نرم افزار CRM

با ویژگی‌های کارکنان تیم فروش آشنا شوید!

 • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
 • 126
 • 6510
ویژگی های کارکنان تیم فروش

امروزه تمامی کسب و کارها باید تلاش کنند تا روابطی درست و رضایت بخش با مشتریان خود برقرار کنند. مشتریان قرن بیست و یکم مشتریانی هوشمند هستند و توجه زیادی به نوع کالا و یا خدماتی که به آنها ارائه می‌شود، دارند. این مشتریان قبل از خرید معمولا اطلاعاتی را در مورد کسب و کاری که می‌خواهند از آن کالا و یا خدمات دریافت کنند، بدست می‌آورند.

بنابراین اگر می‌خواهید در دنیای پر رقابت امروزی دوام بیاورید و به برندی نام آشنا در میان مشتریان تبدیل شوید، باید بر کیفیت کالا و خدمات و نوع روابطی که با مشتریان خود برقرار می‌کنید به خوبی توجه داشته باشید.

در این قرن، استفاده از انواع نرم‌افزار برای آسان‌سازی مدیریت روابط با مشتریان بسیار رایج شده است. یکی از این نرم‌افزارها نرم‌افزار CRM است. این نرم‌افزار با پوشش نیازهای کسب و کارها نقش بسیار مهمی در برقراری روابط مناسب با مشتریان دارد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی ویژگی‌های کارکنان تیم فروش بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این ویژگی‌ها خواهید داشت و در صورتی که در تیم فروش فعالیت دارد، می‌توانید به تقویت این ویژگی‌ها در خود بپردازید و در کار خود موفق‌تر شوید.

شناخت ویژگی‌های کارکنان تیم فروش

چرا باید به مشتریان توجه کنیم و با تقویت ویژگی‌های کارکنان فروش آنها را جذب کنیم؟

بارها به این موضوع اشاره کردیم که مشتریان قلب تپنده هر کسب و کاری هستند و توجه به نیازهای آنها سبب افزایش وفاداری آنها به کسب و کار و در نتیجه افزایش فروش می‌شود.

در این میان، کسب و کارها باید به این نکته توجه داشته باشند که امروزه تعداد رقبای کاری بسیار بالاست و مشتریان قدرت انتخاب بسیار زیادی دارند. اگر مشتری از کسب و کار شما دلزده شود، به راحتی می‌تواند کالا و یا خدمات مورد نیازش را از کسب و کار دیگری دریافت کند. همین امر سبب می‌شود که کسب و کار شما نتواند در دنیای تجارت دوام بیاورد و به زودی از میدان خارج شود.

از همین روی، آنالیز رقبای کاری و ایجاد بستری مناسب برای مشتریان از اموری هستند که کسب و کارها باید توجه زیادی به آن داشته باشند. ایجاد بستر مناسب برای مشتریان نیازمند توجه به ویژگی‌های کارکنان تیم فروش است.

برخی از ویژگی‌های رفتاری برای افرادی که در این بخش فعالیت می‌کنند، حیاتی است. بنابراین به جرات می‌توان گفت مسئله آموزش و تقویت ویژگی‌های کارکنان تیم فروش دو فاکتور مهم در رشد هر کسب و کاری هستند.

معرفی ویژگی‌های کارکنان تیم فروش 

معرفی ویژگی‌های کارکنان تیم فروش 

اگر می‌خواهید به عنوان کارمند تیم فروش شروع به کار کنید، باید اولین ویژگی شما صبر و شکیبایی باشد. این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارکنان تیم فروش به شمار می‌رود. زیرا در فرآیند فروش چالشهای زیادی رخ می‌دهد که تنها با صبر و شکیبایی می‌توان آنها را پشت سر گذاشت. از ویژگی‌های دیگر کارکنان تیم فروش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانمندی در مجاب کردن مشتری برای خرید
 • قدرت گذشت بالا از مواردی که سبب بروز خشم می‌شوند
 • احترام به مشتری
 • انرژی بالا
 • قدرت تجزیه و تحلیل امور
 • صبر در برابر فشار کاری
 • درک انتظارات مشتری و تلاش برای رفع آنها
 • در دسترس بودن
 • پیگیری امور
 • رفتاری صمیمی و دوستانه
 • روحیه کار تیمی
 • انعطاف پذیری بالا

افرادی که در این بخش فعالیت دارند باید  هوش هیجانی خود را تقویت کنند و قدرت کنترل هیجان‌های منفی و مثبت را داشته باشند. این توانایی به آنها کمک می‌کند تا بهتر بتوانند شرایط کاری خود را مدیریت کنند.

یکی از ویژگی‌های کارکنان تیم فروش که شاید کمتر به آن توجه می‌شود مدیریت صحبت و برقراری ارتباط است. این موضوع بسیار خوب است که کارکنان بتوانند صحبت کنند و مشتری را در فرآیند خرید قرار دهند.

اما پرحرفی یکی از مشکلاتی است که در اکثر مواقع سبب می‌شود مشتری از کسب و کاری کالا و خدمات دریافت نکند. کارکنان تیم فروش باید بدانند که در کجا صحبت کنند و در کجا سکوت کنند و به مشتری اجازه دهند که برای خرید خود تصمیم بگیرد.

در این میان استفاده از نرم‌افزارهای مناسب مانند نرم‌افزار CRM به کارکنان تیم فروش کمک می‌کند تا موفق‌تر عمل کنند. زیرا این نرم‌افزار اطلاعات مورد نیاز هر مشتری را در اختیار تیم فروش قرار می‌دهد و آنها به راحتی می‌توانند از این اطلاعات برای برقراری روابط درست استفاده کنند.

بنابراین باید بدانید که آشنایی با علوم کامپیوتری و نرم‌افزای یکی از ویژگی‌های کارکنان تیم فروش است که باید این مهارت را در خود تقویت کنند.

با استفاده از نرم‌افزار CRM  به تقویت ویژگی‌های کارکنان تیم فروش کمک کنید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM  به تقویت ویژگی‌های کارکنان تیم فروش کمک کنید!

ممکن است این حرف را بارها شنیده باشید که حفظ تداوم کاری در دنیای پر رقابت امروز کاری دشوار است. اما این حرف هرگز بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید در دنیای کسب و کار دوام بیاورید. شما باید نیازهای ویژه مشتریان را بشناسید و با پاسخگویی به این نیازها مشتریان را برای کسب و کار خود حفظ کنید.

برای این امر شما باید روابط درستی با مشتریان خود برقرار کنید. به همین دلیل باید به ویژگی‌های کارکنان تیم فروش توجه داشته باشید. تقویت ویژگی‌های کارکنان تیم فروش به آنها کمک می‌کند تا بتوانند تجربه خوشایند خرید را برای مشتریان بازآفرینی کنند. مطالعات نشان داده‌اند که اگر کسب و کارها موفق شوند که تجربه خوشایندی را برای مشتری در روند خرید ایجاد کنند، آن مشتری به مشتری وفادار کسب و کار تبدیل می‌شود.

نرم‌افزار CRM قابلیتهای متنوعی دارد و می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا روابط خود با مشتریان را مدیریت کنند و با مدیریت این روابط رضایت مشتریان را افزاش دهند. وجود این نرم‌افزار در کسب و کار جلوه‌ای حرفه‌ای به کسب و کار می‌بخشد و اعتبار آن را بالا می‌برد.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد ویژگی‌های کارکنان تیم فروش صحبت کردیم. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از نرم‌افزار CRM به مدیریت درست روابط با مشتریان کمک می‌کند.

اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید