نرم افزار CRM

تعیین اهداف تجاری به موفقیت کسب و کار کمک می‌کند!

  • ۵ مهر ۱۳۹۹
  • 131
  • 5161
تعیین اهداف تجاری برای موفقیت کسب و کار

امروزه دنیای تجارت تغییرات زیادی پیدا کرده است و برای درخشیدن در کسب و کار باید با برنامه‌ریزی درست و اصولی پیش برویم. یکی از اصولی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم تعیین اهداف تجاری برای کسب و کار است.

تعیین اهداف به شما کمک می‌کند تا با نگاهی واقع بینانه بتوانید برنامه‌های بازاریابی خود مشخص کنید. در این میان، موارد دیگری همچون استفاده از نرم‌افزارهای مناسب مانند نرم‌افزار CRM سبب می‌شوند که دستیابی به اهداف ساده‌تر گردد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع تعیین اهداف تجاری در کسب و کار بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای کسب و کار خود برنامه‌ریزی کنید.

اهداف تجاری به کسب و کار شما نظم می‌بخشند!

اهداف تجاری به کسب و کار شما نظم می‌بخشند!

همگی ما می‌دانیم که پیشرفت در هر کاری به میزان نظم و برنامه‌ریزی ما بستگی دارد، این موضوع در کسب و کار اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل باید در مسیر کاری به شیوه‌ای مشخص پیش بروید تا بتوانید رشد کنید و به سود زیادی برسید.

موضوعی که در این میان باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است در ابتدای مسیر به نتایج دلخواه خود دست پیدا نکنید. نگران نباشید! این امر عادی است. ثابت قدمی در کسب و کار به موفقیت شما کمک می‌کند.

اهداف تجاری کلیدی و فرعی

اهداف تجاری کلیدی و فرعی

هر کسب و کاری با توجه به نوع کالا و یا خدماتی که ارائه می‌دهد اهداف تجاری خود را تعیین می‌کند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که شما در کسب و کارتان باید چند هدف کلیدی داشته باشید. به طور مثال برخی از اهداف زیر می‌توانند اهداف کلیدی یک کسب و کار به شمار بروند:

  • فروش یک محصول خاص
  • افزایش سود حاصل از مشتریان کنونی
  • گسترش شرکت در سطح بین‌المللی

سپس اهداف فرعی باید در حول محور این هدف اصلی مشخص گردند تا شما را به چیزی که می‌خواهید برسانند.

مشخص کردن تعداد فروش یکی از اهداف تجاری و میزان سود

مشخص کردن تعداد فروش و میزان سود

یکی از اهداف تجاری که هر کسب و کاری باید به آن توجه داشته باشد این است که قصد دارد در طی یک سال ( و یک ماه یا ۶ ماه، این امر به شرایط کسب و کار بستگی دارد) چه مقدار از محصولاتش را بفروشد و در این مسیر به چه سودی دست پیدا ‌کند.

البته این موضوع باید منطقی باشد و با توجه به داده‌های بدست آمده از مشتریان میزان فروش آینده تعیین شود. این امر به کسب و کارها کمک می‌کند تا بهتر بتوانند برای کمپین‌های بازاریابی خود برنامه‌ریزی کنند.

مشخص کردن تعداد سرنخ‌ها یکی از اهداف تجاری

مشخص کردن تعداد سرنخ‌ها، یکی از اهداف تجاری

سرنخ‌ها و یا مشتریان قلب تپنده هر کسب و کاری هستند. در واقع، این مشتریان هستند که به شناسایی برند شما در دنیای کسب و کار کمک می‌کنند. یکی از بهترین روشهای بازاریابی و جذب مشتری معرفی برند شما از طریق مشتریانتان به افراد دیگر است.

به همین دلیل، باید مشخص کنید که در طی یک زمان مشخص شما باید چه تعداد سرنخ ( مشتری) داشته باشید. این موضوع به شناسایی برند شما کمک زیادی می‌کند.

برای رسیدن به اهداف تجاری برنامه ریزی فصلی داشته باشید

برای رسیدن به اهداف تجاری برنامه‌ریزی فصلی داشته باشید!

اگر می‌خواهید در کسب و کار خود موفق شوید و به اهداف تجاری و کلیدی خود دست پیدا کنید بهتر است روشهای کاری خود را در هر فصل بازنگری داشته باشید تا بتوانید به موفقیت لازم دست پیدا کنید.

با توجه به شروع فصل جدید، نیازهای مشتریان تغییر می‌کند و اگر کسب و کار شما انعطاف پذیری لازم برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان را داشته باشد، به زودی در میان مشتریان شناخته می‌شود.

صبر شما را به اهداف تجاری تان نزدیک میکند

صبر و شکیبایی در کسب و کار شما را به رویاهایتان نزدیک می‌کند!

مطالعات زیادی در زمینه کسب و کار صورت گرفته‌اند و همگی آنها بر این امر تاکید می‌ورزند که یکی از دلایل عمده‌ای که سبب می‌شود اغلب کسب و کارها و استارت‌آپ‌ها به موفقیت نرسند این است که آنها استقامت لازم در دنیای کسب و کار را ندارند.

نرسیدن به موفقیت و یا حتی شکست یکی از مسائلی هستند که تمامی کسب و کارهای بزرگ دنیا آن را تجربه کرده‌اند. اما چیزی که آنها را از دیگران متمایز کرده است دوام آنها در کار برای رسیدن به موفقیت است.

بهتر است رو راست باشیم! شما برای موفقیت در دنیای کسب و کار حداقل به یک تا دو سال زمان نیاز دارید. ممکن است در این زمان بارها شکست را تجربه کنید. اما مطمن باشید که این شکست‌ها زمینه ساز موفقیت شما هستند.

صاحب یک استارت‌آپ موفق در آمریکا در خاطرات خود به این موضوع اشاره می‌کند که در روزهای اولیه راه‌اندازی شرکت با یک مشتری خاص برای عقد قرارداد جلسه داشت. این جلسه به خوبی پیش نرفت و او این قرارداد را از دست داد.

اما او بار دیگر درخواست کرد تا با این فرد جلسه داشته باشد و در جلسه دوم این مشتری خاص تصمیم گرفت این قرارداد کاری را با او ببندد. در واقع، صبر و پشتکار او سبب شد تا بتواند استارت‌آپ خود را به موفقیت برساند.

با استفاده از نرم‌افزار CRM  اهداف تجاری خود را تعیین کنید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM  اهداف تجاری خود را تعیین کنید!

دیوید جوزف شوارتز می‌گوید: «اگر به اهداف کوچکی بیندیشید دستاوردهای کوچکی خواهید داشت. اگر بزرگ فکر کنید موفقیت‌های بزرگی کسب خواهید کرد».

ممکن است این حرف را بارها شنیده باشید که حفظ تداوم کاری در دنیای پر رقابت امروز کاری دشوار است. اما این حرف هرگز بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید در دنیای کسب و کار دوام بیاورید. شما باید اهداف تجاری مشخصی داشته باشید تا بتوانید با برنامه‌ریزی درست به رشد کسب و کار و موفقیت آن کمک کنید.

بهتر است برای برنامه‌ریزی مناسب، به داده‌های قابل اعتمادی دسترسی داشته باشید تا با استفاده از آنها بتوانید اهداف تجاری واقع بینانه‌ای را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید.

نرم‌افزار CRM قابلیتهای متنوعی دارد و می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا نگاهی واقع بینانه به رشد کسب و کار و تعیین اهداف تجاری داشته باشند. وجود این نرم‌افزار در کسب و کار جلوه‌ای حرفه‌ای به کسب و کار می‌بخشد و اعتبار آن را بالا می‌برد.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد اهداف تجاری صحبت کردیم. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از نرم‌افزار CRM به شما در رسیدن به این اهداف کمک می‌کنید.

اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید