت زده خواهد کرد.

همچنین استفاده درست از نرم‌افزار CRM در سالنهای زنجیره‌ای به صاحبان این کسب و کارها اجازه می‌دهد بازار را به خوبی بشناسند و بدانند برای افزایش رضایت مشتریان خود چه کاری باید انجام دهند، همین امر درآمد آنها را افزایش می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع استفاده از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی

ویژگی‌های نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی به شرح زیر است:

  • جمع‌آوری اطلاعات مشتریان، شناخت نیازهای مشتریان و مدیریت کمپینهای بازاریابی (به طور مثال ارسال پیام به مناسبت روز تولد و یا تاریخ ازدواج و ارائه خدمات ویژه به مشتریان)
  • تقسیم مشتریان به مشتریان ویژه و مشتریان معمولی
  • امکان صدور فیش برای دریافت هر خدمات به صورت جداگانه
  • ارائه گزارش کاری برای هر آرایشگر ( برای تعیین درصد کاری)
  • ارائه گزارشهای متنوع کاری ( گزارش بر اساس فاکتورهای صادر شده برای مشتریان، گزارش بر اساس عمکلرد آرایشگران، گزاش بر اساس نوع خدمات ارائه شده)

مطالعات نشان می‌دهند که اداره و مدیریت سالنهای زیبایی یکی از پرچالش‌ترین کارهای دنیاست و  این نرم‌افزار کمک بزرگی به ساده سازی چالشهای موجود در این کار می‌کند.

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی به مدیریت درست کمپینهای بازاریابی کمک می‌کند!

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی به مدیریت درست کمپینهای بازاریابی کمک می‌کند!

بازاریابی نقش بسیار مهمی در رشد و شناخته شدن سالنهای زیبایی دارد. مشتریان معمولا از کانالهای مختلفی جذب سالنهای زیبایی می‌شوند، به همین دلیل این نرم‌افزار باید قابلیت پوشش کانالهای مختلف ارتباطی برای جذب مشتری را داشته باشد. نرم‌افزار CRM با جمع‌آوری اطلاعات مشتریان و تحلیل آنها روشهای درست بازاریابی را پیش روی صاحبان سالنهای زیبایی قرار می‌دهد.

یکی از کارهای ویژه‌ای که این نرم‌افزار با ثبت اطلاعات مشتری انجام می‌دهد این است که تاریخ تولد و یا تاریخ ازدواج ( اگر فرد کارهای زیبایی مراسم ازدواجش را در سالن شما انجام داده باشد) را ثبت می‌کند و این قابلیت را دارد تا به صورت هوشمند پیام برای مشتریان ارسال کند. شما می‌توانید با توجه به سیاستهای سالن خود آفر ویژه‌ای را برای مشتریان در آن روز در نظر بگیرید. این امر نقش بسیار شگفت‌آوری در جذب مشتری دارد و سبب می‌شود نام سالن شما همیشه در خاطر مشتری باقی بماند!

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی برای هر آرایشگر گزارش کاری ارائه می‌دهد!

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی برای هر آرایشگر گزارش کاری ارائه می‌دهد!

یکی از مسائل بسیار مهمی که در سالنهای زیبایی مطرح است بحث درصد و یا مقدار پولی است که هر یک از آرایشگران در ازای انجام کار باید به صاحب سالن پرداخت ‌کنند. در گذشته اینکار به صورت دستی صورت می‌گرفت و همین امر گاهی منجر به بروز تنش در میان آرایشگران می‌شد.

اما نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی این قابلیت را دارد تا به صورت هوشمند گزارش عملکرد کاری هر آرایشگر تهیه کند و درصد او را بر اساس برنامه‌ای که برای این نرم‌افزار تعریف شده است، مشخص کند. در نتیجه همه چیز مشخص و واضح است و همین امر سبب افزایش رضایت میان آرایشگران می‌شود!

استفاده از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی

بررسی گزارشهای متنوع کاری به رشد سالن زیبایی کمک می‌کند!

همانطور که می‌دانید یکی از قابلیتهای منحصر به فرد نرم‌افزار CRM ارائه گزارشهای متنوع کاری است. نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی این قابلیت را دارد تا برای هر لاین زیبایی که در سالن انجام می‌شود، گزارش کاری ارائه کند.

در نتیجه شما به راحتی می‌توانید عمکلرد آرایشگران خود را در هر لاین به طور جداگانه بسنجید و ببینیند در کجا ضعیف عمل کرده‌اید. با شناسایی نقاط ضعف و تلاش در رفع آنها به زودی آرایشگاه شما به برندی شناخته شده تبدیل خواهد شد.

نکات مهم برای خرید نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی

نکات مهم برای خرید نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی

مطمئنا شما به عنوان یک سالن‌دار متوجه شده‌اید که این نرم‌افزار چه تغییراتی در کسب و کار شما به وجود خواهد آورد. اما قبل از خرید این نرم‌افزار برای سالن خود باید به نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

هزینه نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید متناسب باشد!

هزینه نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید متناسب باشد!

اگر شما آرایشگاه دارید و یا صاحب سالن زیبایی هستید باید ۲ تا ۳ درصد از سود حاشیه‌ای خود را به پرداخت هزینه نرم‌افزار CRM اختصاص دهید. پرداخت هزاران دلار در ماه برای ایجاد پلت فورم CRM ممکن است کسب و کار شما را به چالش بکشد. به همین دلیل توجه به موضوع بودجه در نصب این نرم‌افزار اهمیت بسیار زیادی دارد.

مطالعات زیادی نشان داده‌اند که اگر شما در ابتدای کار به سراغ نرم‌افزارهای گران‌قیمت بروید، به زودی هزینه‌های وارده سبب می‌شوند استفاده از این نرم‌افزار را کنار بگذارید.

اما اگر نرم‌افزاری متناسب با بودجه خود انتخاب کنید، با کمک آن نرم‌افزار کم کم رشد می‌کنید و می‌توانید به زودی به سراغ نرم‌افزارهای گران‌قیمت نیز بروید.

استفاده از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید آسان باشد!

استفاده از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید آسان باشد!

استفاده آسان از نرم‌افزار CRM موضوع بسیار مهمی است. نرم‌افزارهایی مانند Salesforce  و Oracle معمولا به استخدام افرادی نیاز  دارند که تنها کار آنها مدیریت این نرم‌افزار و تحلیل داده‌ها برای بخش بازاریابی و تیم‌های فروش است. اما اکنون این سوال مطرح است: آیا افرادی که در سالنهای زیبایی کار می‌کنند چنین وقتی را دارند؟ پاسخ به این سوال منفی است.

مسئله دیگر این است، حتی بسیاری از نرم‌افزارهای CRM که برای کسب و کارهای کوچک طراحی شده‌اند نیازمند این هستند که شما ساعتهای متمادی را در هفته صرف جمع‌آوری اطلاعات بدست آمده از ایمیل بکنید ویا اطلاعات را به صورت دستی وارد کنید و کمپینهای بازاریابی را مدیریت کنید.

اما سالنهای زیبایی که مشتریان زیادی دارند به نرم‌افزاری نیاز دارند که استفاده از آن وقت زیادی را از آنها نگیرد. بهترین نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی نرم‌افزاری است که کارهای کلیدی را به طور خودکار انجام دهد، در نتیجه این کار به صرفه جویی در زمان کمک می‌کند.

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید قابلیت ذخیره حجم بالایی از اطلاعات را داشته باشد!

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید قابلیت ذخیره حجم بالایی از اطلاعات را داشته باشد!

یکی از مسائل بسیار مهم در سالنهای زیبایی این است که روزانه افراد زیادی به این سالنها رفت و آمد دارند و حجم زیادی از اطلاعات در دسترس است. اگر نرم‌افزار مناسبی وجود نداشته باشد تا اطلاعات را ضبط کند، حجم زیادی از این اطلاعات از بین می‌روند.

ثبت اطلاعات به سالن‌داران کمک می‌کند تا نیازهای مشتریان را بشناسند و خدمات بهتری را به آنها ارائه دهند. قبل از خرید نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی به این موضوع توجه داشته باشید که این نرم‌افزار باید قابلیت ویژه‌ای برای ثبت حجم بالایی از اطلاعات را داشته باشد.

این نرم‌افزار به کسب و کارها کمک می‌کند تا لیست کامل و جامعی از مشتریان داشته باشند و همچنین با توجه به نیازهای آنها بدانند که چگونه کمپینهای بازاریابی خود را مدیریت کنند.

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید با نیازهای ویژه هر سالن هم‌خوانی داشته باشد!

نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید با نیازهای ویژه هر سالن هم‌خوانی داشته باشد!

اگر تصمیم دارید تا این نرم‌افزار را در کسب و کار خود پیاده‌سازی کنید باید نگاه ویژه‌تری به این نرم‌افزار داشته باشید. نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری قدرتمند در خودکارسازی فرآیندکاری، ثبت اطلاعات مشتریان و راه‌اندازی کمپین‌های متفاوت بازاریابی است.

اما باید بدانید هر کسب و کاری نیازهای ویژه و منحصر به فردی نیز دارد. به طور مثال نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی باید بتواند به طور خودکار اطلاعات موجود را به روز رسانی کند و مشتریان را بر اساس نیازهایشان دسته‌بندی کند.

قبل از خرید نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی نیازهای ویژه خود را شناسایی کنید و سپس نرم‌افزار مناسب را انتخاب کنید. برای اینکار می‌توانید از مشاوره‌های رایگان شرکت پویا توسعه پارمیس بهره ببرید.

مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی

حرف آخر!

یک مطالعه به بررسی مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی پرداخت و نتایج آن نشان دادند که این نرم‌افزار توانست ۲۰ درصد رشد مشتریان را برای این کسب و کارها به ارمغان آورد و همین امر سود زیادی را برای آنها تولید کرد.

این نتایج بسیار شگفت آور هستند و نشان می‌دهند که شما با یک برنامه ریزی درست می‌توانید تحولی عظیم در کسب و کار خود به وجود بیاورید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

اگر شما صاحب سالن زیبایی هستید و قصد دارید از نرم‌افزار CRM در سالن زیبایی خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید