نرم افزار CRM

آشنایی با مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک !

  • ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • 118
  • 1478
آشنایی با مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک!

امروزه، یکی از چالشهایی که سیستم بانکداری در دنیای دیجیتال با آن رو به رو است برآورده کردن نیازها و انتظارات مشتریان است. بانکداری تنها به معنای واریز و یا برداشت پول از سوی مشتریان نیست. بلکه در این سیستم شما باید به مشتریان خود مشاوره‌های مالی نیز بدهید.

در عصر اطلاعات، شما تنها وقتی می‌توانید در این زمینه به مشتریان خود مشاوره دهید که دانش کاملی در  امور مالی داشته باشید و نیازهای مشتریان خود را  بشناسید. در اینجاست که مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک مطرح می‌شود.

در دنیای رقابتی امروزه نباید به نرم‌افزار CRM به چشم یک راهکار احتمالی نگاه کنید. بلکه اگر می‌خواهید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارایه دهید و در کار خود موفق باشید، باید از نرم‌افزار CRM در بانک استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم به مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری در بانک به مدیریت درست و درک بهتر نیازهای مشتریان برای ارایه راهکارهای سریع و مناسب به آنها کمک می‌کند. مزایای استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک به شرح زیرند:

  • افزایش مراجعه مشتریان فعلی به بانک
  • شناسایی مشتریان ویژه
  • جذب مشتریان جدید
  • افزایش بهره‌وری
  • برقراری ارتباطات موثرتر
  • ارائه خدمات بهتر
  • بازآفرینی تجربه بهتر برای مشتریان

افزایش مراجعه مشتریان فعلی به بانک با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

افزایش مراجعه مشتریان فعلی به بانک

به طور متوسط، بانکها ۱۵ برابر بیشتر از اشخاص عادی به مردم وام می‌دهند. این رقم، رقم بالایی است و اگر شما بخواهید در دنیای پر رقابت امروزی این موضوع را مدیریت کنید به نرم‌افزار CRM نیاز دارید. بانک شما باید برنامه خاصی برای شناسایی و ترغیب مشتریان (سرنخ‌ها) برای گرفتن وام و تسهیلات داشته باشد تا بتوانید زودتر از رقبای خود مشتریان را جذب خود کنید.

شناسایی مشتریان ویژه با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

شناسایی مشتریان ویژه

با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک ، تمامی کارکنان از تمامی بخشها در بانک می‌توانند به پروفایل و اطلاعات مشتریان دسترسی داشته باشند و همین امر به آنها کمک می‌کند مشتریان ویژه را برای ارایه خدمات و تسهیلات خاص شناسایی کنند. در واقع این مشتریان ویژه کسانی هستند که بانکها باید تلاش کنند آنها را برای خود نگه دارند. نرم‌افزار CRM اطلاعات را در دسترس تمامی بخشها قرار می‌دهد و دیگر نیازی نیست برای دسترسی به پروفایل مشتریان و شناسایی مشتریان ویژه وقت زیادی صرف شود.

جذب مشتریان جدید با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

جذب مشتریان جدید

حفظ مشتری موضوع بسیار مهمی است؛ اما برای رشد، شما به ورود مشتریان جدید به بانکتان نیز نیاز دارید. اکنون سوال این است که چگونه آنها را پیدا کنید؟ بهترین روش برای جذب مشتریان جدید به بانک چیست؟ چگونه می‌توانید بازاریابی خود را برای جذب مشتریان جدید بهبود ببخشید؟ استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک به تمامی این سوالات پاسخ می‌دهد و استراتژی جدیدی را برای جذب مشتریان جدید در اختیار شما قرار می‌دهد.

با استفاده از این نرم‌افزار شگفت زده می‌شود وقتی می‌بینید در پایان ماه چند نفر به دلیل تبلیغات شما در فضاهای مجازی یا وب سایت رسمی جذب بانک شما شده اند!

استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک به حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتری جدید کمک می‌کند و تلاش می‌کند تا به بانکی فعال و خوش‌نام در میان مشتریان خود تبدیل شوید.

افزایش بهره‌وری با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

افزایش بهره‌وری

نرم‌افزار CRM در بانک به کاهش فعالیتهای اجرایی کمک می‌کند و تیم کاری را در جریان اطلاعات جدید مشتریان قرار می‌دهد. همین امر به شناسایی نیازها و انتظارات مالی مشتریانتان در هر زمانی کمک می‌کند و بهره‌وری بانک را افزایش می‌دهد.

برقراری ارتباطات موثرتر با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

برقراری ارتباطات موثرتر

مدتهاست که تبلیغات دیگر تنها بر روی روزنامه‌ها و یا بیلبوردهای تبلیغاتی انجام نمی‌شوند، بلکه از روشهای دیگر مانند فضاهای مجازی یا وب سایتها برای اطلاع‌رسانی به مشتریان استفاده می‌ود.

همین امر هزینه تبلیغات را تا میزان زیادی کاهش داده است. نظرات در مورد بانک شما در فضاهای مجازی قابل ردیابی هستند و شما به سرعت می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

نرم‌افزار CRM به شما کمک می‌کند تا بر این نظرات نظارت داشته باشید و بهتر بتوانید از آنها برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود استفاده کنید.

ارایه خدمات بهتر به مشتریان با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

ارائه خدمات بهتر

با استفاده از نرم‌افزار CRM شما می‌توانید خدمات بهتری را به مشتریان خود ارایه دهید. در واقع اطلاعات مشتری به طور کامل در دسترس است و شما نیاز ندارید برای دسترسی به اطلاعات مشتری به بخش خاصی مراجعه کنید و وقت زیادی را صرف پیدا کردن اطلاعات بکنید. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید سریع‌ترین و بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهید و همین امر سبب افزایش رضایت مشتری و جذب آنها به بانک شما می‌شود.

تجربه بهتر برای مشتریان با استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک

تجربه بهتر برای مشتریان

همانطور که می‌دانید بانکها و موسسات مالی متعددی در سراسر کشور وجود دارند که هر یک می‌کوشند تا مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشند. مطالعات نشان داده‌اند مشتریان به سمت موسسه‌ و یا بانکی کشیده می‌شوند که بهترین پاسخ‌گویی را به آنها داشته باشند. همچنین طولانی شدن زمان انتظار در بانک سبب می‌شود مشتریان خسته شوند و دیگر برای انجام امور مالی خود به آن بانک مراجعه نکنند.

نرم‌افزار CRM در بانک به کارکنان بانک کمک می‌کند تا به سرعت اطلاعات مشتریان را ببینند و پاسخ آنها را بدهند و همین امر سبب می‌شود دیگر مشتریان مدت طولانن را در انتظار ننشیند و پاسخ مناسب را در کوتاه ترین زمان دریافت کنند.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

حتما تا به حال متوجه شده اید که نرم‌افزار CRM تنها برای کسب و کارهای خاص نیست! بلکه هر جا سخن از مشتریان و برقراری ارتباط با آنها باشد شما می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید.

اما باید بدانید این نرم‌افزار تنها وقتی به موفقیت شما کمک می‌کند که به درستی نصب و اجرا شود. شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در پیاده‌سازی این نرم‌افزار به موفقیت شما در کسب و کارتان کمک می‌کند.

اگر سوالی در مورد استفاده از نرم‌افزار CRM در بانک دارید می‌توانید با تیم شرکت پویا توسعه پارمیس در ارتباط باشید!

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید