نرم افزار CRM

مزایای نرم افزار CRM – شش مزیت نرم افزار CRM

  • ۵ فروردین ۱۳۹۸
  • 132
  • 2468
مزایای نرم افزار CRM

شش مورد از مزایای نرم افزار CRM

با وجود این‌که نرم افزار CRM (مدیریت روابط مشتری) در دهه ۱۹۸۰ به‌وجود آمد ولی از زمان روولدکس دیجیتال و وجود نرم افزار بازاریابی پایگاه داده در سال‌های اخیر، پیشرفت سریعی داشته‌است. در سال ۱۹۸۰ ACT نرم افزار مدیریت ارتباطی را معرفی کرد که که به کاربران اجازه می‌داد تا اطلاعات ارتباطاتی مشتری‌ها را ذخیره و سازماندهی کنند.

نرم افزار مدیریت ارتباط که با هزاران تأمین‌کننده همراه بود، بنیان ابزار نرم افزار CRM را ایجاد کرد که امروزه ما آن را می‌شناسیم.‌ زمانی‌که تصمیم می‌گیریم که یک نرم افزار CRM برای خود انتخاب کنیم با گزینه‌های تأیید‌شده‌ای مثل حافظه ابری، درون سازمانی و موبایل سولوشن مواجه می‌شویم.

چرا باید از نرم افزار CRM استفاده کرد؟ ۳۰ درصد شرکت‌ها تأیید کرده‌اند که اصلاً از ابزار CRM استفاده نکرده‌اند و حدود ۶۰ درصد پروژه‌‌های CRM نتوانستند به هدف‌های تعیین‌شده برسند. با‌ این‌ وجود زمانی‌که CRM به‌درستی عمل کند، سود‌دهی رامی‌تواند تا ۲۶ درصد افزایش دهد.

دراین قسمت می‌توانید شش مورد از مزایای نرم افزار CRM را بخوانید.

۱-شرکتتان را سازماندهی می‌کند

یکی از بزرگ‌ترین مزایای نرم افزار CRM این است که شرکت‌تان را سازماندهی می‌کند. دیگر به صفحه گسترده‌های بی‌پایان و یادداشت‌های بی‌کیفیت نیازی ندارید و همچنین نیاز ندارید تا مطالب مورد نظرتان را روی تکه‌های کاغذ بنویسید. با این ابزار می‌توانید همه اطلاعات کسب‌و‌کار را به‌صورت آنلاین ذخیره کنید و توافق خود را نشان دهید.

اشتباه تعداد زیادی از فروشنده‌ها این است که برای کامل‌کردن کارهای مدیریتی و به‌روز‌رسانی نرم افزار تا عصر جمعه صبر می‌کنند. امروزه بهترین نرم افزار CRM به‌صورت نرم افزار موبایلی است که یعنی شما می‌توانید تمام مدت فعالیت‌های کسب‌و‌کارتان را کنترل کنید.‌ وجود این نرم افزار موبایل نشان می‌دهد که کارهای مدیریتی فنی می‌تواند قبل از این‌که قرار ملاقات بعدی مشخص شود، با چند کلید انجام شود.‌ بسیار ساده است.

۲-بسیار امن است

کارمندانتان می‌توانند هر زمانی جایگاه شغلی‌شان را ترک کنند و این کار به این معنا است که آن‌ها می‌توانند کتاب‌های سیاه، رولودکس و اطلاعات مشتری‌های‌شان را همراه خود ببرند. سیستم CRM، شبکه امن شما است و تضمین می‌کند که تمام اطلاعات باارزش مشتری‌هایتان دقیقاً همان‌طورکه می‌خواهید باقی بماند.‌ آیا فروشنده‌های‌تان تعامل‌ها، گفت‌و‌گوها و اقدام‌هایی را که در سیستمی امن و در‌دسترس قرار دارند را ثبت می‌کنند تا محرمانگی اطلاعات‌تان حفظ شود.

یکی دیگر از مزایای امنیتی CRM این است که فرقی نمی‌کند که شما با کارمندی در شرایط خوب یا بد قطع همکاری کردید، شما می‌توانید فقط با چند کلیک ساده حساب کابری او را غیر فعال کنید.

حتما بخوانید: امنیت سایت وردپرس

۳-ارتباطات را آسان‌تر می‌کند

از دیگر مزایای نرم افزار CRM آسان‌تر شدن ارتباطات است.فرقی نمی‌کند با مشتری‌های‌تان ارتباط برقرار می‌کنید یا ارتباطاتی درون‌سازمانی دارید، سیستم CRM به‌راحتی شما و همکاران‌تان را توانمند می‌سازد تا هوشمندانه‌تر کار کنید.‌ اگر شما به‌عنوان بازاریاب، فروشنده، مدیر روابط مشتری و فروشنده یا انباردار کار می‌کنید، مجموعه‌ای از ابزار کامل و دردسترس CRM به افراد تیم‌تان کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری درمورد مشتری به‌دست آورند. بازاریابی CRM شما را قادر می‌سازد تا ارتباطات هدفمندی را برای جلب رضایت مخاطب‌های‌تان ارسال کنید. کارمندان فروش می‌توانند برای توضیحات در مورد محصولات جدید، تماس‌های بهتر و هوشمندانه‌تری برقرار کنند و همچنین مدیران روابط مشتری و فروشنده نسبت به گفت‌و‌گوها، وعده‌ها و محصولاتی که به مشتری ارائه می‌شود، دید وسیع‌تری پیدا می‌کنند.

 

مزایای نرم افزار CRM

 

سعی کنید همه اطلاعات را در مورد مشتری‌ها پیدا کنید، مشکلاتشان را بفهمید و افراد تیم‌تان را قادر سازید تا با تعداد کمی از اطلاعاتی که به‌یاد می‌آورند، با مشتری‌ها ارتباط خوبی برقرار کنند.‌ ابزار CRM به کارمندان‌تان این توانایی را می‌دهد که تمام ارتباطات مشتری‌ها را دنبال کنند؛ این ارتباطات می‌تواند شامل این‌که کدام فروشنده معامله را با موفقیت انجام داده‌است، مشتری‌ها کدام مدیر حساب را انتخاب کرده‌اند و چه کمپین‌های بازاریابی دریافت می‌کنند.

به کارمندان‌تان اجازه دهید تا به‌عنوان یک تیم با یکدیگر کار کنند. استفاده از نرم افزار عالی CRM به این معنا است که شما به‌عنوان یک شرکت برای خدمت به مشتری در شرایط بهتری قرار دارید.

۴-شما را قادر می‌سازد خود‌تان مدیریت کنید

یکی از بزرگ‌ترین مزایای نرم افزار CRM ، ارائه توانایی خودمدیریتی به افراد تیم‌تان است.‌ دیگر نیازی نیست تا به آن‌ها دستور دهید که کدام حساب کاربری به پیگیری نیاز دارد، با کدام‌یک از آن‌ها باید تماس بگیرند یا کدام‌یک از آن‌ها مشکلاتی دارند. مزیت CRM این است که به کاربر اجازه می‌دهد تا آخرین تماس‌ها را حذف کند یا بعضی حساب‌های کاربری خاص را در الویت قرار دهد.

از طرفی دیگر، استفاده از ابزارهای CRM به شما اجازه می‌دهد تا بهترین مشتری‌های‌تان را رتبه‌بندی کنید و مطمئن شوید که برای مدیران حساب، آن‌ها همیشه در الویت قرار دارند.‌ از طریق پروفایل‌های ارتباطی قابل تغییر، سستم CRM این امکان را به شما می‌دهد تا برای هر یک از مشتری‌ها پروفایلی کامل ایجاد کنید. این مزیت، ما را به مطلب بعدی هدایت می‌کند که مزیت بازاریابی هدفمندتر و هوشمندانه‌تر است.

۵-امکان بازاریابی بهتری برای‌تان به‌وجود می‌آورد

بازایاب‌ها به داده‌ها و همچنین داده‌های ارتباطی علاقه بسیار دارند. داده‌هایی که به قسمت‌های کوچک و منظم تقسیم‌بندی شده‌اند تا بازاریابی بهتری را به ارمغان آورند.

هر فردی می‌داند که تاکتیک‌های بازاریابی انبوه دیگر قابل قبول نیستند. درحال‌حاضر بازاریابی نیشه تنها راهی است که شما می‌توانید از آن برای جلب رضایت مشتری و احتمال‌های مشابه استفاده کنید و همچنین کاری کنید که مطابق کمپین‌های‌تان رفتار کنند.‌ اگر مشتری‌‌های‌تان در صنعت خودکار قرار دارند، نیازی نیست که آخرین اوراق سفید و اخبار را در مورد صنعت ساختما‌سازی برای آن‌ها ارسال کنید.‌ این بازاریابی، بازاریابی فعالی نیست.

در این شرایط است که بازاریابی CRM متفاوت عمل می‌کند. ذخیره‌کردن اطلاعاتی که در مورد ارتباطات بوده و برای کسب‌و‌کارتان مهم است، برای هر بازاریابی که برای کسب‌و‌کار خود احترام قائل است می‌تواند تغییر بزرگی به‌شمار رود. از صنعت‌شان گرفته تا هر انجمن تجارتی مرتبط، رقابت‌کننده‌های اولیه و حتی چالش‌های مهم کسب‌و‌کار، دیدی کامل بر ارتباطات‌تان به‌وجود آورنده‌اند و مسئله‌ای که برای بازاریابی آن‌ها بسیار مهم و ضروری است، دوام‌آوردن در میان انبوهی از رقبا است.

پیشنهاد می‌کنیم از صفحه‌ی نرم افزار CRM رایگان دیدن کنید.

۶-فعالیت‌های مشتری را دنبال می‌کند

یکی از مهم‌ترین مزایای نرم افزار CRM این است که به شما اجازه می‌دهد تا کوچک‌ترین فعالیت‌های مشتری‌های‌تان را دنبال کنید؛ از زمانی‌که اولین تعامل را انجام می‌دهد تا زمانی‌که برای‌تان به‌عنوان مشتری محسوب می‌شود. زمانی‌که همه اطلاعات فروش، بازایابی و مدیریت روابط مشتری و فروشنده را به‌دست آوردید می‌توانید تأثیر‌گذاری هریک از بخش‌های مرتبط را مشخص کنید.‌ ممکن است شما برای اولین مراحل احتمالی به کاتالوگ‌ها یا موارد پژوهشی بیشتر در مورد بازاریابی نیاز داشته‌باشید.‌ یا ممکن است مدیریت روابط مشتری و فروشنده از راهنمای مفید FAQ (سوال‌های مکرر پرسیده‌شده) که با مشتری‌ها به اشتراک گذاشته‌اند استفاده کنند تا تلاش‌های‌شان را در این زمینه بهتر سازند.

دسترسی‌داشتن به این نوع از اطلاعات بسیار ارزشمند و سودمند است.‌ نه تنها متوجه می‌شوید که چه کارهایی در فرآیند فروش و فرآیند‌های پس از فروش بهتر عمل می‌کند بلکه می‌توانید فرآیند‌های‌تان را بهبود بخشید و تلاش‌های افراد تیم‌تان را بهتر کنید.

سیستم مرکزی CRM به این معنی است که هریک از مراحل فعالیت‌های مشتری‌ها ثبت می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد که برای هر مشتری پروفایل کاملی ایجاد کنید.‌ در پروفایل آن‌ها می‌توانید موضوعات مورد علاقه‌شان، موضوعاتی که به آن‌ها علاقه‌ای ندارند و همچنین تغییراتی که انجام می‌دهند را ثبت کنید. بازخورد آن‌ها بسیار مهم است بنابراین از پرسیدن نترسید.

 

آیا زمان آن نرسیده‌است که کسب‌و‌کارتان مزایای نرم افزار CRM را تجربه کند؟ شرکت پارمیسافت، یک نرم افزار CRM ارائه می‌دهد که همه این مزیت‌ها را دارد و شما می‌توانید با شناخت عمیق‌تر مشتری‌ها و روش‌های تعامل آن‌ها با کسب‌و‌کارتان به این مزیت‌ها دست پیدا کنید.‌ آیا به‌دنبال بهترین نرم افزار CRM هستید؟ بهتر از  نرم افزار CRM پارمیسافت پیدا نمی‌کنید.

 

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید