نرم افزار CRM

آیا صرف هزینه بالا برای نرم‌افزار CRM به معنای کیفیت بهتر آن است؟

  • ۲۸ تیر ۱۳۹۹
  • 104
  • 1218
نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری شناخته‌شده در زمینه بازاریابی است و تا به حال توانسته است سود بسیاری از کسب و کارها را افزایش دهد و نام برند آنها را برای همیشه در ذهن مشتریان ثبت کند.

این نرم‌افزار با قیمتهای متفاوتی به بازار عرضه می‌شود. هزینه نرم‌افزار CRM در برخی از برندها ( مانند برند Salesforce)  بسیار بالاست، با این وجود برخی از برندها این نرم‌افزار را با هزینه پایین‌تری ارائه می‌دهند.

ژن مارک، یکی از افراد باسابقه در امور تجاری و نصب اپ‌های مختلف کاری، مصاحبه‌ای را در مورد هزینه نرم‌افزار CRM با یکی از مدیران برجسته انجام داده است. در پایان متوجه می‌شوید که آیا هزینه نرم‌افزار CRM ارتباطی به عملکرد این نرم‌افزار در کسب و کار دارد یا خیر!

هزینه نرم‌افزار CRM الزاما نباید بالا باشد

گران‌ترین نرم‌افزار CRM بهترین گزینه برای رشد کسب و کار!

من، ژن مارک، مدیر اسبق کمپانی KPMG، در مورد گزینه‌هایی که این نرم‌افزار دارد با یکی از بهترین خریداران CRM، جولیا، مصاحبه‌ای داشتم. او مدیر فروش یک کمپانی ۲۵۰ نفره است و نزدیک به ۲۰ سال است که در زمینه فروش و کار با اپ‌های مختلف کاری فعالیت دارد.

اکنون از او خواسته شده بود که اپلیکیشن قدیمی کمپانی را با یک اپلیکیشن ابری جایگزین کند. اینکار برای این مدیر ارشد اصلا ساده نبود. نرم‌افزار CRM در سال ۲۰۲۰ گزینه‌های زیادی را به بازار عرضه کرد بود، اما بسیاری از این موارد هنوز به طور کامل شناخته نشده بودند.

این سوالات برای او مطرح بودند: آیا باید برخی از مواردی را که در این نرم‌افزار به آنها نیاز دارم، سفارش دهم؟ آیا منابع کافی برای حمایت از نصب این نرم‌افزار در کسب و کار من وجود دارد؟ چرا هزینه نرم‌افزار CRM برای یک برند پایین و برای برند دیگر بالاست؟

جولیا با کمپانی‌های مختلفی که این نرم‌افزار را عرضه می‌کردند، صحبت کرد و هر یک از آنها مدعی بودند که نرم‌افزار آنها بهترین گزینه است. او می‌دانست که همگی آنها حقیقت را می‌گویند، اما او به دنبال بهترین گزینه برای کسب و کار خود بود. با توجه به اینکه قرار بود این اپلیکیشن در کمپانی که او بیست سال در آن کار کرده بود، نصب شود همه منتظر بودند تا انتخاب نهایی او را ببینند.

اگر اپلیکیشنی که او انتخاب می‌کرد، مناسب نبود همه جولیا را مقصر می‌دانستند. در پایان، با توجه به تمامی این موارد جولیا نرم‌افزار Salesfocre را انتخاب کرد. این انتخاب همکاران او را کمی متعجب ساخت، زیرا Salesforce گران‌ترین نرم‌افزار در بین گزینه‌های انتخاب جولیا بود.

من این سوال را از او پرسیدم: «چرا نرم‌افزار Salesforce ؟ »

او در پاسخ گفت: «چون شما هرگز برای انتخاب IBM پشیمان نمی‌شوید!»

IBM ( شرکت ماشین‌های بزرگ بین‌المللی کسب و کار) شرکتی است که در زمینه خرید و فروش نرم‌افزار و سخت‌افزار فعالیت دارد و ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، فناوری نانو و رایانه بزرگ است. این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۹۱۱ به طور رسمی آغاز کرد و به زودی به کمپانی بسیار بزرگی در سطح بین‌الملل تبدیل شد. کارمندانی که در این شرکت فعالیت داشتند، کروات‌های قرمز می‌زدند به همین دلیل به این کمپانی، کمپانی red tie ( کروات قرمز) نیز گفته می‌شود.

هنوز IBM یکی از بزرگترین کمپانی‌های دنیاست و به کمپانی‌های بزرگی مانند گوگل و فیس‌بوک خدمات ارائه می‌دهد. به جرات می‌توان گفت که تمامی کمپانی‌ها آرزو دارند روزی به جایگاه این کمپانی برسند.

نرم‌افزار Salesforce در میان انواع نرم‌افزارهای CRM هم‌رده کمپانی IBM است. ممکن است که قیمت این نرم‌افزار در مقایسه با نرم‌افزارهای دیگر کمی بالاتر باشد اما شما برای چیزی پول می‌پردازید که قرار است تحول شگرفی در کسب و کار شما به وجود بیاورد.

در دنیای CRM، نرم‌افزار Salesforce همانند IBM در سال ۲۰۲۰ است. این برند یکی از اولین برندهای نرم‌افزار ابری است که تا به حال توانسته است بر بازار سلطه داشته باشد.

آیا انتخاب بالاترین هزینه نرم‌افزار CRM به معنای بهترین انتخاب است؟

آیا انتخاب بالاترین هزینه نرم‌افزار CRM به معنای بهترین انتخاب است؟

اگرچه Salesforce بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین برند در اپ‌های CRM است، آیا این حرف بدین معناست که این نرم‌افزار بهترین نرم‌افزار است؟

پاسخ به این سوال قطعا منفی است. بهترین همیشه با توجه به نیازهای کسب و کار شما معنا پیدا می‌کند!

بنابراین وقتی جولیا نزد مدیرعامل شرکت رفت تا تصمیم خود را در مورد خرید نرم‌افزار Salesforce به او اعلام کند، می‌دانست که در مورد هزینه نرم‌افزار CRM برند Saleforce باید با مدیرعامل بحث کند، زیرا خرید این نرم‌افزار هزینه زیادی را به کمپانی متحمل می‌کرد. مطمئنا مدیرعامل از او می‌خواست گزینه‌های دیگری را با هزینه پایین‌تر انتخاب کند.

اکنون این سوال مطرح است آیا هزینه نرم‌افزار CRM بر روی کیفیت آن اثر می‌گذارد؟! و یا اینکه می‌توان از گزینه‌های ارزان‌تر دیگری نیز بهره برد و درآمد کسب و کار را افزایش داد؟

در طول بیست سال نصب و پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM در کمپانی‌های مختلف، بدین نتیجه رسیده‌ام که با نصب نرم‌افزاری متناسب با بودجه کسب و کار خود می‌توانید سود خود را افزایش دهید. در واقع این برند و هزینه نرم‌افزار CRM نیست که باعث موفقیت شما می‌شود، بلکه نحوه  استفاده از داده‌هایی که این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد، به موفقیت شما کمک می‌کند.

بنابراین چرا افرادی مانند جولیا به هزینه نرم‌افزار CRM توجه زیادی دارند؟ شاید بتوان گفت که این افراد می‌خواهند کار خود را حفظ کنند و فکر می‌کنند بهترین گزینه برای آنها گران‌ترین گزینه است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

حتما تاکنون متوجه شده‌اید که هزینه نرم‌افزار CRM هرگز فاکتوری کلیدی در موفقیت این نرم‌افزا نیست، بلکه یکی از موارد کلیدی برای موفقیت این نرم‌افزار، نصب و پیاده‌سازی درست آن است.  به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید