نرم افزار CRM

نرم افزار CRM برای توزیع کننده‌ها – پنج مزیت نرم افزار CRM برای توزیع کننده‌ها

  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
  • 129
  • 2550
نرم افزار CRM برای توزیع‌کننده‌ها

پنج مزیت نرم افزار CRM برای توزیع کننده‌ها

سیستم‌های مدیریت روابط مشتری (CRM) به‌سرعت درحال تبدیل به روشی مهم برای بسیاری از شرکت‌ها (در اشکال و ابعاد مختلف) است. سیستم مدیریت روابط مشتری راه آسانی برای شرکت‌هاست تا بتوانند در حیطه کاری‌شان سرآمد باشند و مشتریان خود را حفظ کنند. بنابراین مزیت‌های بیشمار نرم افزار CRM نشان می‌دهد که همه کسب‌وکار‌ها باید از این نرم افزار استفاده کنند. به خصوص نیاز به نرم افزار CRM برای توزیع کننده‌ها بیشتر به چشم می‌آید.

این شرکت‌ها گونه خاصی هستند و از آنجایی که پایگاه مشتری‌شان تقریباً در عرض یک شب به فناوری تغییر رویکرد می‌دهند، مشکلات و چالش‌هایی متفاوت با دیگر شرکت‌ها دارند. این شرکت‌ها کالاها را به خرده‌فروشان، دلالان، عمده‌فروشان یا حتی به‌صورت مستقیم به کاربران نهایی توزیع می‌کنند اما در نهایت موضوع اصلی رضایت مشتری است و همیشه هم همین‌طور خواهد بود. تعداد بیشماری توزیع‌کننده در بازار وجود دارد و اگر مشتریان کاملاً از سطح خدمات یک شرکت راضی نباشند، قبل از این‌که شرکت خبردار شود در این رقابت خواهد باخت.

CRM سطح جذب قابل توجهی برای توزیع‌کننده‌ها به ارمغان می‌آورد، به فروشندگان کمک می‌کند فرصت‌طلب شوند و باعث می‌شود اعضای تیم شرکت به جای اینکه مثل سابق طبق دستورات معامله عمل کنند و رویکردی کنش‌گرانه داشته باشند، به‌صورت پیش‌کنش و فعالانه کار کنند.

فروشنده‌ها فکر می‌کنند نرم افزارهای CRM فقط راه دیگری برای مدیران است تا بتوانند نقش قدرتمندان را بازی کنند و زمام فروشندگان را به دست بگیرند اما برخلاف این باور، این سیستم‌ها برای توزیع‌کننده‌ها مزایای بسیاری دارند. وقتی اهمیت نرم افزار CRM برایتان آشکار شود و به ابزار فوق‌العاده‌ای برای فروشندگان‌تان تبدیل شود، آن‌ها در عجب خواهند بود که قبلاً بدون این سیستم چه کار می‌کردند؟

 

CRM برای توزیع‌کننده‌ها

 

مزایای CRM

ما بعضی از برترین مزایایی که راه‌حل CRM خوب برایت شرکت‌های توزیع دارند را جمع‌آوری کرده‌ایم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها به اهداف شرکتتان برسید.

خدمات مشتری

خدمات مشتری کار آسانی نیست. اگر به راحتی و با استفاده از داشبوردها و کارت‌های حافظه تمام اطلاعات مشتری را (یعنی همه چیز را از فروش‌های اعتباری گرفته تا سفارش‌های قبلی‌شان یا مشکلات و شکایاتی که بعد از خرید داشته‌اند) در دسترس داشته باشید، می‌توانید با استفاده از آن‌ها تمام تماس‌هایتان با مشتری را موثر‌تر کنید. این اطلاعات باید به همه افراد کسب‌وکار، از کارکنان انبار گرفته تا کارمندان بخش مالی، بازاریابی، فروشندگان و مدیران نشان داده شوند.

صرفه‌جویی در زمان و کار

بسیاری از شرکت‌های توزیع برای خدمت‌رسانی به مشتریانشان همچنان متکی به فرایند‌های دستی هستند و از پرونده‌های بیشمار و کاغذهای روی هم تلنبار شده استفاده می‌کنند. با اجرای یک نرم افزار CRM ساده می‌توان این کار‌های خسته‌کننده را به‌صورت اتوماتیک و راحت انجام داد. با معرفی راه‌حل CRM شرکت‌ها می‌توانند بهره‌وری‌شان را افزایش دهند و در مدت زمان تهیه گزارش از مشتری صرفه‌جویی کنند. شرکت‌هایی که از این فناوری استفاده می‌کنند، قبل از اینکه حتی متوجه آن شوند، خواهند دید که زمان کمتری را صرف مدیریت می‌کنند و بیشتر وقتشان را در حال فروش هستند. یکی از مزیت‌های نرم افزار CRM که فروشندگان به‌طور حتم از آن برخورد می‌شوند، همین است.

پیشنهاد می‌کنیم از  نرم افزار CRM رایگان دیدن کنید.

افزایش بینش

اگر شرکتی دارید که به عمده‌فروشان، خرده‌فروشان، کاربران نهایی و دلالان کالا توزیع می‌کند، حتماً می‌دانید که هر کدام از این گروه‌ها چه انتظار‌های متفاوتی با یکدیگر دارند. پس ترجیح‌های خریداری این گروه‌ها را چگونه معنا می‌کنید؟ اگر با همه آن‌ها مثل یک بازار انبوه برخورد کنید، به‌زودی شکست خواهید خورد. باید هر کدامشان را به عنوان بخشی جداگانه هدف قرار دهید؛ بخش‌هایی که هرکدام نیاز‌ها و انتظار‌های به خصوصی از تامین‌کننده‌شان (شرکت شما) دارند. پیشنهاد ترفیع به یک کاربر نهایی با پیشنهاد ترفیع به یک عمده‌فروش جهانی متفاوت است. مزیت‌های نرم افزار CRM در این مورد به شما کمک می‌کند تا تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را به دست بیاورید و ترجیح‌های مشتریانتان را مدیریت کنید.

خلق فروشندگانی درخشان

فروشندگانی که برای مدیریت فرصت‌ها، مشتریان، کسب‌وکار خطی و معامله‌های احتمالی‌شان از نرم افزار CRM استفاده می‌کنند، بهره‌وری و عملکرد بهتری از خود نشان داده‌اند. مدیریت، نسبت به کسب‌وکار پیش‌بینی شده، درآمد احتمالی و تاریخ مورد انتظار برای ختم قرارداد بینش صحیح‌تری خواهد داشت و در عین حال، فروشندگان در هریک از پیش‌بینی‌های کسب‌وکار خطی خود، تصویر کاملی از موقعیتشان خواهند داشت.

ارتباط داخلی

CRM بهبود روابط را در هر کسب‌وکاری آسان‌تر می‌کند. اغلب هرچه کسب‌وکار بزرگ‌تر باشد، ارتباط داخلی در آن ضعیف‌تر می‌شود. توزیع‌کننده‌ها نیز از این مسئله مستثنا نیستند و به عبارتی، بعضی چیز‌ها در جابه‌جایی ناپدید شده یا به دست فراموشی سپرده می‌شوند. خیلی مهم است که وعده‌ای که به مشتریان داده‌ایم را فراموش نکنیم و سفارش آن‌ها را به موقع تحویل دهیم.

این کار، به ویژه برای توزیع‌کننده‌ها بسیار دشوار است؛ زیرا باید هم به سفارش‌های تک کاربران نهایی توجه کنند و هم به زنجیره‌ای از سفارش‌های خرده‌فروشانی که می‌خواهند محصولاتشان قبل از پایان ماه به دستشان برسد. اگر به نحوی کارآمد از ابزار CRM استفاده شود، همه نهاد‌ها می‌توانند بر معامله‌هایشان با هر کدام از مشتریان نظارات کنند، ببینند در چه مرحله‌ای هستند و چه اقداماتی باید صورت دهند. این امر سطح خدمات مشتری را بالا می‌برد و باعث می‌شود کل کسب‌وکار مثل تیم فعالی عمل کنند که همه مشتریان را راضی نگه می‌دارد.

نظرات کاربران

Click to Hide Advanced Floating Content

 

چگونه CRM را در کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

 

همین الان شروع کنید