نرم افزار CRM

چرا وجود چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM ضروری است؟

  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
  • 106
  • 1822
دستیاران مجازی با استفاده از نرم‌افزار CRM با هوش مصنوعی

سرویس‌های ارائه خدمات به مشتریان و پیشتیبانی از آنها دایما در حال تغییرند. از دهه گذشته تاکنون، روشهای برقراری ارتباط با مشتریان تغییرات زیادی کرده‌‌‌اند و با افزایش محبوبیت کانالهای دیجیتال، این روشها نیز دیجیتالی شده‌اند.

با این وجود، تلفن هنوز جایگاه ویژه‌ای در روشهای ارتباط با مشتریان دارد. مطالعات نشان داده‌اند که ۶۸ درصد ارتباطات مشتریان با کسب و کارها هنوز از طریق تلفن صورت می‌گیرد و ۳۲ درصد باقیمانده از طریق کانالهای دیجیتال دیگر مانند چت‌روم‌ها، سرویس‌های پیام کوتاه و شبکه‌های اجتماعی پیگیری می‌شود. در چند سال اخیر با همگانی شدن استفاده از موبایل، این ۳۲ درصد نیز در حال رشد است.

در این مقاله قصد داریم به مزایای وجود چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

چرا چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM به جذب مشتری کمک می‌کند؟

چرا چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM به جذب مشتری کمک می‌کند؟

شگفت‌آور نیست که با وجود اپ‌های متنوع در بازار مردم وقت زیادی را در فضاهای آنلاین می‌گذرانند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که با خانواده و دوستان خود از طریق اپ‌های پیام‌رسان در ارتباط باشند.

همین موضوع در مورد سرویس ارائه خدمات به مشتریان نیز صدق می‌کند. افراد زیادی هستند که تمایلی ندارند ارتباط کلامی با کسب و کارها برقرار کنند. در واقع آنها ترجیح می‌‌دهند از طریق چت‌بات‌هایی که در تمامی اپ‌های محبوب پیام‌رسان وجود دارند با کسب و کارها تعامل داشته باشند.

یکی از مطالعاتی که در سال ۲۰۲۰ صورت پذیرفت به این موضوع اشاره می‌کند که ۸۵ درصد از روابط مشتریان با کسب و کارها بدون وجود تعاملات انسانی صورت می‌گیرد و آنها از طریق اپ‌های موجود در نرم‌افزارها بدون برقراری تماس تلفنی نیازهای خود را پیگیری می‌کنند.

محبوبیت چت‌بات‌ها در میان مشتریان

محبوبیت چت‌بات‌ها در میان مشتریان

چت‌بات‌ها یک نیاز ضروری برای افرادی هستند که در این قرن زندگی می‌کنند و آنها دیگر تمایلی به استفاده از روشهای سنتی ارتباطی ندارند.این سرویس‌های ارتباطی تقریبا در تمامی صنایع مختلف کاری از جمله صنایع هوایی، تجارت الکترونیک، خدمات سلامتی و بانکداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همین امر محبوبیت بالای این سرویس را در میان مشتریان نشان می‌دهد و اگر این سرویس در کسب و کاری وجود نداشته باشد نمی‌تواند در دنیای پر رقابت امروزی دوام بیاورد!

چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM

چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM

چت‌بات سرویس خودکار ساده‌ای است که فورا به پرسشهای مشتریان پاسخ می‌دهد. این سرویس معمولا با کمک به حل مشکلات ساده مشتریان، کارهای اضافی را از دوش کسب و کارها بر می‌دارد و تیم پشتیبانی از مشتریان می‌توانند بر نیازهای پیچیده مشتریان تمرکز داشته باشند.

وقتی این سرویس قادر به پاسخگویی به نیاز مشتری نباشد، این مشتری را به متخصصان انسانی ارجاع می‌دهد. برخی از مشتریان نیاز به تعاملات زیاد و گاهی حضوری با تیم پشتیبانی دارند. وجود چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM سبب می‌شود تیم کاری پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان باشند و همین امر رضایت آنها را از کسب و کار شما افزایش می‌دهد.

مزایای چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM

مزایای چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM

در این قسمت به برخی از مزایای استفاده از چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM می‌پردازیم. این مزایا به شرح زیر هستند:

  • این سرویس تعاملات شما با مشتریانتان را به طرز چشم‌گیری بهبود می‌بخشد. مشتریان همیشه سوالاتی دارند و این سرویس پاسخ‌های مناسب را در اختیار آنها قرار می‌دهد.
  • چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد که با اپ‌های دیگر پیام‌رسان که مردم بیشتر وقتشان را در آنها می‌گذراندند، یکپارچه شود.
  • این سرویس زمان ارتباط تیم پشتیبانی با مشتریان را کاهش می‌دهد. در واقع این سرویس با پوشش نیازهای ساده مشتریان به تیم کاری کمک می‌کند بر کارهای مهم‌تر تمرکز داشته باشند.
  • این سرویس به کسب و کارها کمک می‌کند تا به سرعت در دنیای پر رقابت امروزی پیشرفت کنند. با پیشرفت بخش پشتیبانی، رضایت مشتریان نیز از کسب و کار شما بالا می‌رود و همین امر به موفقیت برند شما کمک می‌کند.
  • این چت‌بات فورا به مشتریان پاسخ می‌دهد. چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM در تمامی روزهای هفته و در در تمامی ساعات شبانه‌روز در دسترس است.
  • با استفاده از این نرم‌افزار افراد کمتری باید در تیم پشتیبانی حضور داشته باشند و همین امر به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

امروزه تمامی افراد با مزایای چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM آشنایی دارند و وجود این سرویس را در تمامی نرم‌افزارهای CRM ضروری می‌دانند. در واقع بدون وجود این سرویس در نرم‌افزار CRM کارآیی این نرم‎افزار تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

مزایای چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM

چت‌بات آری یا خیر؟!

سال ۲۰۱۷ سالی بود که تقریبا تمامی افراد دنیا به موبایل دسترسی پیدا کردند. در نتیجه روشهای ارتباطی تحولی ناگهانی پیدا کرد. اگر کسب و کار شما با این تحول هم‌سو باشد می‌توانید به پیشرفت کسب و کار خود امید داشته باشد.

در واقع امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که باید روزانه با تغییرات پیش برویم و کسب و کار خود را با این تغییرات سازگار کنیم. نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری منعطف است که قابلیت سازگاری با تکنولوژی‌های روز دنیا را دارد.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تا بدینجا با مزایای منحصر به فراد چت‌بات‌ در نرم‌افزار CRM آشنا شدید. این نرم‌افزار تغییرات شگرفی را در کسب و کار شما به وجود می‌آورد و شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهد.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید وقتی این نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای این نرم‌افزار در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید