نرم افزار CRM

چرا نرم‌افزار CRM به رشد کسب و کارها کمک می‌کند؟

  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
  • 93
  • 1774
با استفاده  نرم‌افزار CRM در هتل نیازهای مشتریان خود را بشناسید!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای شناخته‌شده در حوزه کسب و کارهاست. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید کارهای اضافی را که هیچ اثری بر رشد کسب و کار شما ندارند، کنار بگذارید و بر فروش و بازاریابی، که دو اصل بسیار مهم در موفقیت کسب و کارها به شمار می‌روند، تمرکز داشته باشید.

امروزه در قرنی زندگی می‌کنیم که هیچ‌یک از روشهای سنتی برای افزایش سود موثر نیستند. همچنین با توجه به رقابت شدیدی که در دنیای کسب و کارها وجود دارد، روشهای جدید نمی‌توانند تضمینی برای افزایش سود و رشد کسب و کار شما باشند.

مطالعات اخیر به موضوع اثربخشی نرم‌افزار CRM بر رشد کسب و کارها پرداخته‌اند و همگی آنها بر این امر تاکید می‌ورزند که اگر این نرم‌افزار به خوبی نصب و پیاده‌سازی شود، بر افزایش سود و بازدهی کسب و کار اثر می‌گذارد.

در این مقاله قصد داریم  به موضوع رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

چرا نرم‌افزار CRM به رشد کسب و کارها کمک می‌کند؟

برقراری تعامل ویژه با مشتریان با استفاده از نرم‌افزار CRM

نرم‌افزار CRM تعاملات میان مشتریان و تیم فروش را مدیریت می‌کند و همین امر دلیل اصلی رشد کسب و کار شماست! این نرم‌افزار نقش کلیدی در مدیریت داده‌های مرتبط با مشتری دارد و به حفظ روابط ایده‌آل میان مشتریان و کسب و کار شما کمک می‌کند.

این نرم‌افزار با خودکارسازی فرآیندهای فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش رضایت مشتریان را افزایش می‌دهد. نرم‌افزار CRM فعالیتهای کاری را بایکدیگر ادغام می‌کند و میزان اثربخشی هریک را می‌سنجد و در پایان راهکارهای مناسب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گزارشهای متنوع کاری کلید موفقیت نرم‌افزار CRM

گزارشهای متنوع کاری کلید موفقیت نرم‌افزار CRM

ارائه گزارشهای متنوع کاری یکی از دلایل اصلی رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM به شمار می‌رود. این گزارشها عملکرد تیم فروش و تیم بازاریابی را از نقطه نظرات مختلف مورد بررسی قرار می‌دهند. در نتیجه کسب و کار شما نگاهی چند بعدی به امور کاری خواهد داشت.

گزارشهای متنوع کاری فاکتورهای کلیدی و تاثیر گذار بر کسب و کار را مشخص می‌کنند و اطلاعات کافی را برای اتخاذ تصمیمات درست در اختیار شما قرار می‌دهند.

شناخت مشتریان برتر یکی از مزیای رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM

شناخت مشتریان برتر

نرم‌افزار CRM سرویسی است که می‌تواند رشد و پیشرفت کسب و کار را پیش‌بینی کند. این نرم‌افزار، با افزایش آگاهی کارکنان و بالا بردن رضایت مشتریان، برند شما را به برندی شناخته شده در دنیای پر رقابت امروزی تبدیل می‌کند.

نرم‌افزار CRM این توانایی را دارد تعاملات مشتریان را در سطحی مطلوب نگه دارد. همچنین این نرم‌افزار هزینه‌ها را در حدی قابل قبول حفظ می‌کند و با تمرکز بر شناخت ویژگی‌های مشتریان، مشتریان برتر کسب و کار را شناسایی می‌کند.

مزایای اصلی رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM

مزایای اصلی رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM

همانطور که می‌دانید، نرم‌افزارهای زیادی در بازار موجود هستند که هریک ادعا می‌کنند می‌توانند تحولی بزرگ در کسب و کار شما ایجاد کنند. ممکن است این ادعاها درست باشند و استفاده از آنها تغییراتی را در رشد کسب و کار شما به وجود بیاورند.

اما مسئله مهمی که وجود دارد این است که این رشد و موفقیت باید دایمی باشد. به طور مثال اگر کاغذبازی‌های ادرای وقت زیادی را از کسب و کار شما می‌گیرند و نرم‌افزاری ادعا کند که می‌تواند این بار اضافی را از دوش کسب و کار شما بر‌‌دارد، با استفاده از آن نرم‌افزار به زودی تغییرات شگرفی در کسب و کارشما به وجود می‌آید.

اما اگر از طرف دیگر به این ماجرا بنگرید، متوجه می‌شوید که این نرم‌افزار تنها کاغذبازی را از کسب و کار شما حذف کرده است و نیازهای دیگر کسب و کار شما بی‌پاسخ مانده‌‌اند. در نتیجه ممکن است با استفاده از نرم‌افزارX به موفقیت ناگهانی دست پیدا کنید اما این موفقیت دایمی و پایدار نیست!

در اینجا می‌خواهیم به مزایای اصلی رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM اشاره کنیم. این مزایا به شرح زیر هستند:

  • گزارشهای متنوع کاری این نرم‌افزار روشهای درست برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بازار را به شما نشان می‌دهد.
  • با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید راهکارهای کنونی و آینده کاری خود را بسنجید و میزان اثر‌بخشی هریک را اندازه‌گیری کنید. این امر یک مزیت مهم رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM به شمار می‌رود.
  • تحلیلهای کمی این نرم‌افزار راهکارهای مناسب مالی را پیش روی کسب و کار شما قرار می‌دهند.
  • با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید مدل مناسب کاری خود را پیدا کنید و برای پیشرفت و رشد آن تلاش کنید. همچنین می‌توانید مشتریان بالقوه خود را شناسایی کنید و برای برقراری تعاملات درست با آنها برنامه‌ریزی کنید.

نتایج مطالعات صورت گرفته در مورد رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM

نتایج مطالعات صورت گرفته در مورد رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM

مطالعه‌ای از سوی بخش تحقیقاتی BBC در این زمینه صورت گرفته است و نتایج آن نشان می‌دهند که نرم‌افزار CRM به رشد کسب و کارها در دهه گذشته کمک کرده است و انتظار می‌رود در دهه آینده نیز به رشد آنها کمک کند.

این مطالعه نشان می‌دهد که یکی از مواردی که به رشد کسب و کار با استفاده از نرم‌افزار CRM کمک می‌کند، وجود ویژگی‌های چندگانه این نرم‌افزار مانند بازاریابی، ارائه گزارش کاری و مدیریت کانالهای ارتباطی است. تمامی این خصوصیات فرآیندهای کاری را ساده می‌کنند و همین امر سبب می‌شود تیم فروش تنها بر نکات مهم و کلیدی بپردازد.

یکی از دلایل دیگر رشد کسب و کار این است که این نرم‌افزار، با تمرکز بر نیازهای مشتریان، تجربه آنها از خرید را به تجربه‌ای دلپذیر تبدیل می‌کند و با مدیریت درست سرنخ‌ها (مشتریان) در تمامی فرآیند خرید در کنار مشتری است.

مشتریان قلب تپینده هر کسب و کاری هستند، اگر صدای آنها به خوبی شنیده شود و به نیازهای آنها پاسخ داده شود، به زودی تغییرات بزرگی در کسب و کار به وجود می‌آید.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

حتما تا به حال متوجه شده‌اید که چرا نرم‌افزار CRM کسب و کار شما را متحول می‌کند!

اما باید بدانید این نرم‌افزار تنها وقتی به موفقیت شما کمک می‌کند که به درستی نصب و اجرا شود. شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در پیاده‌سازی این نرم‌افزار به موفقیت شما در کسب و کارتان کمک می‌کند.

اگر سوالی در مورد استفاده از نرم‌افزار CRM دارید می‌توانید با تیم شرکت پویا توسعه پارمیس در ارتباط باشید!

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید