نرم افزار CRM

نکات طلایی که در خرید نرم‌افزار CRM باید به آنها توجه داشته باشید!

  • ۹ تیر ۱۳۹۹
  • 112
  • 1620
نکات طلایی که در خرید نرم‌افزار CRM باید به آنها توجه داشته باشید!

در گذشته، نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری منحصرا برای کمپانی‌هایی بود که توانایی پرداخت هزینه‌های آن را داشتند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، این نرم‌افزار به نرم‌افزای محبوب در میان تمامی کسب و کارهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است .

مطالعه‌ای در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ انجام شد و نتایج آن نشان دادند که امروزه نزدیک به ۱۵۰۰ کسب و کار آمریکایی از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند و این مقدار بیش از ۲۳ درصد است. همین امر موفقیت و محبوبیت  نرم‌افزار CRM را نشان می‌دهد.

این نرم‌افزار با قابلیتهای منحصر به فردی که دارد به سازمان‌دهی کسب و کارها کمک می‌کند و اعتبار برند شما را در برابر مشتریان افزایش می‌دهد.

نرم‌افزار CRM دارای یک پایگاه داده مرکزی است و تمامی اطلاعات مرتبط با مشتریان را در آن ذخیره می‌کند و با دسترسی به این پایگاه داده‌ها می‌توانید با چالشهای برقراری ارتباط با مشتری کنار بیایید.

در این مقاله قصد داریم به موضوع خرید نرم‌افزار CRM بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید!

خرید نرم‌افزار CRM

قبل از دویدن حتما چند قدم راه بروید!

امروزه کمپانی‌های بزرگ و کوچک از نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند و همین امر سبب موفقیت آنها در زمینه فروش شده است. اما این امر بدین معنا نیست که همه آنها از گرانترین و بهترین نوع نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند.

اگر بخواهیم به طور کلی صحبت کنیم باید بگوییم که تمامی نرم‌افزارهای CRM دارای قابلیتهای متنوعی مانند خودکارسازی جریان کاری، مدیریت جریان پیچیده کاری و ساده‌سازی امور هستند.

با این وجود، نرم‌افزارهای CRM که در کسب و کارهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای قابلیتهای ویژه‌ای هستند که شاید هیچ‌یک از این قابلیتها در کسب و کارهای کوچک مورد نیاز نباشند. در نتیجه باید بدانید که برای رسیدن به موفقیت نیاز به خرید نرم‌افزار CRM گران‌قیمت و بسیار پیچیده ندارید.

ممکن است که شما با دیدن موفقیت رقبای خود اغوا شوید که برای خرید نرم‌افزار CRM از بهترین و پیشرفته‌ترین نوع اقدام کنید. اما اگر کسب و کار شما کوچک است از همین جا به شما اعلام می‌کنم که این بزرگترین اشتباهی است که انجام می‌دهید.

نرم‌افزار CRM که در کمپانی‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد باید بسیار ساده باشد و هزینه اشتراک ماهیانه آن مناسب باشد. این دو اصل را هرگز فراموش نکنید.

در خرید نرم‌افزار CRM تنها به اندازه کسب و کار خود توجه داشته باشید!

در خرید نرم‌افزار CRM تنها به اندازه کسب و کار خود توجه داشته باشید!

وقتی می‌خواهید وارد روند خرید نرم‌افزار CRM شوید تنها موضوعی که اهمیت دارد این است که آیا کسب و کار شما کسب و کاری بزرگ است و یا کوچک؟!

به این موضوع توجه داشته باشید که اگر نرم‌افزاری را خریداری کنید که هیچ کارآیی برای کسب و کار شما نداشته باشد به زودی دلزده می‌شوید و از اینکه هزینه زیادی برای خرید نرم‌افزار CRM کرده‌اید، بسیار پیشمان می‌شوید.

تنها هدف شما از خرید این نرم‌افزار باید ارتقا روند کاری و رشد کسب و کارتان باشد. پس هرگز اجازه ندهید تبلیغات شما را گمراه کنند و نرم‌افزای نامناسب را برای کسب و کار خود تهیه کنید!

خرید نرم‌افزار CRM

می‌خواهید و یا نیاز دارید؟

تفاوت زیادی میان «می‌خواهید و نیاز دارید» در دنیای کسب و کار وجود دارد، به ویژه اگر پای خرید نرم‌افزار CRM در میان باشد. آیا شما واقعا به قابلیتهای ماشین یادگیری در نرم‌افزار CRM خود نیاز دارید یا تنها چون بیشتر کمپانی‌های بزرگ اینکار را انجام می‌دهند شما نیز می‌خواهید این نرم‌افزار را با این قابلیتهای پیچیده خریداری کنید؟

اگر سیستم کامپیوتر شما به اندازه کافی پیشرفته نباشد ست‌آپ نرم‌افزار CRM به سیستم آسیب وارد خوهد کرد. این اشتباه بزرگی است که فکر کنید با خرید یک نرم‌افزار با قابلیتها ویژه کمک بزرگی به کسب و کار خود کرده‌اید. بهتر است بدانید با اینکار تنها زمان و پول خود را از دست داده‌اید.

کمپانی Salesforce اعلام کرده است که بیشتر کاربران نرم‌افزار CRM ترجیح می‌دهند که این نرم‌افزار با ویژگی‌های کاریشان همخوانی داشته باشد.

اگر تصمیم به خرید نرم‌افزار CRM دارید باید بدانید بهترین گزینه برای شما نرم‌افزارهایی هستند که نیازهای شما را برطرف سازند و بودجه مالی شما از پس هزینه‌های آن برآید. تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که این نرم‌افزار به موفقیت کسب و کار و افزایش درآمد شما کمک خواهد کرد.

برای خرید نرم‌افزار CRM هزینه‌های اضافی به کسب و کار خود وارد نکنید!

برای خرید نرم‌افزار CRM هزینه‌های اضافی به کسب و کار خود وارد نکنید!

مطالعه‌ای از سوی کمپانی Keap انجام پذیرفت و در پایان نتایج آن نشان دادند که ۱۳ درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک به دنبال ارتقای سیستمهای کامپیوتری خود برای استفاده از بهترین نمونه نرم‌افزار CRM بودند و هیچ‌یک از آنها در پایان نتوانستند به موفقیتی که می‌خواهند برسند!

یکی از دلایل عدم موفقیت این کسب و کارها عدم توجه به بودجه مالی است. زیرا پس از نصب این نرم‌افزار شما باید هزینه اشتراک ماهیانه نیز پرداخت کنید. این امور فشار مالی زیادی به کسب و کارهای کوچک وارد می‌کنند و در بسیاری از موارد منجر به ورشکستگی کسب و کار می‌شوند.

با خرید نرم‌افزار CRM تمامی تیم همزمان با هم کار راپیش می‌برند!

با خرید نرم‌افزار CRM تمامی تیم همزمان با هم کار راپیش می‌برند!

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار CRM این است که این امکان را برای تیم کاری شما به وجود می‌آورد تا همگی آنها با هم در صحنه حضور داشته باشند و برای پیشرفت کسب و کار تلاش کنند.

این امر مهم‌ترین موضوعی است که در خرید نرم‌افزار CRM باید به آن توجه داشته باشید. اگر بخواهیم با شما صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم که ممکن است در ابتدا تیم کاری شما از خرید این نرم‌افزار خوشحال نباشد. زیرا در این نرم‌افزار فاصله میان رئیس و کارمند از بین می‌رود و همه باید کنار هم کار کنند.

همچنین، اگر شما نرم‌افزاری را خریداری کنید که یادگیری آن بسیار پیچیده باشد عدم رضایت تیم کاری شما دوچندان می‌شود. یک مطالعه جالب در این زمینه نشان داد که تنها ۲۲ درصد از افرادی که در تیم کاری حضور دارند به طور دقیق نرم‌افزار CRM را می‌شناسند و با آن آشنایی دارند.

بهتر است قبل از خرید نرم‌افزار CRM ابتدا تیم کاری خود را با این نرم‌افزار آشنا کنید. می‌توانید جلسات آموزشی برای آنها برگزار کنید و یا از آنها بخواهید خودشان نیز در رابطه با این نرم‌افزار تحقیق کنند.

سپس با خرید بهترین گزینه برای کسب و کار خود شادی را به تیم کاری خود هدیه دهید! فراموش نکنید که بهترین نرم‌افزار برای کسب و کار شما نرم‌افزاری است که نیازهای شما را در دنیای کسب و کار تامین کند!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

در کنار تمامی مواردی که تا به حال ذکر شد باید این نکته توجه داشته باشید وقتی این نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای این نرم‌افزار در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید