نرم افزار CRM

راهکارهای مفید برای رشد کسب و کار و افزایش رضایت مشتریان!

  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • 107
  • 1699
راهکارهای مفید برای رشد کسب و کار و افزایش رضایت مشتریان!

زمانیکه استارت‌آپ اسکوتر برد (Bird Scooter) در آمریکا شروع به کار کرد، فرصتی جدید برای درآمدزایی ایجاد شد. این استارت‌آپ در ابتدای شروع کسب و کار به این صورت عمل می‌کرد که اسکوترهایی را که شارژ نداشتند در طول شب جمع‌آوری می‌کرد، آنها را شارژ می‌کرد و سپس صبح به صاحبانشان تحویل می‌داد.

به زودی تعداد زیادی از استارت‌آپهای مشابه نیز به وجود آمدند، اما بسیاری از آنها در کار خود با شکست رو به رو شدند. دلیل عمده موفقیت گروه «اسکوتر برد» این بود که آنها توانسته بودند برای رشد کسب و کار خود مردم را به جامعه کاری خود وارد کنند و آنها را به عضوی از کسب و کار تبدیل کنند.

در این مقاله قصد داریم به روشهای مهم و اساسی برای رشد کسب و کار بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای رشد کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

خواسته مشتریان از کسب و کار نکته مهمی در رشد کسب و کار

مشتریان چه چیزی از شما می‌خواهند؟

استارت‌آپ برد، همانند بسیاری از استارت‌آپهای موفق دیگر، به مزیت داشتن جامعه مشتریان آشنا بود. اینکه کسب و کار شما بتواند این حس را در مشتری خود به وجود بیاورد که او بخشی از جامعه کاری شماست، سبب می‌شود مشتری تجربه مثبتی از کسب و کار شما داشته باشد.

این موضوع سبب می‌شود مشتری بیشتر به کسب و کار شما وفادار بماند و ترجیح دهد خریدهایش را از کسب و کاری انجام دهد که به جامعه آن تعلق دارد. در نتیجه این امر به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند، زیرا مشتری منتظر است تا ببیند در این جامعه‌ای که به عضویت آن درآمده است، چه اتفاقات دیگری برایش رخ می‌دهد.

تحقیقات در زمینه بازاریابی نشان می‌دهند که حدود ۴۰ درصد از افرادی که عضو جوامع مشتریان هستند، تنها از همان برند خرید می‌کنند و هرگز جذب رقبای جذاب دیگر نمی‌شوند.

متاسفانه بسیاری از کسب و کارها به این موضوع اهمیت نمی‌دهند. برخی از کسب و کارها می‌دانند که داشتن جامعه مشتریان به رشد کسب و کار کمک می‌کند، بنابراین آنها به مشتریان خود برچسب مشتری دایم و عضو جامعه مشتریان را می‌زنند، اما آنها در این روند این حس را در مشتریان خود به وجود نمی‌آورند و خدمات خاصی را به مشتریان خود ارائه نمی‌دهند.

ارائه خدمات منحصر به فرد بخشی از خدماتی است که هر مشتری که عضو جامعه مشتریان است، انتظار دارد که دریافت کند. استارت‌آپها تمایل دارند که بعد از راه اندازی کسب و کار خود اولین نتیجه مثبت را از مشتریان خود بدست بیاورند و این اولین نتیجه مثبت به دومین نتیجه مثبت تبدیل شود.

این موضوع بسیار مهم است زیرا وفاداری مشتری به رشد کسب و کار و موفقیت دراز مدت آن کمک می‌کند. تحقیقات صورت گرفته در Bain & Co. نشان می‌دهند که اگر تنها ۵ درصد از مشتریان شما به مشتریانی وفادار تبدیل شوند، شما شاهد ۲۵ تا ۹۵ درصد رشد کسب و کار خواهید بود.

اکنون که به اهمیت جامعه مشتریان پی‌برده‌اید باید تلاش کنید تا این جامعه را به جامعه‌ای منحصر به فرد و جذاب تبدیل کنند. در ادامه به معرفی سه راهکار مهم برای رشد کسب و کار می‌پردازیم.

برای رشد کسب و کار، به جامعه مشتریان اهمیت دهید!

برای رشد کسب و کار، به جامعه مشتریان اهمیت دهید!

اکنون که جامعه مشتریان کسب و کار شما راه افتاده است، نباید نفسی راحت بکشید و دیگر به این جامعه توجهی نداشته باشید. مدیریت این جامعه اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای مدیریت این جامعه شما به نرم‌افزار ویژه‌ای نیاز دارید تا بتوانید برنامه‌های متنوعی را به مشتریان خود ارائه دهید. نرم‌افزار CRM نرم‌افزاری منحصر به فرد برای مدیریت جامعه مشتریان است. این نرم‌افزار اطلاعات مشتریان را به خوبی ثبت می‌کند و شما می‌توانید در هر لحظه به اطلاعات آنها دسترسی داشته باشید.

برای رشد کسب و کار خود باید ابتدا به این سوال پاسخ دهید مشتریانی که عضو جامعه مشتریان شما هستند به چه چیزی نیاز دارند؟ آیا شما توانسته‌اید انتظارات آنها را برآورده سازید؟

بهتر است با توجه به خدماتی که کسب و کار شما ارائه می‌دهد برای مشتریانی که بار اول از شما خرید کرده‌اند، خدماتی در نظر بگیرید. همچنین مشتریان وفادار خود را بشناسید و خدمات ویژه‌ای را به آنها ارائه دهید.

در واقع با دسته‌بندی مشتریان خود در جامعه مشتریان بهتر می‌توانید آنها را مدیریت کنید و انتظارات آنها را برآورده سازید.

بازبرخوردهای جدید و قبلی مشتریان را برای رشد کسب و کار باهم مقایسه کنید!

بازبرخوردهای جدید و قبلی مشتریان را باهم مقایسه کنید!

یکی از موثرترین روشها برای سنجش میزان وفاداری مشتریان مقایسه تجارب آنها در خرید از کسب و کار شماست. بهتر است پاسخ‌هایی که آنها به خرید از کسب و کار شما می‌دهند را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید به یک نتیجه‌گیری کامل دست پیدا کنید. این کار اثر بسیار زیادی در رشد کسب و کار دارد.

کمپانی Blue Apron مشتریان زیادی را در ابتدای شروع کار به خود جذب کرد، اما مطالعات نشان دادند که حدود یک سوم از مشتریان این کمپانی حق اشتراک خود را در کمتر از سه ماه لغو کردند.

هرگز فکر نکنید که خرید اول و دوم یک مشتری به معنای وفاداری آن مشتری به کسب و کار شماست. شما باید برنامه ویژه‌ای برای جذب مشتریان داشته باشید و روابط قوی با آنها برقرار کنید.

تنها کافی نیست که مشتری را به جامعه مشتریان خود وارد کنید. اهمیت دادن به مشتریان در این جامعه موضوع بسیار مهمی است که در رشد کسب و کار نقش زیادی دارد.

به عنوان کسب و کاری که به دنبال موفقیت هستید، باید بازبرخوردهای مشتریان خود را دایما ثبت کنید و آنها را باهم مقایسه کنید. اگر مشتری بازبرخورد جدید منفی دارد باید به دنبال نقاط ضعف خود برای رفع مشکل باشید.

برای اینکار بهتر است از نرم‌افزار CRM استفاده کنید. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند اطلاعات مشتریان را دائما ثبت کنید و وضعیت مشتری را دنبال کنید. در نتیجه در صورت بروز کوچکترین مشکل می‌توانید برای حل آن اقدام کنید و اینگونه مشتری شما به مشتری وفادار تبدیل می‌شود.

حس قدرانی را برای رشد کسب و کار به مشتریان خود نشان دهید!

حس قدرانی را به مشتریان خود نشان دهید!

هیچ حسی در دنیا بهتر از این حس نیست که از فردی تقدیر و قدردانی شود. این روش ساده‌ترین و موثرترین روش برای برقراری ارتباط در میان افراد است. مشتریان کسب و کار از این قاعده مستثنی نیستند.

شما برای رشد کسب و کار باید از مشتریانی که از میان صدها کسب و کار شما را انتخاب کرده‌اند قدردانی کنید و به آنها این حس را بدهید که شما متوجه لطف و محبت مشتریان خود هستید.

حس قدرانی خود را می‌توانید در قالب آفرهای ویژه به مشتریانی که بیش از یکبار خرید کرده‌اند، بیش از دوبار خرید کرده‌اند و مشتریان دیگر نشان دهید.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای ویژه برای رشد کسب و کار!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای منحصر به فرد است که بار اضافی را از دوش کسب و کارها بر می‌دارد و به آنها کمک می‌کند تنها بر  مشتریان خود تمرکز داشته باشند.

این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا اطلاعات مشتریان را از کانالهای مختلف در اختیار شما قرار دهد و شما با تحلیل درست این داده‌ها می‌توانید مشتریان را به سمت کسب و کار خود بکشانید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

درواقع می‌توان گفت یکی از قابلیتهای نرم‌افزار CRM کمک به مدیریت روابط با مشتریان است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد روشهای مناسب برای رشد کسب و کار صحبت کردیم. نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهای موفق برای مدیریت روابط با مشتریان است. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید