نرم افزار CRM

CRM تحلیلی چیست و چگونه به رشد کسب و کار کمک می‌کند؟

  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
  • 135
  • 2061
CRM تحلیلی چیست و چگونه به رشد کسب و کار کمک می‌کند؟

امروزه دنیای کسب و کار متحول شده است و به جرات می‌توان گفت روزانه روشها و نرم‌افزارهای متعددی برای ایجاد تحول در کسب و کارها به بازار می‌آیند. بنابراین شناخت نرم‌افزارها و روشهای جدید افزایش درآمد اهمیت بسیار زیادی دارد و به رشد کسب و کار کمک می‌کند.

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای شناخته شده در دنیای کسب و کار است که در دهه اخیر توانسته است روش جذب مشتری و افزایش سود کسب و کارها را تغییر دهد. شرکتهای معتبر زیادی در سراسر دنیا از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند و همین امر سبب شده است بسیاری از کسب و کارهای کوچک نیز به سوی استفاده از این نرم‌افزار کشیده شوند.

در این مقاله قصد داریم در مورد نرم‌افزار CRM تحلیلی صحبت کنیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای نصب و پیاده‌سازی این نرم‌افزار در کسب و کار خود تصمیم گیری کنید.

CRM تحلیلی را بشناسید!

CRM تحلیلی را بشناسید!

نرم‌افزار CRM این قابلیت را دارد تا به طور مستمر داده‌های مرتبط با مشتریان را از کانال‌های مختلف کاری دریافت و ذخیره کند. CRM تحلیلی رویکردی نظام‌مند برای تحلیل داده‌های بدست آمده از مشتریان است. این رویکرد به برقراری تعاملات بیشتر با مشتریان کمک می‌کند و با شناخت الگوی خرید مشتریان استراتژی مناسب بازاریابی و کمپین‌های منحصر به فرد جذب مشتری را شناسایی می‌کند. همچنین، این رویکرد با شناخت نیازهای مشتریان وفاداری آنها به کسب و کار را افزایش می‌دهد.

چرا کسب و کارها باید از CRM تحلیلی استفاده کنند؟

چرا کسب و کارها باید از CRM تحلیلی استفاده کنند؟

این سوالی است که بسیاری از کسب و کارها در رابطه با نرم‌افزار CRM می‌پرسند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این رویکرد با تحلیل درست داده‌ها به کسب و کارها کمک می‌کند تا مشتریان بالقوه را به مشتریان دایمی تبدیل کنند.

همچنین با استفاده از CRM تحلیلی می‌توانید تجربه بهتری از خرید را برای مشتریان خود بازآفرینی کنید. تجربه بهتر به معنای افزایش درآمد و در نتیجه وفاداری مشتری به کسب و کار شماست. از مزایای دیگر استفاده از این رویکرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحلیل کمپین‌های بازاریابی قبل از اجرای آنها
  • پیش‌بینی منابع مالی و برنامه‌ریزی دقیق برای آنها

CRM تحلیلی به چه صورت عمل می‌کند؟

CRM تحلیلی به چه صورت عمل می‌کند؟

وقتی از این رویکرد تحلیلی در کسب و کار خود استفاده می‌کنید، در واقع در حال ایجاد تغییری بزرگ در کسب و کار خود هستید. CRM تحلیلی تمامی اطلاعات مرتبط به مشتریان را از کانالهای مختلف جمع‌آوری می‌کند و در پایگاه‌ داده‌ها ذخیره می‌نماید. سپس این داده‌ها با استفاده از استراتژی‌های کاری که در کسب و کار مشخص شده‌اند مورد تحلیل قرار می‌گیرند و به عنوان گزارش کاری ارائه می‌شوند.

این گزارشات برای بخش بازاریابی بسیار مفید است. زیرا آنها می‌توانند برای تعیین استراتژی بازاریابی بر اساس اطلاعات بدست آمده تصمیم‌گیری کنند. در این گزارشات مدلهای خرید مشتریان مشخص می‌گردد و کسب و کار می‌تواند نیازهای مشتریان را به خوبی بشناسد.

گزارشات کاری CRM تحلیلی

گزارشات کاری CRM تحلیلی

CRM تحلیلی تمامی جوانب کاری را در نظر می‌گیرد و داده‌های بدست آمده از آن قسمت را تحلیل می‌کند و سپس در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. این گزاراشات به شرح زیرند:

  • گزارش تحلیل رفتار مشتری ( در این گزارش فرآیند خرید مشتری به منظور شناسایی نیازها و ترجیحات او به خوبی بررسی می‌شود)
  • گزارش تحلیل فروش ( در این گزارش با توجه به استراتژی کسب و کار روند فروش مانند فرصتهای فروش، حجم فروش، میزان سود و موارد دیگر در یک دوره ماهیانه و یا سالیانه بررسی می‌شوند)
  • گزارش تحلیل بازاریابی ( در این گزارش عملکرد استراتژیهای بازاریابی برای اهداف مختلف از جمله شناسایی فرصتهای جدید و نرخ بازگشت سرمایه مورد بررسی قرار می‌گیرند)
  • گزارش تحلیل بخش ارائه خدمات به مشتری ( در این گزارش رضایت مشتری، کیفیت خدمات و بهبود آنها زمینه اصلی کار را تشکیل می‌ دهند. با توجه به این گزارش کسب و کارها می‌توانند بررسی کنند که آیا کارمندان بخش فروش به آموزش نیاز دارند یا خیر)

با استفاده از نرم‌افزار CRM تحلیلی کسب و کار خود را متحول کنید!

با استفاده از نرم‌افزار CRM کسب و کار خود را متحول کنید!

نرم‌افزار CRM نرم‌افزای منحصر به فرد است که بار اضافی را از دوش کسب و کارها بر می‌دارد و به آنها کمک می‌کند تنها بر  مشتریان خود تمرکز داشته باشند.

این نرم‌افزار این قابلیت را دارد تا اطلاعات مشتریان را از کانالهای مختلف در اختیار شما قرار دهد و شما با تحلیل درست این داده‌ها می‌توانید مشتریان را به سمت کسب و کار خود بکشانید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

درواقع می‌توان گفت یکی از قابلیتهای نرم‌افزار CRM کمک به مدیریت روابط با مشتریان است.

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

نرم‌افزار CRM را از شرکت پویا توسعه پارمیس بخواهید!

تابدین‌جا در مورد CRM تحلیلی برای رشد کسب و کار صحبت کردیم. نرم‌افزار CRM یکی از نرم‌افزارهای موفق برای مدیریت روابط با مشتریان است. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار CRM در کسب و کار خود استفاده کنید باید این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک نرم‌افزار می‌تواند موثر باشد که به خوبی اجرا و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل باید از شرکتهای معتبر برای نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاوره بگیرید.

شرکت پویا توسعه پارمیس با سالیان دراز تجربه در زمین نصب و اجرای  نرم‌افزار CRM در صنایع مختلف آماده ارائه خدمات مختلف به مشتریان خود است.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید